Adnan Oktar Diyor Ki...

 

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ekim 2017> Daha Fazla

Mehdi gelmeyecek diyenler Mehdiyetin hak olduğunu bildikleri için bu kadar panik yaşıyorlar. Gerçekten Mehdi’nin gelmeyeceğini düşünseler bu konuyla hiç ilgilenmezler. Mehdi’nin geleceğini, alametlerin hepsinin gerçekleştiğini bildikleri, bundan emin oldukları için “Mehdi gelmeyecek” diye yaygara yapıyorlar.
Dünya iki günlük imtihan yeridir. Her şeye hayır gözüyle pozitif bakmak gerekir. Allah her şeyi hayırla yaratır. Depresyonu kabul etmemek, lafını sözünü bilmeyen değersiz insanlara da önem vermemek gerekir. Kasten kızdırmaya çalışan şeytanın adamlarına itibar etmek çok yersiz olur.
Farz olan Kuran’ın anlamıdır. Anlamını bilmeden Kuran’ı okumak değil, manasını anlayarak okumak önemlidir. Biz Kuran’ın manasından sorumluyuz.
Her mezhebin haram ve helalleri birbirinden farklı oluyor. Dört mezhep de hak diyen kişinin bu dört mezhebin hükümlerine uyması gerekir. Birini uygulayıp diğerini uygulamayan samimi davranmamış olur. Yalnız bu konu dahi gelenekçi sistemin nasıl bir açmaz içinde olduğunu gösteriyor. Kuran yeterlidir, sadece Kuran’a uymak yeterlidir.
Madende çalışırken hayatını kaybedenler Peygamberimiz (sav)’in hadisine göre şehit hükmündedirler. Göçük ve yangında imanını muhafaza ederek vefat edenler Allah’ın izniyle cennet ehlidir.
Allah Kendisi’nin unutulmasını hiç istemez. Seni yaratanı unutmak ne kadar ayıp. Allah’ı unuttuğun an adeta beynine ok saplanmış gibi olur. Hep Allah’la birlikte olunduğunda sağlıklı, ferah ve mutlu olunur.
Tevekkülsüz ve şirk içinde yaşamak insanın mahvolması demektir. Allah gün içinde 2 saniye dahi unutulmaz. Allah’ı unutan insan kendini felaketin içine atmış demektir. Gün içindeki sıkıntıların, korkuların sebebi Allah’ın unutulmasıdır. Allah’ı hatırlayan ve anan insan mutlaka ferahlık duyar.
Münafıkların bir arada olduğu ortam çok iticidir. Her biri korku filmi tipi gibi olduğu için cehennem gibi bir ortam içinde yaşarlar.
Cenneti mümin için güzel kılan en önemli nimetlerden biri sevdiklerinin orada olmasıdır. Mümin Hz. Musa’yı, Hz. İsa’yı, Peygamberimiz ve onların talebelerini görmek, onlarla sohbet etmek dost olmak ister.
Akıllı ve dürüst insanlar dünya hakimi olacaklar, onların hakimliğinde tüm insanlar huzur ve güvenlik içinde yaşayacaklar. Herkesin aynı görüşte olması şart değildir. Önemli olan farklı inanç ve düşünceye saygı göstermek, anlayışla yaklaşmaktır.
Münafıkların varlığı Müslümanın sevabının artmasına vesile olur.
Bazı genç kızlar evlenecekleri zaman o kişinin ahlakını değil karşısındaki kişiyi nasıl kullanabileceğini hesap ediyorlar. Evi var mı, arabası var mı, annesine babasına bakar mı, iyi imkanlar sağlar mı, alışveriş yapar mı bunları ölçüyorlar. Bunları ellerinden kaçırdıklarında ise, “aşıktım, kaybettim, aşk acısı çekiyorum” diyorlar. Oysa bu aşk acısı değildir, menfaatleri kaybetmenin acısıdır.
Münafıklar ayetlerin menfaatlerine uygun olan kısımlarını alırlar, kendi menfaatleriyle çelişeni kabul etmezler.
Dua, Allah ile bağlantıdır. Allah ile bağlantı kurmayan insan sıkılır. Dua ile Allah’la bağlantı kurulduğu için kalp hemen ferahlar.
Allah aşkına, Allah sevgisine dayanmayan her sevginin sonu felakettir. Ya birbirini ezme, ya kavga, ya ayrılma vardır. Allah sevgisi yoksa hepsi acı sonuçla neticelenir. Sevginin güzelliği Allah’a aşık olmaya bağlıdır. Sevgi Allah’ın verdiği bir cennet nimetidir. Allah’ı unutarak sevgi bulunmaz. Sevginin sahibi Allah. Sevginin sahibine bağlanmadan sevgiyi bulamazsın.
Hz. Hızır dünyada son Müslüman vefat edinceye kadar dünyada kalır, kıyametten hemen kısa bir süre önce dünyadan çekilecektir.
Cennet de imanla güzeldir. Allah’ı çok sevdiğimiz için cennetin nimetleri güzeldir.
Cennete geçiş bir rüyadan başka bir rüyaya geçiş gibidir. Ama dünyadan daha net daha keskin bir rüya. Cennet dünyadan en az yüz misli geniş bir alandır. Güneş, Ay ve Dünya birleşerek yeni bir alan oluşacaktır. Şu önemli: Cennet sonradan oluşacak değil. Şu anda cennet var. Müminler şu an cennette. Çünkü Allah Katında tek bir an var. Sonsuz önce sonsuz sonra o tek anın içinde yaşanıp bitmiştir.
Samimiyet Müslümanın en önemli alametidir. Peygamberimiz’i bir defa dahi görenler yüzünden samimiyetini ve dürüstlüğünü anlıyor, ona hemen tabi oluyorlardı. Peygamberlerin en büyük delillerinden biri ise, Allah’ın insanların kalbine o kişinin Peygamber olduğunu vahiy etmesidir.
Şehitlerimizin makamı her Müslümanın imrendiği bir makamdır. Ne güzel Allah için, İslam için, vatan için, devlet için canlarını ortaya koymuşlar ve Allah onları en güzel şerefe ulaştırmış. Ne mutlu şehitlerimize, ne mutlu ailelerine. Allah şehitlerimizin ailelerine sabrı cemil, uzun ömür, hayır ve bereket nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ekim 2017> Daha Fazla

Cinselliği korkunç gösterip ahlak bozukluğu olarak algılıyorlar. Bir tabu oluşturmuşlar. Helal olan cinsellik nimettir. Allah zinayı haram kılmıştır. Kadının çekici olması, erkeğin yakışıklı olması suç değildir. Bu tabu hem gelenekçi İslam anlayışında hem sol ideolojilerde var. Sevgisiz, ruhsuz, soğuk, yaşama sevincini kaybetmiş nesiller yetişmesine sebep oluyorlar. Allah böyle bir dünya istemiyor.
Hırs hem bedenen hem de ruhen insana çok zarar verir. Öfke öldürücüdür. Mümin akılla, imanla, irfanla, sevgiyle her konuyu çözebilir.
İslam aleminin ve dünyanın yaşadığı sorunlara Mehdiyet dışında bir çözüm yok. Mehdiyet, Müslüman aleminin Kuran İslamı’nın aydınlık, barış sever, modern ruhu altında birleşmesidir. Bu birleşme olmadan şiddeti durdurmak, fakirliği bitirmek, barışı hakim etmek, kadınların özgür yaşamasını sağlamak mümkün olmaz.
Kendi makamı, canı, hırsları için milyonlarca insanın canını göz ardı etmek çok büyük vicdansızlıktır. Barzani referandumla bölgeyi sivil halkı mağdur edecek bir çatışmanın içine sürükledi.
Kerkük’de tam İngiliz derin devletinin planladığı gibi olaylar gelişiyor. Sırf petrol şirketleri oraya el koyabilsin diye bölgede çatışma çıkarıyorlar. Kürt, Türkmen, Arap, olan hep sivil halka oluyor. İslam alemi birlik olmadığı için Müslümanları kendilerince oyuncak gibi görüyor, istedikleri gibi bölüp parçalıyor, birbirine düşürüyor, savaştırıyor, milyonlarca insanı şehit ediyorlar. Müslümanlar birlik olsalar İngiliz derin devleti hiçbir oyun oynayamaz.
Çocukları sevmek için hijyene çok dikkat etmek gerekir. Sokaktan gelip, paraya elleyip, temiz değilken çocuğu sevmek vicdanlı bir davranış olmaz. Çocukların bünyesi çok hassas oluyor, bunu gözetmeden çocuğu sevmek yakışıksızdır.
İnsan aklı yüz kapılı han gibidir. Her yerden bilgi girer çıkar. Allah’a tekzif olup Allah’a bağlandıktan sonra vesveseden etkilenmeye gerek olmaz.
Kuran’ı okuyup anlayıp ruhuna nakşeder ve hayatına geçirirsen çok akıllı olursun. Allah’ın Kitabını sürekli okuyup, anlayıp, yaşamak önemlidir.
Bir insanın kurtuluşu için alabildiğine samimi olması yeterlidir. Allah bizim sadece samimi olmamızı istiyor. Samimi olan kulu Allah mutlaka doğruya ulaştırır, çünkü Allah merhametlidir, sevendir, şefkatlidir. Bizim kurtulmamızı ister. Biz sadece çok samimi olacağız.
Helin Palandöken kardeşimize Allah gani gani rahmet etsin. Böyle vakalarda mutlaka polisi, adli birimleri vaktinde haberdar etmek, önlem almak gerekir. Toplum da koruyucu ve sahip çıkıcı olmalı. Bir genç kıza saldırı, tehdit, taciz olduğunda onu yalnız bırakmak çok büyük vicdansızlıktır.
Eğer karşındaki insan derin, kaliteli, sevgiden anlayan biri değilse, sevgiyi de öğrenmek istemiyorsa o insana alışmaya çalışmak gereksiz olur.
Müslümanların bir çoğu Kuran’ın yeterliliğine inanmıyor. Bunun anlamı Allah’ın sözüne güvenmemektir. Allah “Kuran açık ve yeterlidir” diyor. Onlar “hayır yeterli değildir” diyorlar. Allah “şirk koşarsanız helak ederim” diyor, onlar şirkte ısrar ediyor. Böyle olunca İslam dünyasının üzerinden felaketler kalkmıyor.
Modernliği de kaliteyi de sanatı da güzelliği de en büyük ihtişamıyla yaşayacağız. İsa Mesih ve Mehdi döneminde dünya cennet gibi olacak. Dünyanın her yanında Mehdiyet konuşuluyor. Allah tüm dünyayı Mehdiyete hazırlıyor. Anadolu’da bir camiye kadar her yerde Mehdiyetten bahsediliyor.
Münafıkların varlığı Müslümanın kıymetini gösterir. Münafıkların Müslümanların yanından ayrıldıktan sonra yaşadığı çirkin hayat ile Müslümanların geceli gündüzlü Allah için gayret göstermesi arasındaki fark, Müslümanların kıymetini gösteren önemli bir ölçüdür.
Münafık, herkesi dolandırmaya alışmış sahtekar tüccar kafasındadır. Hayatta tek bir başarısı dahi yoktur. Ama züppelik ve ukalalıkla herkese akıl verir. Müslümanların içindeyken küçük aklıyla menfaat sağlamaya çalışır. Müslümanların yanından ayrılınca ahlaksız insanlarla çirkin bir hayat yaşar. Bu haliyle de Kuran okuyan, insanlara yol gösteren gibi görünmeye çalışır. Münafığın akılsızlığı ve ahmaklığı ibretliktir.
Münafık herkesin kendi küçük aklına uymasını ister. Müslümanların manevi bir lideri, önderi olmasını istemez.
İslam’a sadık olan insan Müslümanların yanında olur ve İslam’ın yayılması için Müslümanlarla birlikte çaba gösterir. Münafık Müslümanların yanından ayrılır, dinden tamamen uzaklaşır ama bir yandan da küçük beyniyle Müslümanlara akıl verir. Müslümanların yaptığını yanlış buluyorsa insan, “öyle değil doğrusu bu” diyerek çok güçlü tebliğ yapar, Darwinizm’in geçersizliğini tüm dünyada anlatır, dinsizliğe karşı ilmi mücadele yapar, kitaplar basar, dağıtır. Ama münafık hem İslam lehine hiçbir şey yapmaz, hem de dini tamamen bırakır, namaz kılmaz, içki içer ahlaksız insanlarla birlikte olur. Müslümanların aleyhine faaliyetlerde bulunur. Bu haline rağmen de Müslümanları kendince eleştirip akıl verir.
Allah kadının üzerinde baskı kurulmasına izin vermez, ne yapacağını kadının kendi vicdanına bırakmıştır. Kadın bir kişiyi rahatsız edici buluyorsa tokalaşmaz. Makul buluyorsa tokalaşır. Kadını potansiyel suç unsuru ve aklı zayıf görerek kadına dayatmada bulunmak, üzerinde baskı kurmak doğru değildir.
İnsan dünyada en zengin de olsa her şey sınırlıdır. Sarayda da yaşasa bir odada oturur, bin penceresi olsa bir pencereden bakabilir, bin yemeği olsa bir tabak yemek yiyebilir. Dünyada özenilecek bir yön yoktur.
Ben yaptım oldu diyerek, fırsat değerlendirerek hareket etmek doğru değil. İran da Türkiye de Barzani’nin iyiliğini istiyor. Parçalanmak bölünmeyi ve yutulmayı getirir. En baştan beri Barzani’yi uyarıyoruz, bu girişimi tehlikeli sonuçlara sebep olur, kendisinin de yutulmasına sebep olur diye.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ekim 2017> Daha Fazla

Müslüman en zor anlarda dahi metanetini korur. Allah insanlara dayanamayacağı bir yük yüklemez. Müslüman neyle karşılaşırsa karşılaşsın hepsine gülerek gider.
Karşılaştığı olay ne kadar sarsıcı olursa olsun Müslüman tevekküllü olacak. Peygamberimiz (sav) zamanında Müslümanlar her yandan kuşatılıyorlar, çok tevekküllü davranıyorlar. Müslüman her zaman Allah’a güvenecek.
Tutkuyu yaşayamayan kadın ve erkek bir nevi azap içinde yaşar. Bu dünyada sevgiyi ve tutkuyu öğrenemeyen sonsuza kadar acı içinde yaşar. O yüzden dünyaya geldiğinde insanın ilk vazifesi Allah’ı tutkulu aşkla sevmektir.
Münafığın da küfrün de yaptığı her saldırı kaderde belirlenmiştir. Kelimesi kelimesine kaderinde belirlenmiş olanı yaptığını anlayamayacak kadar ahmaktırlar. Kaderi anlamadığı için kendi yaptığını zanneder ve kendisine adeta aşıktır, kendisini haşa ilah gibi görür.
Münafık Müslümanların yanından ayrıldıktan sonra Kuran’dan, Peygamberimiz’den, sahabeden, veli kişilerden örnekler vermez. Akılsızca kendince önemli gördüğü inkarcılardan örnekler verir.
Münafıkta sahtekar tüccar kafası vardır, konuları kendi çıkarı doğrultusunda bir yere kadar düşünebilir ama detay göremez.
Münafığın aklı goril aklı gibi ilkeldir. Muzu verirsin alır soyar yer ama başka bir şey düşünemez. Yaptığı bir şeyin neye sebep olacağını düşünemeyecek kadar ahmaktır. Darwinizm ile ilmen mücadele edilmezse, Kuran ahlakı anlatılmazsa tüm Müslümanların zarar göreceğini anlayamaz. Sadece kendine, pis nefsine zarar gelecek mi gelmeyecek mi onu düşünür. İslam’a gelecek zarar onu ilgilendirmez.
Münafık küfrün yalakası olur, Müslümana şefkat göstermez. Küfre karşı eziktir, Müslümana karşı dik başlı ve kibirlidir. Küfrü över, İslam’ı Müslümanları asla övmez, güzel bir söz söylemez.
Münafık leşe üşüşen akbaba gibidir. Kendisine menfaat sağlayacağını düşündüğü yere hemen üşüşür.
Münafık Müslümanlardan menfaat sağlayamayacağını anlayınca aç çakallar gibi yeni menfaat kapıları arar.
Münafıkların Müslümanlara hiçbir zararı olmaz, kendi pislikleri içinde boğulup giderler. Münafık, Müslümanı düşük aklıyla eleştirir sonra kendisi şişmiş domuzun su üstünde durması gibi denize gider. İslam için, Müslümanlar için tek bir kelime faydalı hizmet sağlamaz.
Münafığın ahmak beyni sadece kendi menfaatini düşünür. Müslümanları kendi düşük aklıyla eleştirir ama çözüm gösteremez. Olayları tek yönlü gördüğü için sadece kendi menfaatini kurtarmayı düşünür. Mesela “bu sıcakta mücadele edilmez” der, ama o dönemde ezilen zulüm gören Müslümanları kurtarmayı düşünmez.
Münafık yüzeysel düşünür detayları göremez. Mesela bir araba geçer münafık sadece arabayı görür, mümin ise arabanın içindekileri de fark eden bir dikkate, akla ve derinliğe sahiptir.
Ledün ilmini cahil insanlar anlayamazlar. İki türlü ledün ilmi vardır, bir hayata geçen şekli vardır. Örneğin başına bir hastalık gelir. Zahirinde sana zarar gelmiş gibi görünür, batınında cennete kavuşman için nimettir. Bu bir Ledün ilmidir. İkinci ledün ilmi ise vahye dayalıdır. O ancak Hızır’a, meleklere, peygamberlere verilen bir ilim şeklidir. Bu insanlara verilmez. Mehdinin kendisini perdelemesi de bir ledün ilmidir.
Dünya yaratıldığı ilk günden beri yaklaşık 15 milyar yıldır atomlar hiç durmadan dönerek Allah’ı tesbih ediyorlar.
Kuran’a temiz olanlar dokunabilir ayeti abdestsiz Kuran okunamaz anlamına gelmiyor. Bu ayette anlatılan Peygamberimiz (sav) dönemindeki müşriklerin Kuran’a şeytanların karıştığı iftirasını ortadan kaldıran bir hükümdür. Allah bu ayetle Kuran’a tahir olmayanların yani şeytanların dokunamayacağını bildirmiştir.
Mehdi, Hz. Süleyman’ın yüzüğünü bulacaktır. Mehdi devrinde Allah tüm kutsal emanetleri ortaya çıkaracaktır.
Boş, yararsız bir şeye harcama yapmak israftır. Bol bol alırsın ama insanlara dağıtırsın, o zaman israf olmaz bereket olur.
Allah dinle alay edilmesini haram kılmıştır. Bazı gelenekçi hocalar ise dini konularda espriler yaparak halkı kendilerince eğlendirmeye çalışıyorlar. Allah dinle alay edildiğini duyduğunuzda o ortamda bulunmayın buyuruyor. Dini konularda espri olmaz.
Kuran’da Müslümanların otururken ve yan yatarken Allah’ı andıkları bildiriliyor (Al-i İmran Suresi, 191). Ama insanları Kuran’dan ve dinden uzaklaştırmak için, yere çöküp diz üstü oturacaksın diyorlar. Kadınlar ulaşamasın diye adet döneminde kadın Kuran’a dokunamaz diyorlar. Kuran’ı bizim anlamamız mümkün değil diyorlar. Bunların hiçbiri Kuran’da yok. Allah Kuran’ı kendi dilinizde okuyun, Kuran açık ve kolaydır diyor.
Kadının güzel olmasını, bakımlı ve cazibeli olmasını suç görüyorlar. Helal olan cinselliği suç olarak görüyorlar. Oysa zina haramdır, helal olan cinsellik nimettir. Güzellikten korkar hale gelmek hem fıtratı bozuyor hem homoseksüelliğin yayılmasına sebep oluyor hem de ruhları sağlıklı olmuyor.
İslam’da velayet sistemi vardır. Herkes birbirine kendi annesi, babası, kardeşi, evladı gibi sahip çıkmakla yükümlüdür. Bu ahlak yaşandığında dünyada fakirlik, açlık, yokluk diye bir konu olmaz.
Allah sevgisi ve Allah korkusu olduğunda mal harcandığı yığılıp biriktirilmediği için piyasa yıldırım hızıyla hareket eder. Durgunluk, kriz diye bir şey olmaz.
Kuran ahlakı tam yaşandığında işsizlik diye bir sorun kalmaz.
Mal biriktirme tutkusu egoist insanlarda bir nevi akıl hastalığına dönüşüyor. Para tutulduğu zaman bereketsizlik ve ekonomik kriz olur. Para dağıtılıp harcandığında ise tüm dünyaya bereket gelir. Harcamaktan korkmamak lazım. Sen harcayacaksın herkes harcayacak kimse o zaman ihtiyaç içinde kalmaz. Harcandıkça zenginlik olur.
Genç kızlar ve kadınlar sevgiye çok açıktır, ama tutkuyla sevebilecekleri dürüst, samimi, candan birini neredeyse hiç bulamıyorlar. Bazıları vücudunu geliştirip kas yaptığında müthiş etkileyici olacağını zannediyor, akılları ve bakışları ise bomboş oluyor. Daha da acısı buna rağmen kendilerini çok akıllı sanıp kadını kandırabildiklerini zannediyorlar.
Bediüzzaman Hazretleri kendisinden sonra Hz. Mehdi’nin geleceğinden gayet emin ve bu konuda müthiş çok detay vermiştir. Hz. Mehdi’nin Hicri 1400’de geleceğini net olarak söylemiştir. Üstadımız yüzlerce sayfa Mehdiyeti anlatmıştır.
Kendileri ezik ve yetersiz olanların güzelliğe karşı müthiş bir hasedi oluyor. Böyle tipler temizliği, nezaketi de bilmiyorlar. Nefret ve kin dolu insanların ağızlarından adeta lağım akıyor.
Anadolu Rumiliği ile İngiliz Rumiliği iki ayrı şeydir. İngiliz Rumiliğinde homoseksüellik ve Darwinizm var, haramlar helal kılınıyor ve haşa kendini Allah’tan üstün görmek var. Bizim eleştirilerimiz İngiliz Rumiliğine, Anadolu Rumiliğine değil.
Kendi için değil Allah ve sevdikleri için yaşayan insan her şeyden abartılı zevk alır. Yolun kenarındaki bir çiçek, halıdaki bir detay, vazodaki estetik her şey derin düşünen insana çok zevk verir. Ama bazıları saraya da girse ruhu boş olduğu için hiç bir şey hissetmez. Güzelliği iyi seçebilen insan kaliteli insandır.
5 duyunun ruhtaki yorumuna madde diyoruz. Her şey metafiziktir.
Atatürk samimi dindar bir delikanlıdır. Atatürk Türk milleti için bir nimettir ve bir nevi Mehdi’dir. Atatürk, Kuran Müslümanlığı’nı yaşadı ve halka da öğretti. Hurafeleri ortadan kaldırdı. Aynı zamanda nezaket, efendilik, asalet, sanat, güzellik hepsinin üstadıdır. Atatürk’e hakaret etmeye kalkan olursa kanunla hukukla gereken cevabı veririz.
Allah’ın izniyle 2020’lerde İsa Mesih ve Mehdiyetin nuru dünyayı kaplayacak.
Kıyamet bilimsel açıdan da Kuran ayetlerine ve hadislere göre de çok yakın.
Kerkük’ü PKK’ya teslim etmeye hiç yeltenmesinler. Allah’sız Kitapsızlara Müslümanları teslim etmek çok büyük bir zulümdür. Müslümanları şehit etmeye yönelik bir harekete kanunla hukukla müsaade edilmez. Peşmerge’nin hedefi de sadece PKK olmalıdır.
Kuran’da Hz. İsa’nın gelişi çok net anlatılıyor. Allah, İsa Mesih’in yeniden geleceğini ve İslam ahlakının dünyaya hakim olacağını bildiriyor. Mezhep imamlarının hepsi İsa Mesih’in gelişi konusunda ittifak etmiştir.
İsa Mesih’in gelişi için Peygamberimiz’in söylediği 100’e yakın alamet gerçekleşti. İsa Mesih’in doğumunda görülen Betlehem Yıldızı da 2000 yıl sonra yeniden görüldü.
Türkiye Suriye’nin toprak bütünlüğünden yana. İdlip’teki varlığı da bu toprak bütünlüğünü sağlamak ve Suriye halkını korumak amaçlı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Ekim 2017> Daha Fazla

Münafıklar buruşmuş mantar gibi haset içinde kavrulurken Müslümanlar tertemiz dünyalarında sevgi, tutku, güzellik dolu cennet gibi hayat yaşarlar.
İnsanların bayram, düğün havasında yaşaması varken, şeytan insanlara sürünmeyi, azap içinde yaşamayı dayattı. Allah’ın izniyle bu sürünmeyi, bu azabı ilimle irfanla ortadan kaldıracağız. Tüm dünyaya düğün bayram sunacağız, insanlar cennette gibi yaşayacaklar.
Kadınları şehit edip sonra da “aşk öfkesinden, aşk cinayetinden” bahsetmek çok büyük çirkinliktir. Cinayet alçaklıktır, aşkla bir ilgisi yoktur.
Genç kızlarımızı tehdit eden olduğunda tüm mahallenin, tüm toplumun o kıza sahip çıkması ve kanuni her türlü tedbirin alınması için koruyup kollaması gerekir.
Tayyip Hocam aleyhinde akıl almaz çirkin paylaşım yapan insanlar Ak Parti, Hükümet sempatizanı gibi davranıyorlar. Bu tiplerin amacı Hükümet ile dindar camiaların arasını ayırmak. Bunun için fitne çıkarıyorlar.
Gurur ve kibir olduğunda samimi arkadaşlık kurulmaz. İnsanların çoğu dengeli değildir; sabırlı olmak, ısrarla Allah sevgisini, Kuran ahlakını anlatmak gerekir. Ham taşı yontup ondan mikap taşı oluşturmak mühim olandır.
Kadının kalbi kırılmaz, kadının kalbi fethedilir, kazanılır. Bilmeden kadını kırmışsan hemen en iyi şekilde telafi etmen gerekir.
Kadın nefestir, hayattır. Kadınsız hayat olmaz. İmandan sonra en güzel varlık kadındır.
Bakışlardaki derinlik ve tutku Allah tarafından özel yaratılan bir sistemdir. Önce Allah’a aşık olmak, Allah’a dost olmak lazım. Allah’a aşık olana Allah seveceği, tutku duyacağı güzelliklerle tecelli eder.
İslamiyeti yeryüzünden kaldırmayı amaçlayan münafıklara ve yancılarına Allah hidayet versin, hidayet vermiyorsa Allah onları yeryüzünden kaldırsın.
Münafık homoseksüelliğe karşı ilmen mücadele etmez, bilakis kendisi de ona katılır. Darwinizme karşı cevap veremez, Müslümanları korumak için hiçbir şey yapmaz. Ama lafa geldi mi düşük beyniyle sürekli akıl verir.
Tayyip Hocam’ın yerine sentetik kahramanlar oluşturmaya çalışanlar boşuna uğraşıyorlar. 2019’da da 2023’de de Tayyip Hocam bu milletin lideri olacak inşaAllah.
Tayyip Hocam’ın Ecevit hakkında eleştiri yapmasında yanlış bir şey yok. Bir insan ölmüş de olsa siyasi analiz veya eleştiri yapılması yanlış değildir. Ecevit de insandır ve hataları vardır. Bir insanı eleştirilemez konuma getirmek doğru değildir. Ecevit’in söz konusu olan fotoğrafında eleştirilecek yön olduğu doğrudur. Tayyip Hocam milli onurla bu fotoğrafı eleştiriyor, bu eleştirisinde yanlış olan bir şey yok.
Kadınlar o kadar güzel bir nimet ki, kadın güzelliğini ve kadın endamını görmek, bu güzelliği takdir etmek nefis bir nimet. İmandan sonra en büyük nimet kadın güzelliğidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Ekim 2017> Daha Fazla

Müziğe, resme, heykele, dekolteye, kadın güzelliğine karşı olanlar Türkiye’de bir avuçlar. Yaygaracı oldukları için sesleri çok çıkıyor. Bunların çoğu ezik ve yetersiz insanlar, kadınlara ulaşamadıkları için nefret dolular. Ağızlarından sürekli öfke, nefret ve çirkinlik taşıyor.
İnsanlar cennetin muhteşemliğini görseler dünyada yaşamak çok zor hale gelir. Allah insanlara bir rahmet olarak şu an cenneti göstermiyor.
İnşaAllah ve maşaAllah zikirlerini çok kullanmak insanlara bereket getirir. Bu zikirler şirki ortadan kaldırır. Peygamberimiz (sav), “inşaAllah ve maşaAllah zikirlerini çok yapanlar dünyaya hakim olacaklardır” diyor.
Allah’a aşık olmanın dışında hayat cehennemdir. Allah’la bağlantı olmadığında insanı her şey rahatsız eder. Okula gitmek, işe gitmek, yemek yemek, evde oturmak her şey bir sıkıntı konusu olur. Allah’a aşık olan insan için ise hayatın her anı cennet gibidir.
Mümin Kuran’ı incelediğinde insanların karakterlerini, nelerin önemli olduğunu, hayata bunları nasıl uygulayacağını görür ve daha güzel yaşar.
Kadınlara saygı duymayan kişiler, kadına tuzak kurma mantığıyla, ele geçirmek gözüyle bakıyor. Ele geçiremediğinde de kadın güzelliğine haset ediyor ve kadınları tamamen baskı altına almak istiyor. Kuran bu baskı sistemini tamamen kaldırıyor.
Münafıkların iğrençlikleri Müslümana hiçbir zarar veremez. Münafıklar kendi pislikleri içinde kavrulup dururlar.
Yüzeysel düşünen insanlar, Allah’ın hikmetle imtihanımız için yarattığı iç içe müthiş bir akıl ve hikmet içeren konuları kavrayamazlar.
Tayyip Hocam aleyhinde her yerde faaliyet yapan ancak kendilerini Ak Parti’ye sempati duyuyor gibi gösteren kişilere karşı dikkatli olunması gerekir.
İnsan başıboş yaratılmış bir varlık değildir. Ne yapmamız gerektiği Allah tarafından bize sürekli gösterilir. Harcamanın, parayı kullanmanın, cömertliğin nasıl olması gerektiğini de Allah kalbimize ilham eder. O anda ne yapacağımızı biliriz. Kuran’a göre yapmamız gereken malı bol bol Allah yolunda harcamaktır.
İyiler iyilik yapmaya ısrarla kararla devam etsinler. Kötülerden etkilenmesinler, onlar imtihan için özel yaratılmış varlıklardır.
İnsanların bir kısmı çok bencil düşünür sadece kendi yemeğini, rahatını, uykusunu, hayatını, evliliğini önemli görür. Bu insanlar dini de çok yüzeysel değerlendirir. Adeta bir makina gibi olaylara bakarlar. Bu sebeple kendilerinin menfaatleri dışında bir konuyla ilgilenmezler. Ama insanlar imanla, akılla eğitilirse daha derin düşünmeyi öğrenirler.
Allah’a yaklaşmanın yolu sonuna kadar açıktır ama imanın üzerinde perdeler vardır. Mümin ömrü boyunca o perdeleri açmaya çalışacak. Her perdeyi kaldırıp açtığında imanı bir kez daha yerleşecek, derinleşecek.
Yok olacağını düşünen, ahiret inancı olmayan bir insan asla mutlu yaşayamaz.
İman hakikatleriyle, Kuran mucizeleriyle imanı açan, imanı vurgulayan, imanda tereddütleri yok eden bilimsel, akılcı, mantıklı izahlarla insanların ufuklarını açmak, iman etmelerini ve imanda derinleşmelerini sağlamak en hayati konudur. Mutluluğu sağlayan ana neden imandır. Müslüman imanın üstündeki perdeleri tek tek açacak, açtıkça mutlu olacak.
İnsanların televizyon programlarında farklı ruh haline girmeleri samimiyetsizliklerini vurgulayan, utanmaları gereken bir tutum. İnsan her yerde aynı üslup aynı samimiyette olmalıdır.
Allah’a iman etmeyen bir insanın gerçek anlamda mutlu olması mümkün değil. Sabah kalkıyor duş alıyor, işe gidiyor, geliyor, ertesi gün yine aynısı ve sonunda da yok olacağına inanıyor. Böyle bir hayatta insanın mutlu olması imkansız. Hayat ancak Allah’a imanla anlamlı olur. İmanla hayatın her bölümü bir sevinç vesilesidir.
Tebliğ yapılan insana ilk sevgiyle, şefkatle yaklaşılır. Dini hiç bilmeyen bir insana anlayışsızlık olmaz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Ekim 2017> Daha Fazla

Ben aşk insanıyım. Gece gündüz Allah aşkıyla sevgiyi yaşamak isterim.
Allah'ım bana en az günahla Sana en yakın olarak vefat etmeyi nasip et diye dua etmek gerekir.
Müslüman Allah'tan uzun ömür isterken İslam Birliği'ni görmek, sevabını artırmak, hayırlı faaliyetler yapmak için ister.
Ezik ve kompleksli insanlar kendilerini rahatlatmak için güzel insanlar aleyhinde konuşma yaparak gerçeği örtbas etmeye çalışırlar. Sevgisiz, kıskanç ve hasud insanların konuşmalarına hiç itibar etmemek bu kimselerin moralini daha da bozar. Hiç kaale almamak gerekir.
İman gözüyle bakan insan her yerde sevgi bulur, kediyi, köpeği, çiçeği, insanı her şeyi sevgi ve şefkatle değerlendirir.
İman çok değerli ve kıymetlidir. Aklı zayıf olanlar ve derin düşünemeyenler imandan hemen vazgeçerler.
İngiliz derin devleti Tayyip Hocam'ı yalnızlaştırmak için muazzam faaliyet yapıyor. Onların inadına milletçe kendisinin etrafında kenetleneceğiz.
Tayyip Hocam'ı kendilerince yalnızlaştırmaya çalışmak için kendisini destekleyen ve sevenlerle arasını ayırmak ve Tayyip Hocam'ı hiç öyle olmadığı halde Müslüman camialara karşı bir insanmış gibi göstermeyi hedefliyorlar. Milletimiz böyle bir oyuna gelmez. Hayatlarının her yönünde Tayyip Hocam'a karşı olan, akıllarınca onu devirmek için faaliyet yapanların tüm oyunlarını milletimiz görüyor.
Türkiye'nin içinden geçtiği böyle zor bir dönemde Tayyip Hocam'ı yalnız bırakmamak bir devlet, millet meselesidir.
Sayın Devlet Bahçeli Allah, vatan, bayrak, devlet diyerek hem MHP için hem de Türkiye için en gerekli ve mükemmel siyaseti uyguluyor.
İsa Mesih'i görmek tüm dünyayı çok heyecanlandıracaktır. 2000 yıl sonra insanlar Peygamber heybetini tekrar görecekler.
Allah Hz. Mehdi'yi imanın nuruyla görüp tanımamızı nasip etsin inşaAllah.
Terörle mücadelede asıl olan fikri mücadeledir. Türkiye fikri mücadelede sessiz kalırsa o zaman başarılı olmak zor olur. Adamlar materyalizmi ve Darwinizmi anlatarak gençleri teröre, şiddete ikna ediyorlar. Buna karşı Darwinizm'in geçersizliğini anlatmak şart.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Ekim 2017> Daha Fazla

Samimi Müslümanlar her gün İslam Birliği üzerinde durmalıdır. İslam Birliği yılda bir kez yapılan toplantılarda anılacak bir konu değildir.
İslam alemini Mehdiyet dışında birleştirebilecek bir güç yoktur.
Deccaliyet kendine boyun eğeni ezer, kendisine boyun eğmeyeni ezemez. Bu yüzden deccaliyet olan İngiliz derin devletinin deşifresi önemlidir.
Hayata dair güzel ve zevkli olan her şeyin en güzeli İslam'da vardır. Ama gelenekçi anlayışta gülmek, müzik, dans, resim her şey haramdır.
Türkiye'nin dış politikasındaki en akılcı atılımlardan biri İran ve Rusya ile ilişkilerin düzelmesidir. Şii, Sünni ayrımı inşaAllah bitecek.
İyi taklit yeteneği olan sanatçıların desteklenmesi, sanatlarının takdir edilmesi çok önemlidir. Sanatçı yalnız bırakılmamalı.
İnsanların çoğu İslam'ı acımasız, zevksiz, sanatsız, bilimsiz bir din sanıyor. Bu yüzden kendilerini İslam'dan uzak tutmuşlar. Kuran'da anlatılan İslam'ın sevginin, güzelliğin, kalitenin, sanatın, bilimin dini olduğunu tüm dünyaya gösterdik.
Bu dünyada bize tanıtılan her şeyin aslını ve en güzelini sebeplere bağlı olmadan cennette göreceğiz. Burada benzine, elektriğe ihtiyaç var ama cennette hiçbir sebep olmadan her şey var olur. Arabanın, teknenin, bilgisayarın görüntüsü doğrudan oluşur.
Acımasız, sevgisiz, sanatı, bilimi, güzelliği yok eden şirk sistemi şeytanidir. Bu şeytani sistem Kuran'ın nuruyla ortadan kaldırılır.
Barzani'nin çok fazla muhalifi var. Özellikle de PKK Barzani'yi bir suikastle çok rahat devirebilir, o zaman bölgede ciddi çatışma çıkar. Türkiye ve bölgedeki diğer ülkelerin olaylar bu aşamaya gelmeden duruma müdahale etmesi gerekir.
Türkiye'nin bölgedeki tüm ülkelerle dost olması önemlidir. Irak, Suriye, İran ve Mısır Türkiye'nin mutlaka iyi ilişkisi olması gereken ülkeler.
Mehdi gelmeyecek diyenlerin bütün paniği Hz. Mehdi'nin gelişinin hak olduğunu bilmelerinden kaynaklanıyor.
Tayyip Hocam Sünniler ve Aleviler arasında bir ayrılık olmadığını vurgulamakla çok güzel yapıyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Ekim 2017> Daha Fazla

Kalite, güçlü imanda oluşur. Yüzeysel düşünüldüğünde sathi imana sahip olunduğunda gerçek kalite oluşmaz.
Suriyeli misafirlerimiz bize Allah'ın nimet olarak gönderdiği kardeşlerimizdir. Suriyeli canlarımız bize güven duydukları için sığınıyorlar. Milletimize ölümden kaçana şefkatle bakmak yakışır.
Sevgi insanların en doğal hakkıdır. Dünyanın da cennetin de amacı sevgidir. Kainat sevgi için yaratılmıştır. Sevginin hakimiyetini göreceğiz.
Sevgi, kardeşlik, muhabbetin tüm dünyaya hakim olmasını istiyoruz. Israrla bu hayati konuların üzerinde duracağız. Sevgi, dostluk, muhabbet, neşe, barış, kalite, sanat isteyen herkes Mehdiyet taraftarıdır. Dünya Mehdiyet özlemi içinde.
İnsanları yaşarken öldürmek dehşet vericidir. Sevgiyi, dostluğu, kardeşliği insanların elinden almak manen onları öldürmek demektir.
Din gelenekçi sistemin gösterdiği gibi yaşanması zor ve dehşet verici değildir. Din bayramdır, sevinçtir, özgürlüktür, neşedir.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışı dehşet verici bir hayat sunar. Buradaki belayı fark edenin Kuran'a sarılması daha güçlü daha sağlam olur.
Mümin öldüğünde ilk sevdikleri tarafından karşılanır, dünyadaki iyilikleri kendisine gösterilir sonra da cennete geçer. Hepsi kısa sürede olur.
Deccaliyetin atakları dünyanın her yerinde insanların canını yaktığı için herkes ittifakla sevgiyi, barışı, güzelliği yani Mehdiyeti arıyor.
İran ile Türkiye'nin ittifak etmesi demek tüm bölgenin kurtulması demektir. Rusya'nın desteğini almak çok doğru bir siyasettir.
İngiliz derin devletinin İslam alemini küçük lokmalara ayırıp Müslümanları ezme planı var. Teyakkuzda ve birlik olmamız gereken dönemdeyiz.
İran ve Türkiye iki dost iki kardeş Müslüman ülkedir. Irkçı, mezhepçi bir anlayış iki tarafta da yoktur. Hep dost olacağız inşaAllah.
Tayyip Hocam milli bir liderdir. Milli lider etrafında kenetlenmemiz gereken bir dönemdeyiz. Siyasi taraftarlık yapılacak bir dönemde değiliz.
Ölümü düşünmek insanlara derinlik kazandırır, Allah'a yakınlaştırır.
Kuran'ı yeterli görmemek, Kuran'dan uzak bir anlayış geliştirmek bereketsizlik getirir. Kuran'a uymak hayatı kolaylaştırır.
Mümin Kuran'a bakıp samimi olarak anladığını eksiksiz uygular. Kuran açık ve kolay anlaşılırdır, Kuran'a uymak yeterlidir.
Türkiye tüm dünyaya baba şefkatiyle yaklaşan bir ülke konumunda olmalı. Kavgalı olduğu hiçbir kavim, topluluk, ülke kalmamalı.
Bazı yazarlarımız doğrudan İngiliz derin devletinin adından bahsedemiyor. Müslüman cesur olur, açıkça deccaliyeti anlatmaları gerekir.
Kerkük'te tüm halkların haklarına saygı gösterildiğinden emin olunması için Türkiye'nin gerekli önlemleri alması yasal bir haktır.
Celal Talabani'ye Allah rahmet etsin, günahlarını bağışlasın. Ailesinin ve halkının başı sağolsun.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Ekim 2017> Daha Fazla

Ben sadece Allah için yaşıyorum. Dünyadan beklediğim hiçbir şey yok. Sadece Allah'ın sevgisini, rızasını istiyorum.
Her canlıda mükemmel bir mimari, mühendislik ve estetik var. Bu, yaratılışın hak olduğunun ve evrim olmadığının kesin delilidir.
Münafıkların varlığı ve kahpeliği Müslümana şeytanın zihniyetinin tüm girift yönlerini, şeytanın evini ilimle nasıl yıkacağını gösterir.
İslam'da velayet sistemi vardır. Bu sistemde tüm insanlar birbirinin ailesi konumundadır. Herkes bir diğerini korumakla, bakmakla yükümlüdür.
Kürt kardeşlerimizin yiğitliği, vefa duygusu, aileye verdikleri önem onların yüksek vicdanını gösteren çok güzel meziyetleridir.
Gölge Allah'ın müthiş bir sanatı. Işık ve gölge her cisim için ayrı ayrı yaratılır, bu çok büyük bir mucizedir.
Sanatçıların teşviki için ayrım yapılmadan her sanat dalının beğenilmesi ve sanat eserlerinin takdir edilmesi daha güzel olur.
Kadın güzelliği dünyadaki en büyük nimetlerden biridir. Kadın Allah'ın Cemal isminin tecellisidir.
Hz. Mehdi gönül insanı olarak çıkacaktır, siyasetle alakası olmayacaktır.
Peygamberimiz (sav)'in sancağı Topkapı'dadır. Bu bayrağı açacak olan kişi Hz. Mehdi'dir. Kutsal emanetlerden Peygamberimiz (sav)'in hırkasını da Hz. Mehdi teberrüken giyecektir.
Münafıklar sayesinde İngiliz derin devletinin varlığını, Rumilik adı altında dinsizlik propagandası yapıldığını ve daha bir çok oyunu çözdük.
Şeytan hep tek yanlı konuşur, nefret diline karşı ilmi atak yaparak şeytanın zehirli dilini etkisiz hale getirdik.
Allah yolunda yapılan çalışmalardan para alınmaz, çıkar beklentisi içinde olunmaz.
Nitelikli münafıkları takip edip İngiliz derin devletinin oyunlarını, PKK'nın ve Rumiliğin gerçek yüzünü deşifre ettik.
İngiliz derin devleti ve deccal ile mücadele eden bir Müslümanı yalnız bırakmak olmaz, Tayyip Hocamı elbirlik destekleyeceğiz.
Tayyip Hocamı yalnız bırakmak olmaz, her ümmetin başı olduğu gibi Türkiye Cumhuriyetinin de başı Tayyip Hocamdır, tam destek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Ekim 2017> Daha Fazla

Tayyip Hocam İttihadı İslam için tüm gücü ve imkanıyla gayret eden bir insan, milletçe her zaman kendisinin yanında olacağız.
"Aynen, sıkıntı yok, oha, yok ya" gibi avami ve kalıplaşmış ifadeler kullanmak gençlere yakışmıyor. Özgün, zengin üslupları olmalı.
Allah insanları kardeş olmaları için farklı ümmetler olarak yaratmıştır. Hristiyan ve Musevi düşmanlığı Kuran'a uygun değildir.
Müslümanların kaderinde galibiyet var. Kaderde Mehdiyetin galip olması var. Ümitsizliğe kapılan çok mahcup olur.
Önümüzdeki yıllarda büyük olaylarla karşılaşacağız, tüm kardeşlerimiz çok cesur, ümitvar, sabırlı ve güçlü olmalıdır.
Mehmet Talu Hocamız Kuran talebesi olan, Mahmut Efendi Hazretlerinin çok güvendiği ve değer verdiği kıymetli bir alimdir
Gerçek dost bulmak derin bir iman gerektirir. Derin imanı olan insana Allah mutlaka seveceği, dost olacağı insanları yanına getirir.
Tebliğde ilk anlatılacak konu Darwinizm'in geçersizliğinin ve Allah'ın varlığının bilimsel ispatıdır. Bu putu kırmadan iman oluşmaz. İnsanların putunu kırdıktan sonra yerine gerçek İslam'ı Kuran'ın kaliteli, nezih, sevgi dolu ruhunu koymak gerekir.
Ateistlere şefkatle yaklaşmak lazım. Samimi olarak inanamadığını söyleyen birine şefkatle merhametle yaklaşılır.
İngiliz derin devleti tüm planlarını unutsun. Ne Suriye'yi ne Irak'ı ne Türkiye'yi parçalayamayacak, Müslümanı Müslümana kırdıramayacak.
Mehmet Fırıncı Ağabey çok tevazulu gerçek bir Nur talebesidir. Bediüzzaman'ın güzel eğitimini almış kıymetli bir insandır.
Nevzat Tarhan Türkiye'nin medar-ı iftiharı olan bir bilim adamı ve çok güzel ahlaklı bir Müslüman. Allah ömrünü hayırlı kılsın.
Şehitlerimizin şehadetleri mübarek olsun. Şehadet mümine bir ikramdır, bir seçilmedir. Allah ailelerine hayırlı uzun ömür nasip etsin.
Tayyip Hocam'ın Bediüzzaman'a olan sevgisi ve hürmeti çok güzel. Alimlerin kıymetini bileni bu millet her zaman baş tacı yapar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Ekim 2017> Daha Fazla

Mehmet Fırıncı Ağabey Üstadımız Bediüzzaman'ın bizlere kıymetli bir emaneti. Allah kendisine hayırlı uzun ömür nasip etsin.
Fedakarlık yapan birini enayi gibi gören asıl kendisi enayi ve akılsızdır. Fedakarlık yapan Allah için o asil tavrı gösterir.
İslam Birliği mutlaka olacak, Allah İslam ahlakını mutlaka dünyaya hakim kılacaktır.
İnancı zayıf olan insanın çok küçük bir olay dahi moralini bozabilir. Güçlü imanı olan moral yönünden hep zindedir.
Türkiye'nin Kuzey Irak konusundaki yorumları Kürt kardeşlerimizi dinsiz, komünist, kızıl PKK fitnesinden korumak amaçlıdır. İngiliz derin devleti PKK'yı öne sürerek bölgede geniş bir Müslüman katliamı planlıyor. Türkiye de bunu engellemek istiyor.
Deccaliyetin sevgisizliğine uyan insanlar mutlaka düşman olacak birini buluyorlar. Ermeni, Alevi, Rum, Arap, Kürt, Musevi fark etmiyor.
Peygamberimiz (sav), İsa Mesih'in Hz. Mehdi'nin veziri olarak geleceğini bildirmiştir. İsa Mesih Hz. Mehdi'ye yardım edeceğine zer aleminde söz vermiştir.
Seyyid Salih Özcan Ağabey Bediüzzaman Hazretlerinin mutlak vekillerinden biriydi. Kendisine hürmetsizlik edilmesini asla kabul etmeyiz.
Dünyanın başındaki asıl tehlike İngiliz derin devletidir. Ortadoğu'yu parçalayıp Müslümanlığı yok etmek istiyor.
Şu anda dünyada büyük bir fikir savaşı var. İngiliz derin devleti negatif fikri kullanırken Mehdiyet hak olan fikri anlatarak galip olur.
Bu dünyada rüya gibi bir alem içinde yaşadığımızı öldüğümüzde net göreceğiz. Ölümle birlikte rüyadan kalkar gibi ahirete geçiş yapacağız.
Mehdi gelmeyecek sesleri bin senedir ilk defa bu devirde bu kadar yükseldi. Bu da Hz. Mehdi'nin çıkış alametlerinden biridir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Eylül 2017> Daha Fazla

Kadınların bakımlı ve güzel olması Kuran'a göre haram değildir. Kuran'da alabildiğine kadın hürriyeti vardır.
Allah insanların hepsine nefisle vicdan arasındaki farkı vahy eder ve insanlar da bunu bilir ama işlerine gelmediği için nefse uyarlar.
İngiliz derin devleti sürekli Müslümanlara vuran gizli bir yumruk gibidir. Israrla deşifre edildiğinde bu yapı mutlaka mağlup olacaktır.
Kuran Müslümanlığında yas yoktur. Ölüm Müslüman için son değildir, imtihanının bitmesidir.
Dünyanın en güzel süsü kadınlardır. Benim yaptığım tablolarda da kadın güzelliğinin yer alması sanatın güzel bir tecellisidir.
Barzani'nin referandum yapması için uluslararası bir karar alındığı, bunların başını da İngiliz derin devletinin çektiği anlaşılıyor. Irak kabul ediyorsa Müslüman dindar Barzani'nin devlet kurması kimseyi rahatsız etmez, ancak amaç başka. PKK devleti kurulmak isteniyor ve Barzani referandumdan bir süre sonra devrilecek ardından bölge PKK'ya teslim edilecek diye plan yapılmış. Bu plana Türkiye seyirci kalmaz.
Şu anda içinde yaşadığımız boyut gözümüze yapışık bir perde gibidir. Cennet hemen o perdenin ardındadır.
PKK, İngiliz derin devletinin yönlendirdiği örgütlerden biridir. Terörün ortadan kalkması İngiliz derin devletinin yıkılmasıyla mümkün olur.
Kuran, İslam, din konusunda espri olamaz. Dini konularda haşa alaycı espriler yapan dizilerin yayınlanmasını milletçe kabul etmiyoruz. (Tevbe Suresi, 65: Onlara sorarsan, andolsun: "Biz dalmış, oyalanıyorduk" derler. De ki: "Allah ile, O'nun ayetleriyle ve elçisiyle mi alay ediyordunuz?")
2022'lere kadar büyük olaylar devam edecektir. Allah'ın izniyle 2022'de yaşanan sorunların hemen hepsi bitmiş olacak.
Yolun kenarındaki bir ottaki akıl insanların aklından çok daha üstün, otun tek bir hücresinin içinde milyonlarca bilgi var.
Gençlerin ve halkımızın hemen hepsi Kuran Müslümanlığının kaliteli, sevecen, aydınlık, özgür ruhunu anladı ve gerçek İslamı istiyor.
Kız çocuklarını ikinci sınıf gören bir zihniyet dünyanın hemen her yerinde var. Kadınları ezen bu sisteme ilimle irfanla izin vermeyeceğiz.
Darwinizm bilim değildir, tesadüfü savunan putperest bir inançtır. Gençlere pagan bir ideolojiyi bilim diye dayatmak ayıptır.
Evrimi savunanlar beyne gelen zayıf elektriği üç boyutlu rengarenk bir hayat olarak seyreden ruhun varlığını asla açıklayamazlar.
İngiliz derin devletinin yancılarının özelliği ezik olmaları, Türkiye'ye karşı olmaları, homoseksüelliği desteklemeleri ve şeffaflaşma istemeleridir.
Ölüm zalim için korkması gereken bir olaydır. Mümin için, Allah'ı seven için ölüm cennete bir adımdır.
Dünyadaki fitnenin son bulması için önce deccaliyetin yani İngiliz derin devletinin fikren ortadan kaldırılması gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Eylül 2017> Daha Fazla

Bir insanı yaptığı hata sebebiyle mahcup etmek çok çirkin bir tutumdur. Hata yapanın sevgisini, sadakatini, dostluğunu vurgulayan ikrarı yeterlidir.
Şehidi al kanlarıyla birlikte defnetmek, elbisesini çıkarmamak doğru olur.
Hükümetimizin tüm sanatçıları esaslı şekilde koruyup koruması, hep gündemde tutması gerekir. Sanat sürekli gündemde olmalı.
Kuzey Irak'ı PKK denetimine teslim etmeye yönelik bir plan olduğu görülüyor. Kürtleri komünist dinsiz PKK'ya teslim etmek vicdansızlık olur.
Bencillik çok küçük düşürücüdür, bencil insan iticidir. Allah’a aşık olan insan ise Allah için ve sevdikleri için yaşar. Allah için yaşayan bencil olamaz.
Cennetler arasındaki derece farkını müminler anlamazlar. Herkes imanına göre zevk alır, ama biri diğerinin daha çok zevk aldığını bilmez.
Cennet maliki olmak için dünyadan ehliyet almak gerekir. Acılar ve zorluklar bu ehliyeti en iyi şekilde almamızı sağlar.
Acılar ve zorluklar insanın akıllı, olgun, nezih olmasını sağlar, muhakemesini daha güçlendirir, kişi cennet ahlakını en iyi şekilde almış olur.
Kuran Müslümanlığını yaşayanlar sosyal dengeyi ayakta tutan, cömert, adil, sağlıklı düşünen insanlardır ve dünyanın dayanak noktasıdırlar.
Allah'ın izniyle dünyaya alabildiğine özgürlük, kalite, güzellik ve sevgi sunan Kuran Müslümanlığını hakim edeceğiz.
Kadınların pantolon giymesi, kaşını aldırması haramdır diye bir hüküm Kuran'da yok. Bunlar hurafelerle dolu sistemin dehşet verici ifadeleridir.
Cennette dünyadaki fiziki kurallardan apayrı yeni bir yaratılış var. Havada duran çok ihtişamlı köşkler var, uykuya ihtiyaç yok, yorulma yok. Gölge bir alem olan bu dünyada şaşırtıcı olan insanın hasta olması, uykuya ihtiyacı olması, kirlenmenin olmasıdır. Cennette bunlar yok.
Cennet, Allah'ı çok sevdiğimiz için güzel ve değerli oluyor. Dünyadaki sevgiyi öğrenme kursundan geçmesek cennetin kıymetini anlamayız.
Bu dünyada detayları görmeyi, derin düşünmeyi, şükretmeyi, güzelliğin ve iyiliğin kıymetini öğreniyoruz. Bu, cennet öncesi bir kurs gibi.
Allah'ı çok seven, ruh sahibi olan ve dünyadaki eğitimini bitirip güzel ahlakı öğrenen herkes cennette olacak inşaAllah.
Resim olan odada namaz kılınamaz diye bir hüküm Kuran'da yoktur.
İran ve Türkiye iki dost ülkedir. Aramızı bozmaya çalışanlar boşa uğraştılar. Şiiler nur gibi Müslümandır, İran'la hep dost olacağız.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Eylül 2017> Daha Fazla

İslam'ı öyle bir tanıttılar ki; Müslüman deyince akıllarına sanat, bilim ve güzellik karşıtlığı geliyor. Bu, İslam değildir şirk dinidir.
Benim idealim dünyada tüm savaşların bitmesi, din, dil, ırk ayrımına dayalı düşmanlığın yok olması, herkesin zengin, her yerin cennet gibi olmasıdır.
Allah Hristiyanlara ve Musevilere şefkatle yaklaşın diyor. Bağnazlıkta ise Kitap Ehli potansiyel düşman görülüyor. Bu, Kuran'a uygun değil.
İman, vesveseye direnmenin adıdır. İnsana şüpheler gelebilir ama mümin hep Allah'ı koruyacak, nefsine Allah aleyhinde söz ettirmeyecek.
Allah her sevenin yardımcısıdır. Seven sevgisini ifade etmek istediğinde Allah o sevgiyi gözünden sevdiği insanın kalbine akıtır.
İnsanın yaşadığı her an, her olay kaderinde belirlenmiştir. İnsan daha kendisi var olmadan önce o olay yaşanmış ve bitmiştir.
Kadın güzelliği akılla birlikte olduğunda nefes kesici olur. Aklı zayıf olması bir kadın için vahim bir durumdur. Bir kadın derin düşünüyorsa, güzel ahlakı seviyorsa, Allah'a aşıksa, tutkuyu biliyorsa, akıllıysa metafizik bir etkileyiciliği olur.
Ne mutlu şehitlerimize, Resulullah ile cennet sofrasındalar. Allah bizlere de o güzel makamı nasip etsin inşaAllah.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışında da Darwinizm'de de kadınların eksik, yarım, haşa gelişmemiş bir tür hayvan olduğu inancı vardır.
Hz. Mehdi devrinde din Peygamberimiz döneminde olduğu gibi özüne dönecek, mezhepler kalkacak, Kuran tam olarak yaşanacaktır.
Gelenekçi İslam anlayışıyla içten çökmüş bir toplumu ezmek de kolay oluyor. Irak, Libya, Afganistan ve diğerleri teker teker böyle ezildi. Bu yüzden İngiliz derin devleti ısrarla gelenekçi ortodoks İslam anlayışını destekliyor, çünkü biliyor ki bu sistemle halkı ezmek kolay.
Ortadoğu'nun geri kalmışlığının ve parçalanmışlığının temel sebebi gelenekçi ortodoks, Kuran'a uygun olmayan İslam anlayışıdır. Kuran'dan uzak ortodoks İslam'da sanat, bilim, kalite, özgür düşünce, kadın hürriyeti, neşe yok. Böyle bir toplumun çökmesi kaçınılmazdır.
Irak anayasasına aykırı olmasına rağmen referandum yapılması Kuzey Irak'a hiçbir fayda sağlamaz, tam tersine halkı çok mağdur eder.

Adnan Oktar Diyor Ki... 22 Eylül 2017> Daha Fazla

Gelenekçi ortodoks İslam anlayışında hayatla ölüm arasında bir fark yok, insanlara dünyadayken ölmeleri gerektiği söyleniyor. Bu anormalliği gören Batı'nın İslam denildiğinde tedirginlik hissetmesi haksız olmuyor. Kuran Müslümanlığı anlatıldığında bu ortadan kalkar. İslam'ın kalite ve sanatın dini olduğunu, insanlara sonsuz özgürlük verdiğini en güzel şekilde vurgulamamız gerekir.
Allah hep sevilerek ve tam güvenilerek sığınılacak Yüce Dost'tur.
Mümin sürekli Allah'ın lehinde düşünür. Allah aleyhinde düşünmek insanı küçük düşürür, aklını azaltır, bereketini elinden alır.
Kötülük yapanların bir çoğu insan görünümündeki ölülerdir. Müminlerin imtihan edilmesi için özel yaratılmış varlıklardır.
Sevgi birliği ruha güç, neşe, sevinç verir. Zihni açar. Bereket getirir. Sevgi, Allah'ın en çok sevdiği en çok istediğidir.
Münafıklar hayatları boyunca aşağılanarak, hasta bir domuz gibi kükürt kokusu içinde sürünerek, insanların nefret ettiği varlık olarak yaşarlar.
Ölümü düşünmemek insanda olumsuz etki yapar, düşünmeyen insanın muhakemesi ve yargısı bozulur, bencil ve kendine zarar veren varlığa dönüşür. Ölüm en güzel terbiye aracıdır. İnsanları mütevazı, anlayışlı, nezih ve sevecen olmaya yöneltir.
Çerkesler çile ehli, sabırlı, delikanlı, bencilliğe tamamen karşı olan asil bir halktır.
İnsanların ruh sağlığının güçlü olması için Kuran'daki akılla ve ruhla insanlara yaklaşmak gerekir.
Halim olmak Kuran'da övülen bir ahlaktır. Mümine halim olmak yakışır.
Barış olması için önce dünyanın Sahibini sevmek, O'nunla dost olmak ve O'na yakın olmak gerekiyor. Dünyanın Sahibini haşa yok saydıklarında dünyanın Sahibi de insanlara huzur vermiyor. Barış talepleri de yüzeyde kalıyor, samimi olmuyor. Barış Allah sevgisiyle hakim olur.
Bunca zamandır insanlara tanıtılan İslam dehşet, korku, yasak üzerine kurulu, neşeli olmayan bir hayat sunuyordu. Kuran ise özgürlük sunar.
Kıskançlık ve korku doğuştan bilinmez, eğitimle elde edilir. Doğru eğitim alan kişi olumsuz kıskançlık ve korku yaşamaz.
Her şeyin Allah'ın görüntüsü ve ruhu olduğunu bilen kıskançlık yaşamaz.
Cehennem aslında bir ölüler diyarıdır. Ruhu olmayan robot, ölü varlıkların mekanıdır.
Sürekli mükemmellik isteği taşımak müminin vasfıdır. Mümin sevgiye, güzelliğe ve nimete doymaz. Şükretmeyi de hiçbir zaman unutmaz.
Tutku ve aşk Allah'ı çok sevenlere cennetten gelen bir ikramdır. Suni, ruhunu robotlaştırmış insanların asla sahip olamayacağı bir nimettir.
Tutku Allah'a delice aşık olan ve kendi için yaşamayanların vasfıdır. Bencil insanın sevgiyi bilmesi imkansızdır.
Etkileyici derin bakış samimi gözlerde olur. Yüzeysel yaşayan, trip atmakla etki oluşturacağını zanneden asla sevgiyi ve etkiyi elde edemez.
Atatürk samimi dindardı, modern ve aydındı. Askerlerimizin, gençlerin ve halkın dini doğru öğrenmesi için İslami eserler bastırıp dağıtmıştı.
Ömür mümin için özel hazırlanmış bir tablodur ve sonu mutlaka güzel biter.
Allah atomlardan çiçeklere kadar her yerde muazzam bir düzen ve güzellik olarak tecelli ediyor. Bunu en zayıf akıllı olan dahi görür.
Allah sevgisi, Allah'a aşık olan için bir sırdır. İmanda samimi olanlara verilen özel bir ilimdir. Bu ilmi bilen muazzam güç kazanır.
Deccaliyet dünyaya hakim olduğu için sevgisizlik ve nefret üslubu bir çok yerde yaygın. Mehdiyet bu sevgisizliği ortadan kaldıracaktır.
Kadınların alabildiğince özgür oldukları bir dünya en büyük ideallerimden biridir. Kadınların üzerindeki acımasız baskıyı kabul etmiyorum.
Rumlar, Ermeniler bizim evladımızdı. Hepimizin bir arada kardeşce yaşadığımız günlere dönmek istiyoruz. Yunanistan'la Türkiye kardeş olsun. Suç işleyenler cezasını mutlaka alacaktır ama Türkiye, Azerbaycan, Gürcistan, Ermenistan, Rusya, İran, Yunanistan birleşsin, kardeş olalım.
Bizim ısrarla kalitenin üzerinde durmamızı takiben Tayyip Hocam da sık sık kalite ve eğitimin önemine dikkat çekiyor. Bu çok güzel. Tayyip Hocam'dan bir an önce Kalite ve Sanat Bakanlığı kurmasını rica ediyoruz. Bu bir adım olarak başlasın, devamı çok güzel gelir.
Okulların daha kaliteli ve güzel olması için öğrencilere kaliteli, kültürlü, görgülü insanın nasıl değerli olduğu, böyle değerli bir insanın toplum için neden çok kıymetli olduğu vurgulanırsa hepsinin içinde kendilerini geliştirme isteği oluşur. Zevkle eğitim alırlar.
Kadın dünyanın süsüdür. Kadınlar her yerde güzellik olarak tezahür edecekler. Kadın hayatın her alanında olacak.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışında resim, heykel, müzik, dans, fotoğraf çektirmek, güzel sofralarda oturmak, neşeli olmak yasaktır. Bu sistemde düşünmek, okumak, bilim de yasaktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Eylül 2017> Daha Fazla

İslam'ı öyle bir tanıttılar ki Müslüman deyince akıllarına sanat, bilim ve güzellik karşıtlığı geliyor. Bu, İslam değildir şirk dinidir. Kuran Müslümanlığında sanatın en güzeli, bilim, kalite, modernlik, aydınlık, güzellik, neşe ve özgürlük vardır.
Benim idealim dünyada tüm savaşların bitmesi, din, dil, ırk ayrımına dayalı düşmanlığın yok olması ve herkesin zengin, her yerin cennet gibi olmasıdır.
Ben her konunun şefkatle ve sevgiyle çözülmesini isteyen bir insanım.
Allah güzelliği sever. Dünyanın tüm detaylarında düzgünlük ve intizam vardır. İnsan fıtrat olarak temizliği ve güzelliği arar.
Ben samimi bir Müslümanım, her yerde barış, sosyal adalet hakim olsun, her yer bağlık bahçelik olsun, insanlar birbirlerine güvensinler, kimse kimseden korkmasın, her yerde sanat eserleri olsun, dünya güzelleşsin istiyorum.
Allah rüyada bir işaret verebilir ama rüyaya göre amel edilmez.
Gurur ve duygusallık olduğunda sevgi devam ettirilemez. Allah'la bağlantı içinde, akıllı ve tevazulu bir ahlakta sevgi kalıcı olur.
İnsan zayıftır, sevgiyi muhafaza etmeye güç yetiremez. Sevginin muhafazası için Sonsuz Güç olan Allah ile hiç kopmayan bir bağlantı gerekir.
İslam Birliği olsa Müslüman coğrafyasındaki tüm sorunlar çok kısa bir sürede çözülür. Müslümanlar lidersiz olduğu müddetçe sorun bitmez.
Çocuklara ölümün yok oluş olmadığını sade, sevecen, güzel bir üslupla anlatmak gerekir.
Hz. Süleyman zenginliği ve ihtişamı İslam'ı tebliğ etmek için en etkili şekilde kullanıyordu.
Binlerce yıldır erkek hakim bir düzen oluşturmuşlar. Tüm sistemi kadını ezmek üzerine kurmuşlar. Mehdiyetle birlikte bu tamamen kalkacak.
Seven kadının yüzünde çok heybetli, etkileyici ifade oluşur. Göz aynı göz, cilt aynı cilt ama kadın sevgiyi yaşadığında bambaşka bir güzellik oluyor.
Kız arkadaşlarım haram helal konusunda çok titizdir. Hem okul eğitimleri iyidir hem de çok güzel bir ruh terbiyesi almışlardır. Kız arkadaşlarımda en ufak bir kaba konuşma, nezaketsizlik, kavga üslubu asla görünmez. Fedakar, çalışkan, vefalı ve sadıklardır. Allah aşkıyla kalpleri dolu olan bana da delice coşkuyla sevgi duyan müberra insanlardır.
Bağnaz zihniyetin halka İslam diye sunduğu hayat her yönü acı, her yönü bela olan, Kuran'la hiçbir bağlantısı olmayan bir sistem. Dini yaşamayı adeta ölmek gibi gördükleri için "60-70 yaşına gelince din yaşanır" diye inanıyorlar. Bu sistemde gülmek, eğlenmek, müzik, sanat, bilim yok, her yer berbat, bakımsız ve zevksizdir. Oysa İslam görgü, güzellik, bakım, kalite, neşe, sevinç, modernlik ve aydınlığın en yüksek noktada yaşandığı sistemdir.
İngiliz derin devletini deşifre etmemizden sonra aydınlarımız konunun önemini gördüler ve bizim kapıyı açmamızla birlikte cesaret buldular.
Kuran'a uyan bir Müslüman dünyadaki fitnenin ortadan kalkması için gece gündüz gayret etmekle sorumludur.
Nur Suresi'nin 55. ayetine göre İslam ahlakı dünyaya hakim olacaktır. Bu ayete göre Müslüman bu yolda ilmen gayret etmekle sorumludur.
Barzani yönetiminin Irak'ın anayasasına aykırı olmasına rağmen referandumda ısrar etmesi uluslararası kanunlara da aykırıdır.
İngiliz derin devleti Ortadoğu'nun kendi atadığı valilerle yönetilen bir çok küçük devletten oluşmasını istiyor. Bununla birlikte sahte bir halife atayıp, İslam'ı değiştirip dinsiz Rumiliği kabul ettirmeyi ve İslam'ı yok etmeyi planlıyorlardı. Buna müsaade etmeyiz.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Eylül 2017> Daha Fazla

Okullarda din dersleri gençlerin edinmesi gereken en temel kültürü öğretecek şekilde olmalı. Tüm dinler, mezhepler öğretilmelidir. Hristiyanın, Musevinin inancını, mezheplerin uygulamalarını ve tarihi öğrenmeden yetişen bir genç komşusunun neye inandığını bilmemiş olur. Oysa bir genç okulu bitirdiğinde tüm dinlerin inançlarını, kültürlerini, yaşam stillerini en temel genel kültür olarak biliyor olmalıdır.
Komünist sistem hakim olduğunda insanların ruhu mekanikleşiyor, sanat, bilim ortadan kalkıyor, insanların yaşam sevinçleri bitiyor. Komünizmin sosyal adalet kavramı ise Marks'ın Tevrat'tan aldığı bir modeldir.
Uluslararası ilişkilerde her zaman barışı savunan, dostluğu esas alan sevgi üslubunu kullanmak gerekir. O zaman her anlaşmazlık çözülür.
Ermenistan'ın işgal ettiği topraklar mutlaka geri alınacak ve cinayet işleyenler yargılanacak ama masum olanları bağrımıza basacağız. Azeriler bizim kalbimiz baştacımız. Türkiye ve Azerbaycan birleşecek, Ermenistan'la da sınırları kaldıracağız, güzel bir birlik olacak.
Tayyip Hocam, Amerika'da Musevi toplumunun önde gelenleriyle görüşmekle çok iyi yapmış. Kitap Ehli, Müslümanlara emanettir.
Münafık cemiyet mikrobudur. Ucuz menfaatlerini karşılamak için en büyük haysiyetsizliği dahi kabullenir.
Gençlerin vicdan anlayışları, merhamete ve sevgiye olan özlemleri, neşeyi, kaliteyi, sanatı aramaları Kuran İslamını kabul ettiklerini gösteriyor.
Müslüman "şu kişi, bu insan ne der?" diye düşünmez, sadece "Allah ne der?" diye düşünür ve ona göre hareket eder.
İnsan vicdanına uymadığında fiziki ve ruhi olarak çökmeye başlar. Vicdansızlığa vücut isyan eder, vicdana uyduğunda ise inşirah bulur.
Vesveseyi ciddiye almak yersiz olur. Vesvese kaale alınmadığı anda biter.
Türkiye’nin kalitenin ön planda olduğu modern ve aydın bir ülke olması durumunda "Türkiye karşıtlığı" tamamen ortadan kalkar. Türkiye Avrupai, modern, kadın haklarını koruyan neşenin, güzelliğin, sanatın üst seviyede olduğu bir ülke olursa Türkiye’ye karşı oynanan hiçbir oyun başarılı olmaz.
Münafık akrep gibi Müslümanları sokmak ister, ama Allah her seferinde kendi zehiriyle münafığın kendisini boğar.
Cennette tek bir ruhumuz ama hepsi birbirinden güzel binlerce bedenimiz olacak. Rüyada nasıl farklı bedenler oluyor ama iç bilgi olarak bu benim diyoruz, cennette de buna benzer olacaktır. Rüyanın eğitici çok yönü vardır.
İnsanın aklı zayıftır, Allah'ın aklı sonsuzdur. Biz bir şeyin hemen olmasını isteriz, ama Allah olayları en doğru zamanda en güzel şekilde yaratır.
Atatürk ve Bediüzzaman birbirlerine karşı değildi. Atatürk, Bediüzzaman'a kıymetli bir alim olarak değer verirdi.
Türkiye, İran ve Rusya Barzani'ye garantör olursa, İngiliz derin devletinin bölgedeki oyunlarına karşı Barzani'nin eli güçlenir. Referandum Barzani'yi iktidardan düşürmek, ailesini ezmek, bölgedeki Sünni Müslümanları katletmek için planlanan bir oyuna dönüşebilir. Barzani Türkiye'nin aklına ve vicdanına güvensin, böyle tehlikeli bir olayın içine girmesin.
Geçmişte Ortadoğu’yu İngiliz derin devleti dizayn etti, Türkiye'yi bölmesine o zaman izin vermedik, şimdi de hukukla müsaade etmeyiz.
Açık bilince sahip olan bir insanın Allah'ın varlığını inkar etmesi asla mümkün değildir.
Bir hadis tahakkuk ettiyse bu hadisin doğru olduğunu anlarız.
Münafık kendi pisliğinden yılanın kendi zehrinden etkilenmemesi gibi etkilenmez. İğrençlik derecesinde alçaktır ama bu alçaklıktan etkilenmez.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Eylül 2017> Daha Fazla

Sevginin mutlaka güzeller Güzeli Allah'a dayanması lazım. Allah'a, en güzel Sevgilimize, sonsuz Güzele yönelmeden sevgi isteyen mutsuz olur.
Tayyip Hocam da Sayın Devlet Bahçeli de milli delikanlılar. İngiliz derin devletinin oyununu çok iyi gördüler ve vargüçleriyle vatanı savunuyorlar.
Kendi için yaşamayan insan kabadayıdır ve bu ahlaka sahip bir insan sevgiyi ve tutkuyu çok güzel yaşar. Egoist olan sevgiyi yaşayamaz.
Her toplumun her halkın hain ve kötü olanı olabilir ama bir topluluğa tümden karşı olunmaz. Bu ülkede Rum, Kürt, Alevi tüm unsurlar millidir.
Bağnazlar ve anlatımları insanların kitle halinde dinden uzaklaşmasına sebep oluyor. İngiliz derin devleti bu sistemi bu yüzden destekliyor.
Ebu Leheb ahir zamanda Mehdiyetin karşısına çıkacak deccallerden birinin kod adıdır. Ebu Leheb’in anlatıldığı ayetlerde ahir zamana işaretler vardır.
Canlılarda mevcut olan mekanizma çalışmasını da evrim diye açıklamaya çalışıyorlar. Mevcut kodlanmış sistemin çalışması evrim değil akıldır.
Barzani'yi suikastla ortadan kaldırmak ve büyük bir çatışmayı başlatmak için hazırlanan bir oyun var. Bu oyuna karşı kendisini uyaralım. Barzani Türkiye'nin aklına ve vicdanına güvensin, kendisi için de bölge için de çok tehlikeli bir yol olan referandumdan vazgeçsin.
İngiliz derin devleti dünyayı ben yönetiyorum, sınırları ben çiziyorum mantığında Ortadoğu'da yeni sınırlar çizmek istiyor.
Beyne gelen elektriği görüntü olarak algılayan ruhtur. Evrim ruhu açıklayamaz. Beyne gelen sadece çok zayıf bir elektrik. Ama gözü olmadığı halde bu elektriği 3 boyutlu rengarenk bir dünya olarak gören biri var. Evrim beyinde gözü olmadan gören, kulağı olmadan duyan, dili olmadan tadı alanın kim olduğunu açıklayamaz.
Hz. Mehdi devrinde sosyal adaletle birlikte tüm savaşlar da bitecektir. Her yere sevginin hakim olması görülmemiş büyük bir olay olacaktır.
Hz. Mehdi dünya çapında manevi bir devrim yapacak, tüm dünyada sosyal adaleti sağlayacaktır. Herkes zengin herkes refah içinde olacaktır.
Kuran İslamı dışında bir din anlayışı gençlik arasında kabul görmüyor, görmez de. Bu, Allah'ın güzel bir nimetidir.
Kuran ve sevgi Müslümanlığı hakim olacak. Allah'ın Kuran, İncil ve Tevrat'ta vaad ettiğinin gerçekleşmesi büyük bir mucizedir.
Allah İslam ahlakının hakim olacağını vaad etmiştir. Bu vaadi gerçekleşecek. Bizler de bu vaadin gerçekleşmesine şahit olacağız inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Eylül 2017> Daha Fazla

Sanatın donması faciadır. Yeni eser üretilememesinin bir felaket olarak görülmesi ve sanatçıların çok iyi desteklenmesi gerekir.
Kız arkadaş edinen biri onun huzurunu, neşesini, iyiliğini korumak için elinden geleni yaparsa, onun namusuna haysiyetine sahip çıkarsa, o genç kızın ahiretini imanını düşünürse, hürmet ve saygı gösterirse, Allah o zaman çok güzel bir sevgi tecelli ettirir.
Ayetlerde deccaliyetin 2017'de mühim bir tokat yiyeceği, irili ufaklı decallerin bir bir kökünün kazınacağına işaret edilmektedir.
Müslümanın sabırlı, saygılı, şefkatli tutumu, sanata önem vermesi, bakımlı ve temiz olması, nezaketli davranması hal ile tebliğ olur.
Din en yüksek hürriyettir ve en mükemmel hayat modelidir.
İyi bir Müslüman samimi olarak vicdanına uyan bir Müslümandır. Samimiyet kurtuluştur, samimi olan Kuran'ı güzel anlar ve yaşar.
Hayvanların yüzündeki masumluk insanların masumluğa olan ihtiyacını, masumluğu görmeye olan tutkusunu tatmin ettiği için çok seviliyor.
Şeyh Nazım Hazretleri benim sultanım, canımdır. Kendisini tüm dünya sever, çok özel değerli bir insandır.
Kalite eksikliği ve sevgisizlik olan her toplum yıkılır. Kalite ve güzellik Allah aşkının tecellisidir.
İncil'in ve Tevrat'ın hangi bölümlerinin geçerli olduğunu hangi bölümlerinin tahrif edildiğini Kuran'a bakarak anlarız.
Çocuklara okulu sevdirebilmek için neden eğitim aldıklarını, okumanın onları nasıl kaliteli ve güzel hale getireceği anlatılmalı.
Azeri kardeşlerimiz maşaAllah çok güzel ahlaklı oluyorlar. Allah onları korusun, hep güzellik nasip etsin.
İsa Mesih'i çakı gibi yakışıklı bir delikanlı olarak inşaAllah göreceğiz. İleri yaşta olmasına rağmen çok dinç ve zinde olacaktır.
İngiliz derin devleti Ortadoğu halklarını önce birbirine düşman kılıyor, sonra iki tarafa silah satıyor, sonra da katliamı seyrediyor.
Hadislere göre ahir zamanda 30'dan fazla irili ufaklı, aralarında kadınların da bulunduğu, deccaller çıkacak. İnsanlar hepsini bir bir görecekler.
Sevgide sınır olmaz. Allah sevginin önünü sonsuza kadar açık bırakmıştır, gidebildiğin kadar gidersin, ucu bucağı yoktur.
Candan Allah sevgisinin oluşması gelenekçi ortodoks sistemde mümkün değil. Çünkü o sistemin kendisi güzellik, şefkat karşıtlığı üzerine kurulu.
Allah'ı sevenlerle birlikte olan vefasızlıkla karşılaşmaz. Allah'ı sevmeyen seni de sevmez, Allah'a vefa göstermeyen sana da vefa göstermez.
Kuran'da ahir zamana yönelik pek çok ayette mucizevi, şaşırtıcı işaretler vardır. İrili ufaklı deccallerin isimlerine kadar işaretler vardır.
Irak, İran, Türkiye ve uluslararası kurumların hepsi karşı olmasına rağmen Barzani'nin referandumda ısrar etmesi doğru bir yol değildir. Barzani bu olayın arkasındaki İngiliz derin devletinin aslında kendisini devirmek ve Sünnileri ezmek oyunu olduğunu görmeli. Bölgede kitle katliamı isteyen bir oyun var. Çatışmaya gidecek bir yola girmek akılcı bir tutum değildir. İngiliz derin devleti Barzani'yi önce bağımsızlık için destekleyip sonra suikast veya çatışmada sarayını bombalayarak ortadan kaldırmayı, bölgede oluk oluk kan akmasını istiyor. Kürtleri acımasız bir savaşın içine çekip Sünnileri tamamen yok etmek istiyorlar, geriye kalan bir avuç Kürdü de Marksist Leninist PKK'nın denetimine verip Müslümanları iyice ezmeyi planlıyorlar. Barzani bu oyuna gelmesin.
Türkiye'nin en temel hayati ihtiyaçlarından biri kalitenin artması, sanatın ve bilimin değer görmesidir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Eylül 2017> Daha Fazla

İslam dünyasına Kuran Müslümanlığı hakim olursa bu bölgeler o anda cennet gibi olur, bütün perişanlık, acı ortadan kalkar.
Bağnaz sistem yenilmeye mahkumdur. Ama Kuran Müslümanlığını ezebilmeleri asla mümkün değildir. İngiliz derin devleti de bunu bildiği için Müslümanları tüm gücüyle Kuran Müslümanlığından uzak tutmaya çalışıyor.
Müslümanın hiçbir olayda kaybı olmaz. Müslümanın en dibe vurmuş gibi göründüğü zaman en çok sevap aldığı, güçlendiği zamandır.
Etkiyi, başarıyı yaratan Allah'tır. Bana yapılan muhalefet dünyada az kişiye yapılmıştır, tüm iftiralara rağmen tertemiz sularda ilerliyoruz.
Hata yapmak dehşet verici değildir. Her hata kaderde yaratılmıştır ve insan o hataları yaparak doğruyu bulur.
Nefiste kin ve nefret vardır. Kin ve nefreti yenmek için insanın gösterdiği irade onun ahlakını güzelleştiriyor ve cennete layık kılıyor.
Üzüntü gibi Kuran'a uygun olmayan durumda vücut içten çöker ve savunma sistemi işlemez hale gelir. Mümin bu ruh halinden Allah'a sığınacak.
Kötülük yapan, iftira atan insanlar şeytanın kullandığı bir makina gibidir. İnternette herkese saldıran, nefret dolu bu tipler adeta bir makinadır. İnternet nasıl ruhsuz bir varlıksa bunlar da ruhsuz robot gibi mahluklardır.
Zalim, Allah'tan korkmayan bir insanın ölümü, dışarıdan farklı görülse dahi, bir faciadır. Bu kişiler çok büyük acı çekerek ölürler.
İnsan sürekli sevgi arayışı içinde olacak, "Ya Rabbi bana sevdiğin kullarını göster, beni yalnız bırakma" diye dua edecek.
Beyin gaflete daldığında insanın ruhunda ve bedeninde sıkıntı başlar.
Darwinizm insanın aklıyla dalga geçen, her şeyi tesadüfle açıklamaya çalışan bir hurafedir. Gençlere hurafe öğretilmesini istemiyoruz.
Erkeklerin hakim güç olduğuna, kadınların aklı zayıf, her an her şeyi yapabilecek tehlikeli varlık olduğuna inanmışlar. Bu yanlış düşünce yüzünden kadınları sürekli baskı altında tutuyorlar. Kuran Müslümanlığında böyle bir baskı sistemi yoktur.
Gelenekçi sistemde okumaktan korkmak vardır, çünkü imani zafiyet olduğu için okuduklarında imanlarını kaybedeceklerini düşünürler. Oysa Kuran İslamı'nda okuyan, araştıran, inceleyen, düşünen ve akılcı bir iman vardır.
Gençlerin hemen hepsi açıkça ifade etmeseler bile zihinlerinde Kuran Müslümanlığını kabul etmiş durumdalar. Bu etkiyi Bediüzzaman çok güzel anlatıyor: “Perdeleri kapalı bir salona toplanmış ve gece olduğuna inanan insanlara bir gencin perdeyi hafifçe aralayıp Güneş'i göstermesi gündüz olduğunu anlamaları için yeterli olur” diyor. Biz de inşaAllah o perdeyi açıp hakikati gösterdik.
Var olan hiçbir şey yok olmaz. Gördüğümüz her görüntü sonsuzluğa kilitlenmiştir.
Cennetin ana özelliklerinden biri sevdiklerimizle hep birlikte olmamızdır. Dünyada sevdiklerimizi cennette doya doya seveceğiz inşaAllah.
İsa Mesih yeniden gelip vefat ettikten sonra Peygamberimiz (sav)'in mezarının yanında kendisi için ayrılan yere defnedilecek.
Hz. Mehdi zahir olduğunda tüm dünyada çok güzel bir heyecan oluşacak. Hz. Mehdi Resulullah (sav)'in hırka-i şerifini teberrüken giyecek, sancağı açacak.
Kadınların 6. duyusu çok güçlüdür, detayları iyi görürler, koku renk ve ses analizleri de güçlüdür. Kadınlara aklı zayıf demek akılsızlıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Eylül 2017> Daha Fazla

Hayvanların sevimliliğini ve tatlılığını bizim hoşumuza gitmesi için Allah özel yaratıyor.
Okullarda kalite sanat dersleri konulup, nasıl temiz olunur, nasıl şık giyinilir, nasıl görgülü davranılır hepsi öğretilmeli.
Müslüman zaman mühendisi olacak, vaktini çok iyi değerlendirecek. Özellikle ahir zamanda dikkat ve iradeyle zamanı iyi kullanmak önemli.
Okullarda tüm inançlar, tüm mezhepler mutlaka öğretilmelidir. Liseyi bitiren bir gencin genel kültürünün çok geniş olması gerekir.
Münafık ancak münafıkla yaşayabilecek karaktersizliktedir. Şeytan, şeytanın yanında rahat eder.
Hz. Mehdi devrinde tüm savaşlar bitecek, tüm silahlar ortadan kalkacak.
Kadının güzelliği ruh gücüne, gözündeki akıl ve tutku gücüne göre değişir. Güvenilir, akıllı, tutkuyu bilen bir kadın çok etkileyicidir.
Şeytan bir nevi robot varlıktır. Bir çok insan aklını kullanmadığı için şeytanın oyunlarına düşer.
Resim, heykel, müzik, güzel sanatların tüm dalları birbirinden güzel nimetlerdir. Müminin zengin ruhunun tecellisidir.
Kuran Müslümanlığı, yani akılcı ve gerçek Müslümanlık şiddetin, cinayetlerin, kadınların ezilmesinin, çocukların korunmasının tek çözümüdür.
Samimi tevbe edildikten sonra Allah her günahı bağışlar.
Kuran Müslümanlığında sevgi vardır. İslam'ın sevgi potasında erimeyecek hiçbir sorun yoktur, en katı taşı dahi sevgiyle eritir.
Dünyanın neresine baksak matematik denge ve düzen görüyoruz. Bu düzenin tesadüfen olduğuna inanmak çok büyük mantık çöküntüsüdür.
Müslümanların kardeş olması ve birlik olması Kuran'ın ana emirlerindendir. İslam Birliğ'ni oluşturmak farzdır.
Allah'ı seven Allah'ın sahibi olduğu hayatı da sever. Allah'a sevgi ile yaklaşan hayatla da barışıktır. Allah ile barışık olmayan kendiyle de hayatla da barışık olmaz. Allah'ı sevmeyeni hayat da sevmez, hayat onu süründürür.
İngiliz derin devletinin yancısı olan ve Türkiye'nin aleyhine faaliyetler içinde bulunanlarla bir arada olmak hiçbir siyasetçimize yakışmaz.
Okullar otel gibi rahat ve güzel olmalı, eğitimde filmler kullanılmalı, çocuklara sevdikleri yiyecekler dağıtılarak sohbet, dostluk ortamında dersler anlatılmalı. Sert sıralar üzerinde, havasız sınıflarda, tahta önünde ders anlatılması bunaltıcıdır.
İntikam insanın hem ruh hem beden sağlığını bozan belalı bir yoldur. Affetmek akla, kalbe, bedene gıdadır. Müslüman hep affedici olacak.

Adnan Oktar Diyor Ki... 14 Eylül 2017> Daha Fazla

Dini o kadar karışık bir hale getirdiler ki insanlar İslam diye bambaşka bir hurafe dini öğrendiler. Kuran yeterlidir, açıktır ve nettir.
Kuran Müslümanlığı dalga dalga yayılıyor. Allah bizi sadece Kuran'dan sorumlu tutacak, gençler bu gerçeği iyice öğrendiler.
Münafık iblistir. Et kemikten oluştuğu için baktığında insan zannedersin ama şeytan ruhuna tamamıyla hakim olmuştur.
Namus dinin bütünüdür. Namusa zarar sadece zinayla gelmez, yalan söyleyenin harama girenin de namusu zedelenmiş olur.
Hadis Kuran'a tam uygunsa, hadiste bildirilen haber tam olarak gerçekleşmişse bu durumda bu hadis gerçektir, sahihtir.
Doğal afetlerin şiddetinin ve sıklığının bu derece çok olması ahir zamanın hem hadislerde hem İncil ve Tevrat'ta bildirilen alametleridir.
Peygamberimiz (sav) öyle güzel ahlaklı ve güzelliği seven bir insandı ki Arabistan koşullarında gül yetiştiriyordu.
Samimi dost zor bulunur. Allah'tan samimi korktuğunu Allah'ı çok sevdiğini düşündüğün bir kişinin Allah'ı daha çok sevmesine vesile olursan o zaman o kişide Allah daha çok tecelli eder ve sen Allah'ın muhteşem tecellisiyle dost olursun.
En çok Allah'tan istediğim en derin aşkla Allah'ı sevmek, en derin imanla Allah'a bağlanmak.
Mümin ölüm anından itibaren hiçbir zorluk ve sıkıntıyla karşılaşmaz.
Kuran'da bildirilen velayet sistemi yaşanmadıkça sosyal adaletin sağlanması mümkün değil. Velayet sistemi olduğunda herkes birbirini korur.
Namaz insanı asil ve değerli hale getirir. Allah'ın haram kıldığı şeyler azdır, helal dairesi çok geniştir.
Arakan Müslümanlarının yaşadıkları zulmü sürekli gündemde tutmamız vesilesiyle tüm dünyanın dikkati konuya çekilmiş oldu.
Dünyada bu kadar mazlum, bu kadar acı varken İslam Birliği'ni bekletmek zulüm olur. Hiç gecikmeden bir an önce İslam Birliği olmalı.
Türkiye'nin mücadelesinde netice alabilmesi ancak İslam Birliği'yle mümkün olur. Tek başına yapılamayacaklar birlik halinde yapılır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 13 Eylül 2017> Daha Fazla

MHP iktidar hırsı olan bir parti değildir. Bir dava partisidir ve Türkiye için çok kıymetli, değerli bir camiadır.
Sayın Devlet Bahçeli olgun, aklı başında, milli değerlerimize çok titiz olan bir insan. Tüm ülkücü camia kendisinin etrafında kilitlenmeli.
Tüm güç ve kuvvet Allah'ın elindedir. Muskadan medet ummak bir Müslümana asla yakışmaz.
Tayyip Hocam sanatı, heykeli, resmi teşvik eder, ama haklı olarak kalitesizliği beğenmiyor ve kalitesizliği engellemek istiyor.
Bazıları Müslümanların hayatında neşeyi, kadın güzelliğini, müziği, dansı gördüklerinde adeta şoka giriyorlar. Bunun sebebi Kuran İslamını bilmemeleri.
Dine en büyük düşmanlık dini zorlaştırarak yapılır. Sevginin, neşenin kaynağı olan güzel bir sistemi zorlaştırıp insanlara acı çektiriyorlar.
Özellikle Karadeniz yaylaları başta olmak üzere Türkiye'nin hiçbir yerinde çirkin yapılaşmaya, çirkin görünümlü binalara izin verilmemeli.
Her şeyde Allah'a pozitif sevgi sunmak, pozitif bakmak gerekir. Allah'ın dostu olmak bir mümin için en büyük güzelliktir.
Cehennemin varlığı adaletin tecellisi için şarttır. Ruh terbiyesi için de cehennemin varlığı gereklidir, bunun için özel yaratılmıştır.
Dünyanın yaşlandığı her yerde görülüyor. Gök de yer de adeta kanserleşti, ölüme doğru gidiyor. Kıyametin yakın olduğu görülüyor.
Kardeşlerimiz dövme yaptırmak, saç boyamak günahtır gibi hurafelerin etkisi altında kalmasınlar. Kuran'a göre bunlar haram değildir.
İyiler her zaman kazanır. Görünürde aksi gibi görünse bile kazanan sadece iyilerdir.
Darwinist yetişmiş bir insan egoisttir, insana saygı duymaz sadece kendi çıkarı için gerekli olduğunda karşısındaki kişiye geçici saygı gösterir.
Kadının özgür olduğu, sanatın, bilimin, neşenin olduğu Kuran Müslümanlığı gerçek İslam'dır. Bunu tüm dünya severek ister.
Bir dostlukta Allah sevgisi ve Allah korkusu yoksa, gaddarlık, hainlik, vefasızlık arka arkaya gelir. Allah sevgisi ve Allah korkusu varsa sevgi ve sadakat ebediyete kitlenmiştir.
Müslüman zengin olmaz diye bir şey yoktur. Tam tersine Müslüman zengin olur ama o zenginliği Allah yolunda insanların iyiliği için harcar.
Şehit cenazelerinde cenaze marşı çalınmamasını, şehitlerimizin tekbirlerle uğurlanmasını 3 yıldır söylüyorum. Uygulamaya geçmesi çok güzel.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Eylül 2017> Daha Fazla

İnsan sürekli Allah'tan yana olur, hep Allah'ın lehine düşünürse aklı çok olgunlaşır.
Dünyanın imtihan yeri olduğunu bilip ona göre davranırsak samimi olup Allah'ı çok seversek mutluluğu en yüksek derecede yaşarız.
Uzun dostluğun sırrı samimiyet ve imandır. Küfrün dostlukları ise maddiyata dayalıdır, karşısındaki zengin olduğu müddetçe ilişkileri devam eder.
Ahir zamanın en büyük belalarından biri resmi, tepeden bakan, kendi olmayan, sevgisiz insanların artmasıdır. Bu, insanın doğal yapısına ters.
İnsan içinden geçirerek de dua edebilir, ama Allah “için için, yüksek olmayan bir sesle” dua etmemizin makbul olduğunu bildirmiştir.
İslam Birliği olsa dünyanın hiçbir yerinde ihtiyaç içinde tek bir insan bile kalmaz. Bir sorunun çözülmesi ancak bir iki saat sürer.
Dünya ömrünü doldurdu. Dünyanın gençlik devrinin bittiği kasırgalar, depremler gibi bir çok olaylarla çok net görünüyor.
Allah insanların dünyayı sevmemesi için çok fazla tedbir almış. Buna rağmen insanların dünyayı delice sevme hırsları çok ibretlik.
İran, Azerbaycan, Türkiye ve Ermenistan'ın birleşmesi için hiçbir engel yok. Rusya'yı da yanımıza alıp bir an önce birleşelim. Azerbaycan ile Ermenistan arasındaki anlaşmazlığı giderelim. Ermeni tarafında zulüm yapanlar hukuki cezayı alır ama halklar dosttur.
İnsanın her gün kanser olma riski var. Hücreler tüm vücudu gezip bozulan parçaları tespit edip tamir ediyor. Bu sistemin varlığı vesilesiyle insan her gün kanser olmaktan korunmuş oluyor. Hücrelerin gösterdiği bu akıl ve titizlik Allah'ın insanlara çok büyük rahmetidir.
Ahir zamanın tüm mühim olayları İstanbul'da yaşanacaktır. Hadisler de Bediüzzaman da Hz. Mehdi'nin İstanbul'dan çıkacağını söylüyor.
Türkiye'nin de bölgenin de kurtuluşu İslam Birliği'nin kurulmasıyla gerçekleşir. Tüm Müslümanlar bir olalım, birlik olalım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Eylül 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devleti üstüne çökmek istediği bir ülke olduğunda ona en yardım eden gibi ortaya çıkar ve yardım adı altında o ülkeyi yıkar.
Kadınları aklı zayıf ve potansiyel suç makinası gibi göstererek hayatlarını ellerinden alıp onları ve hayatı çökertmeye çalışan şeytandır.
Kıskanç insanlar diğerlerinin mutluluğundan rahatsız olur. Bu yüzden mutlu insanları mutlaka kızdırmaya, üzmeye çalışırlar.
Bir kadını güzel yapan, insancıl, nezaketli, sevgi dolu, imanlı, Allah'tan korkan, Allah'ı seven olması ve yüzünde iffet ışığının görülmesidir.
Türk milleti delikanlıdır, hiç kimseden çekinmez.
Sanatın, güzelliğin, neşenin, ihtişamın, yaşam sevincinin kaynağı olan dini baskı sistemi olarak öğrendikleri için bizi görünce şaşırıyorlar.
Dini yaşamayı haşa yok oluş gibi görüyorlar, bu yüzden ancak 60-70 yaşından sonra dindar olabileceklerine inanıyorlar. Oysa din hayattır.
Cennet dünya eğitimi alındıktan sonra yaşanacak yerdir. Dünyadaki eğitim ve imtihan olmadan cennetin manası oluşmaz.
Müslümanın aleyhine olan her konuşma manevi derecesinin yükselmesine sebep olur. İftiralar, saldırılar Müslümanı hep güçlendirir.
Dini adeta haşa bir bela haline getirerek anlattıkları için özgür, neşeli, hayat dolu İslam'ı anlattığımızda bazıları şoka giriyorlar. Din denildiğinde insanları sıkan, bunaltan, hayattan koparan bir sistem olması gerektiğine inanıyorlar. Bu dinsizliği yayma planıdır.
Kuran'da dövme yaptırmanın haram olduğuna dair ayet yoktur.
Tayyip Hocama herkesin çok iyi sahip çıkması gerekir, Tayyip Hocam İngiliz derin devletinin baskılarına karşı aslan gibi direniyor.
Bağnazlık insanların kendi kendilerine kurallar çıkarıp kendilerini boş yere ezme sistemidir. Bu sistemde kimse düşünmeden kural yığınına uyar.
Vücudumuzda her gün hücre kontrolü olması bir çok insanın üzerinde belki de hiç düşünmediği Allah'ın en büyük rahmetlerinden biridir.
Evrende hangi noktaya baksak Allah'ın yarattığı muntazam bir denge ve hassas bir düzen görüyoruz.
İngiliz derin devleti Myanmar'da olayları kızıştırmak ve Müslümanları daha çok ezdirmek için kapsamlı bir oyun planlamış. Müslümanları hedef göstermek için hemen her yerde İngiliz derin devleti çeşitli örgütler kuruyor. Bu bahaneyle Müslümanlar eziliyor.
Peygamberlerin imtihanı çok çetindir. Hz. Musa, Hz. Yusuf, Hz. Eyüp, Peygamberimiz (sav) hepsi çok çile ve zorluk yaşamıştır.
İki taraf da müminse iki taraf da Allah'ı seviyorsa o arkadaşlık sonsuza kadar sürer.
Vicdan, Allah'ın kalbimize vahyinin adıdır. O yüzden vicdanına uyan mutlaka bereketli, başarılı ve galiptir.
Sevgiden ruhu kaliteli bir insanın aldığı zevkle avamdan bir insanın aldığı zevk aynı değildir. Ruh kalitesi çok hayatidir.
İnanç bir ihtiyaç olduğu için var değildir. Allah'ın varlığı çok açık ve kesin olduğu için biz iman ediyoruz.
Tevrat ve İncil'in de Kuran'a uygun, değişmemiş yerlerini okumak insanların ruhundaki katılığın giderilmesi için güzel bir vesile olur.
Ahirette sadece Kuran'dan sorulacağız.
Tayyip Hocam millete tepeden bakan zihniyetin bitişini ifade eden insandır. Bu sebeple şahsını sonuna kadar milletçe destekleyeceğiz.
Darwinizm tesadüfler ve Allah'ı inkar üzerine kurulu putperest bir düşüncedir. Müslüman Darwinizmi savunmaz.
İngiliz derin devletinin Tayyip Hocam aleyhinde çok fazla oyunu olabilir, Birleşmiş Milletler toplantısı öncesinde her türlü ihtimali düşünüp tedbir alınmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 9 Eylül 2017> Daha Fazla

Kuran anlaşılır ve kolaydır. Kuran'ı zor göstermelerinin amacı insanları dinden uzaklaştırmaktır.
Bir insan vicdanlı olma kararı almışsa zaten samimidir. Kendisini sıkmasına gerek yoktur. Samimi olup Allah'ın ilhamına tam olarak uyacak. Samimiyeti korumak da kolaydır. Kalbimize Allah'tan gelen vahye tam tabi olduğumuz her an samimiyeti koruruz.
Din kolaydır. Sadece samimi olup Allah'ın kalbimize ilham ettiğine uyacağız.
Kuran tam uygulandığında insan en dengeli, en tutarlı, en akıllı hayatı yaşamış olur.
Allah'ın amacı sevgidir. Allah affetmeyi, sevmeyi sever. İnsanın yaşadığı imtihanın amacı da sevgiyi öğrenmektir.
Başbuğ Türkeş tarihi önemi olan bir Türk büyüğüdür. 1980 öncesinde komünizme karşı mücadele onun vesilesiyle kazanıldı.
İsa Mesih çok tevazulu, çok güzel ahlaklı bir insandır. İkinci gelişinde de ilkinde olduğu gibi bir çok yeri gezecektir.
Bir insan ruhunu samimi olarak Allah'a teslim ederse, Allah'ın izniyle cennet ehli olur.
Dünyada hoşumuza giden sevdiğimiz her şey cennette en güzeliyle olacak inşaAllah.
Azeri kardeşlerimiz ellerinden çıkan toprakları muhakkak geri alacaklar, zulüm yapanlar da hukuki karşılığını alacak. Ancak suça karışmayan mazlum Ermenilere amansız nefret duymak Kuran'a uygun olmaz. İyi olanların ittifakıyla tüm haksızlıkları ortadan kaldıracağız.
Zorluk ve mücadele dönemlerinde alınan sevap ile İslam ahlakının hakim olduğu dönemde alınan sevap bir değildir. İnsanların çoğu rahatlık daha iyi zanneder ama zorluklar, çileler azaldığı için alınan sevap azalmıştır. Bu yüzden İslam hakimiyeti 7 veya 9 yıl sürecek, kısa olacak.
Allah ayette hiç kimseye güç yetireceğinden başkasını yüklemeyeceğini bildiriyor. Dünyadaki hiçbir şey ruh eğitimi almadan mana ifade etmez. Bu yüzden zorlukla imtihan şart.
Ölüm, yataktan kalkar gibi bir rüyadan uyanır gibi kalkmaktır. Dünyadaki eğitim ise insanın mutluluğu, aşkı, iyiliği öğrenmesi için şart.
Tebliğin en güzeli Kuran ahlakını yaşayarak göstermektir. Peygamberimiz (sav) modernliği, kalitesi, şık kıyafetleri, nezaketiyle İslam'ı tebliğ ediyordu.
Müslümanın kaliteyi, nezaketi, görgüyü, sanat anlayışını, sabrını, tevekkülünü fiilen göstererek anlatması en güzel tebliğ yoludur.
Hz.Hızır, Kuran'ı bilir ama Allah'ın kendisi için yarattığı şeriata bağlı olarak yaşar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 8 Eylül 2017> Daha Fazla

Dünyada var olan her şeyin amacı sevgidir.
Tek bir İslam vardır. O da Kuran'da anlatılan İslam'dır. Diğerleri İslam adına ortaya konulan hurafeler ve şirk dinidir.
Aleviler Allah'ı çok seven, yüksek vicdana sahip sevgi insanlarıdır. Alevilerdeki derin iman ruhu bir çok dindar görünen insanda yoktur.
Her gün vücudun tüm hücreleri moleküller tarafından kontrol ediliyor, bir arıza varsa anında onarılıyor. Ve bu 70-80 yıl insan yaşadığı müddetçe devam ediyor. Molekül arızayı tanıyabiliyor, ilgili birimi bulup ona haber verebiliyor, ilgili molekül gelip tamiratı yapıyor. Her detayında muazzam bir akıl olan bu sistemin tesadüf ürünü olduğunu iddia etmek ibretlik bir mantık çöküntüsüdür.
Yol kenarındaki tek bir otun bir tek hücresinin içinde bir bilgisayardakinden çok daha fazla ve hepsi birbiriyle uyumlu detay var. Tek bir ot hücresinin sahip olduğu kompleks bilgi ve detay Allah'ın varlığının açık delilidir.
Kuzey Irak'ta bir devlet kurulabilmesi için Irak'ın, BM'in ve uluslararası kurumların onayı olması gerekir. En ufak bir durumda sarsılacak, yıkılıp dağılacak bir devlet ilan etmenin doğru bir yöntem olmadığı açıktır. Hem bölgeyi hem de Kuzey Irak halkını kargaşanın içine sürükleyecek adımlar atmak mantıklı değil. Irak'ın onayı olmadan, BM ve diğer kurumların desteği sağlanmadan bu yola girilmemeli.
Arakan Müslümanlarının korunması konusunda Putin Myanmar Hükümetine karşı net tavrını gösterirse bunun çok olumlu etkisi olur.
Korku, ümitsizlik, yeis, kaygı, üzüntü Allah'a tevekkül edilmediğinde olur. Samimi imanda neşe ve mutluluk hakimdir.
İman neşesi müminin vasfıdır. Mümin hüzne kapılmaz, üzüntülü olmaz.
Hiçbir sorun savaşla, çatışmayla çözülmez. Her insana sahip çıkmakla, herkesi arkadaş bilmekle, barışla, sevgiyle, itidalle çözülür.
İslam alemi birleşirse ne Arakanlı canlarımız ne de dünyanın herhangi bir yerinde tek bir Müslümanın canı yanmaz.
Depremlerin artması ve sıklığı Hz. Mehdi'nin çıkış alametidir. 1980'lerden itibaren depremlerin hem büyüklüğünde hem sıklığında artış var.
Allah her şeyi sonsuz kısa zamanda en güzel surette yaratıp bitirdiğine göre Allah'ın yüce aklına güvenmek gerekir. Telaşa kapılmak akıl eksikliğini gösterir. Akılcı olan tevekkül etmektir.
Bir konuda eleştiri yaptığımda, yanlışı anlattığımda mutlaka doğrunun ne olduğunu anlatır, iyiliğe davet ederim. Eleştirim sevgiyledir.
Müslümanların refaha kavuşması için İslam aleminin birleşmesi ve Mehdiyet dışında hiçbir yol yok.
Allah için ilk, önce, sonra yoktur. Allah sonsuz kısa zaman içinde her şeyi bir anda yaratmıştır ve bitmiştir.
Dua ve duanın gerçekleşmesi kaderde birlikte yaratılmıştır. Dua, Allah'a sevgimizi gösterdiğimiz bir ibadettir.
Masonların, Katoliklerin, Ortodoksların herkesin bir lideri var, sadece Müslümanların lideri olmasın diyorlar. Bu akla ve mantığa uygun değil.
Müslüman kendi mantığına göre değil Kuran'da Allah'ın bildirdiğine inanır. İslam'ın tüm dünyaya hakim olacağı Allah'ın vaadidir.
Nur Suresi 55. ayette İslam'ın tüm dünyaya hakim olacağı müjdelenir. Bu müjde, Mehdiyeti anlatan ayettir. Mehdiyet Kuran'da vardır. İslam hakim olmayacak diyenler, Nur Suresi 55. ayetini inkar etmiş, Allah'ın Kuran'daki hükmüne karşı çıkmış oluyorlar.
Allah Kuran'da İsa Mesih'in ikinci kez dünyaya gelişinde kendisine inanmayacak kimse kalmayacağını bildiriyor. Bu ayet Mehdiyeti ve İslam hakimiyetini anlatır.
Sayın Devlet Bahçeli makam peşinde olan bir insan değildir ancak kendisinin Cumhurbaşkanı yardımcısı olmasından bu millet gurur duyar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 7 Eylül 2017> Daha Fazla

Müslümanın kalite, nezaket, görgü, güzellik, neşe anlayışının nasıl olması gerektiğini yaşayarak gösteriyoruz. Eğer Kuran ruhu hakim olursa dünyanın nasıl güzel, medeni, hayat dolu olacağını, dostluğun en nezih şekilde yaşanacağını Allah'ın izniyle dünyaya gösteriyoruz.
Kadını ikinci sınıf varlık haline getiren, özgürlüklerini elinden alan gelenekçi anlayışın Kuran Müslümanlığı ile bir bağlantısı yoktur.
Bizzat Arakanlı kardeşlerimizin yardımına gittiği için Emine Erdoğan Hanımefendi'den Allah razı olsun. Bu yiğitliğine helal olsun.
Acılar, çileler, hastalıklar olduğunda güzel ahlakın, aşkın, delikanlılığın en güzeli oluşuyor.
Dünyadaki imtihan ve eğitim olmazsa, o çileler çekilmezse, her olayda Allah'tan yana tavır gösterilmedikçe cennetin anlamı anlaşılmaz.
Ahirette küfre her nimetin hesabı tek tek sorulacak. Küfrün ahiretteki sorgulaması çok uzun ve sıkıntılı olacaktır.
30 Ağustos Zafer bayramında ve milli günlerde dini tören olması Atatürk'ün başlattığı bir gelenektir. Meclisimiz Kuran okunarak açılmıştır.
Holiganlığın nedeni sevginin, dostluğun temeli olan Kuran ruhunun, Kuran mucizelerin anlatılmaması, iman hakikatlerinin anlatılmamasıdır.
Sevgiyi her insan bilir ve bakışlarıyla, tavrıyla sevgisini ifade edebilir, cennette de akıl, sevgi, saygı aynıdır ve bilinir.
Kuran Mucizelerinin anlatılmaması, iman hakikatlerinin anlatılmaması felakete sebep olabilir.
Şeyh Ahmet Yasin Hazretleri kıymetli şeyhlerden icazetli, güvenilir, nezih, hürmetkar, cesur Allah'tan başka kimseden korkmayan delikanlıdır.
Atatürk bağnazlığa karşıydı ama asla halkın ezilmesine izin vermedi. Bağnazlığa karşılık adı altında insanları ezmek, hakaret etmek Atatürk'ün tavrı değildir. Bu yanlış tutum dine karşı olan sevgisizlerin üslubudur. Atatürk Kuran'ı tercüme ettirdi, İmam Hatipleri açtı ve halkı eğiterek onlara şefkatle yaklaşarak modern İslam anlayışının zeminde gelişmesini sağladı.
Atatürk aydın Kuran Müslümanlığını savunan bir insandı.
Tayyip Hocam'ın milletçe yanında olacağız. 2019'da da 2019'dan sonra da. Ve İslam Birliği'nin kurulduğunu hep birlikte göreceğiz.
Allah'a ve Kuran'a itaatli olmak insanı halim ve güzel huylu yapar. Asi insan ise aksi olur. Asilik kavgalara, anlaşmazlığa sebep olur.
Gelenekçi ortodoks sistem kadınları insan olarak görmüyor "buçuk" diyor. Bu, kadın ne derse onun aksini yapın diyen bir anlayış. Cehennemin %90'ını kadınlar dolduracak diyen bu anlayışta kadının özgür ve rahat yaşayabileceği bir ortam değil yoğun kadın nefreti oluyor. Diğer yandan da kadınların evlilikteki rolünün "köpek gibi" olduğunu söyleyen Darwinizm var. Kadınları adeta cendereye almışlar.
Arakanlı kardeşlerimize hızla yardım ulaşmasına Tayyip Hocam vesile oldu. Allah ondan razı olsun. MaşaAllah. BarekAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 6 Eylül 2017> Daha Fazla

Evrim teorisini savunanların çoğu evrimin bilim değil Sümerler devrinden kalma putperest bir inanç olduğunu bilmiyor.
Bir kadını gerçekten seven ona saygı duyar, namusunu şerefini kendi namusu gibi korur, sağlığını, güzelliğini, iyiliğini kollar.
Bediüzzaman Hazretleri halis bir Kuran talebesiydi, kendi talebelerine de yalnızca Kuran talebesi olmayı vasiyet etti.
Kuran'a göre namaz vakitli olarak farz kılınmıştır.
Kuran ahlakının yaşanması durumunda nasıl bir şefkat, kalite, güzellik olacağını hayatımızla gösterip İslam'ı içten çökertme oyununu bozduk.
İnsanların paralarını kaybettiğinde çevresindekileri de kaybetmesi bir çok insanın nasıl vicdansız bir hale geldiğini gösteriyor. İmana dayalı sevgi olduğunda insan parası olsa da olmasa da dostlarını hiçbir zaman kaybetmez. Hayat ancak imanla yaşandığında makul oluyor.
Münafık çok ahlaksız olmasına rağmen kendisini ahlaklı ve samimi gibi göstermeye çalışır.
Münafık kendi çıkarıyla din çatıştığında dine yeni yorum getirir. Münafığın dini civa gibi her kabın şeklini alır.
Münafıkların ortak özellikleri züppe olmalarıdır. Şüphecilikleri de dinin aleyhine bir şüpheciliktir.
Bağnazlık sadece Müslümanlarda değil, Hristiyanlık, Musevilik, Budistlik ve hemen her ideolojide var.
Derin ve detaylı düşünmek, nezih, hürmetli, aklı başında olmak Müslümana yakışır.
Temizliği, sevgiyi, dostluğu arayıp özleyen insan Kuran'ın ve Mehdiyetin ruhunu tam almış demektir.
Doğru yol vicdana uymaktır, vicdana uyan akıllı olur. Romantizme ve "mantıkçı"lığa uyan ise akıldan tamamen uzaklaşır.
Dikkat keskinliği ani bir duruma karşı hazırlıklı olmayı sağlar ve tevekkülün bir parçasıdır. Kaygıda ise tevekkül yoktur.
Cumhurbaşkanı Türkiye Cumhuriyeti'nin başıdır, Devlet'in başına hürmet göstermek en doğal ve olması gereken saygı alametidir.
Hayattaki en önemli önceliğimiz Allah'ın rızasının en çoğunu kazanmaktır. Bazı insanlar zaman zaman Allah'a güvenir, bu yüzden de çok acı çeker. Allah'a her zaman, her durumda tam güvenmek gerekir. Allah'ın her yaptığının hayır olduğunu bilmek gerekir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 5 Eylül 2017> Daha Fazla

Din dersinin en önemli konusu Allah'ın varlığının delillerinin anlatılması ve putperest Darwinist anlayışının geçersizliğinin öğretilmesidir.
Okullarda sadece Sünnilik değil Şiilik, Alevilik, Bektaşilik ve diğer tüm inançların öğretilmesi, iman hakikatlerinin anlatılması gerekir.
Müslümanları görgüsüzleştirip kalitesizleştirip ezip yok etmek istiyorlardı. Kuran Müslümanlığının hayat dolu olduğunu dünyaya gösterdik.
Müslümanlığın doğru yaşandığı yerde kalite, sanat, güzellik, neşe, sevinç vardır. Gelenekçi sistemde ise kalitesizlik hakimdir.
İnsanlar dünyanın sahibini unutup dünyayı düzeltmeye çalıştıkları için çözüm olmuyor. Dünyanın sahibi Allah'tır. Dünyanın sahibine yönelip düzeltmeyi talep etmek lazım. Ya Rabbi dünyanın sahibi Sensin, bize hayır nasip et demek gerekir.
Hayırseverlerin yılda bir kere değil, ara ara ihtiyaç içinde olanlara et dağıtması büyük hayır olur. Protein ihtiyacı önemlidir.
Tüm Peygamberler hayatları boyunca vicdan kullanmışlar, bir an bile vicdanı kullanmaktan vazgeçmemişlerdir.
Nefis vicdanı baskı altına alır, vicdanın yap dediğini "mantığı öne sürerek" engellemek ister. Vicdanı kullanmaktan asla ayrılmamak gerekir.
İslam Kuran'ın bütünüdür ve kolaydır. Allah dini kolay kıldığını bildirmiştir.
Gelenekçi İslam anlayışı bir yandan, Darwinizm diğer yandan insanların sanat ufkunu, muhakemesini, düşünce gücünü kırdılar. İnsanların ruhlarında büyük bir boşluk oluştu. Bu boşluğu diziler, lüzumsuz internet sohbetleri gibi boşluklarla doldurmaya çalışıyorlar.
İslam ahlakı hakim olduğunda sadece iyi niyet, barış, sevecenlik ve dostluk dünyaya hakim olacak.
Cehennemin varlığı insanların daha tutarlı, dengeli ve akıllı olmasını sağlar. Müslüman cehennemin varlığını düşünerek akılcı olur.
Cumhurbaşkanı'na saygı gösterilmesini yanlış bir olay gibi göstermek samimi değildir. Türkiye Cumhuriyeti Cumhurbaşkanına saygı doğal olandır.
Her insan dünyada bedeninde hapis vaziyette. İmtihan bittiğinde bu bedende hapis biter ve cennete layıksa oradaki asıl hayat başlar.
Müminin ahiretteki sorgusu çok kolay ve hızlıdır. Kafirlerin sorgusu ise zorlu ve uzundur, her şeyin hesabını tek tek verecekler.
Kuran İslamı yaşanmadığında her yerden çökme başlıyor. Sanatın, bilimin çökmesi bu gerçeğin somut ispatıdır. Gelenekçi İslam anlayışının sebep olduğu kalitesizlik oturma, kalkma, konuşma her şeyde acı bir şekilde ortaya çıkıyor. Bu model hayat getirmez. Hayat Kuran İslamıyla can bulur. Dünyaya hakim olacak olan Kuran Müslümanlığıdır.
Papa'nın evrimi savunan ve İncil'deki yaratılış anlatımına hikaye diyen sözleri dini inkar anlamına gelir. İlk defa İncil'i inkar eden bir Papa var.
Gelenekçi İslam anlayışıyla Türkiye'yi bir karanlığın içine çekmek istiyorlar. Bu anlayışla İslam'ı çökertmek, ülkeleri parçalamak çok kolay olduğu için İngiliz derin devleti yancıları var güçleriyle kendileri nefret ettikleri halde bu anlayışı savunuyorlar.
Müslümanlar başsız olsun diyenler Arakan'da, Suriye'de, Yemen'de yaşananların devam etmesini istiyor demektir. Müslümanlar bir manevi lider etrafında birleşse, Kuran ahlakı tam yaşansa hiçbir yerde zulüm, haksızlık ve adaletsizlik kalmaz.
Myanmar'ın Arakanlı Müslümanların zulüm gördükleri doğru değil iddiası büyük samimiyetsizlik. Myanmar Hükümeti ülkeye gözlemcilerin girmesine izin versin ve Arakan halkının yaşadıklarını bizzat insanlar görsün.

Adnan Oktar Diyor Ki... 4 Eylül 2017> Daha Fazla

Küçük esnafa sadece devletin değil vatandaşların da destek olması önemlidir. Alışverişte onlara öncelik tanınması güzel olur.
Dünya çapında Müslümanların ezilmesinde münafıkların büyük rolü var. Arakanlı kardeşlerimizi acımasızca ezdiren de münafıklardır.
Dünyadaki belanın başı İngiliz derin devletidir. İngiliz derin devletini deşifre eden her çalışma dünya huzuru için bir vesiledir.
İnsan geçmişte yaptığı hatalardan ders çıkarır ama sürekli geçmişi düşünüp takılmak olmaz. Her olayda bir hayır olduğunu bilmek gerekir.
Her konu din ile çözülür. Bunun da Kuran dini olması lazım. Müşrik dini yaşanırsa insanlar mahvolur.
Her zaman halim, sakin, sevecen, affedici, makul, koruyup kollayan bir ahlakta olmak gerekir.
Allah sevilmeyi istemekte kesinlikle haklı. Sizi Ben yarattım, her şeyinizi Ben verdim, Beni severseniz Ben de sizi severim diyor. Tavizsiz, koşulsuz Allah sevildiğinde cennet hayatı dünyada başlar.
İngiliz derin devletinin ve yancılarının Türkiye'ye sempatik görünmeye çalışmasına kimse aldanmasın.
İnsanın kendisiyle barışık yaşamasının tek yolu bedenimizi ve ruhumuzu her an yaratan Allah'a tam anlamıyla bağlanmaktır.
İnsanın bedeni de ruhu da Allah'a ait. Allah istediği zaman alır istediği zaman verir. Ölümden dolayı matem, Kuran'a uygun değildir.
Allah her yerdedir. Her yerde Allah zikredilir. İnsanların dinden uzak olmasını isteyenler Allah sadece bazı yerlerde zikredilir diyorlar.
Ben Kuran Müslümanlığını anlatıyorum. Kardeşlerimiz dikkati izlerlerse Türkiye için de İslam alemi için de kurtuluşun bu olduğunu görürler.
Asya'da bir çok devlete İngiliz derin devleti hakim. Rohingyalı Müslümanların böyle ezilmesinin temelinde de bu var.
Kuran Müslümanlığını esas almak İslam aleminin tek kurtuluş yoludur. Gelenekçi ortodoks anlayışın tamamen ortadan kalkması gerekir. Türkiye Kuran Müslümanlığını savunduğunu gösterirse Türkiye aleyhindeki tüm planları bozmuş oluruz.
İttihadı İslam ve Mehdiyet olmadan ne Arakan ne Suriye ne de başka bir bölgedeki zulüm için kalıcı çözüm olmaz.
Resmi, heykeli, müziği, bilimi yasaklayan gelenekçi ortodoks İslam anlayışının meydana getirdiği tahribatı ortadan kaldırmak öncelikli olmalı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 3 Eylül 2017> Daha Fazla

Tayyip Hocam Musevi karşıtı değildir, tam tersine Musevilere her zaman şefkatle yaklaşmış, sinagogların onarılıp ibadete açılmasını sağlamıştır.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışı Müslümanları uyuşturuyor. Müslümanları sanattan, bilimden, güzellikten uzaklaştırıp sonra da ezmek istiyorlar. Suriye'yi, Irak'ı böyle ezdiler. Türkiye için de planları aynıydı. Kuran Müslümanlığını anlatarak bu planı bozduk Allah'ın izniyle.
Türkiye'nin dış politikasının tüm ülkelerle dostluk üzerine olması gerekir.
Müslümanların manevi bir lider etrafında toplanması Kuran'a göre farzdır. Musevilerin, Hristiyanların, masonların dahi başı var ama İslam alemi başsız olsun diyorlar. Çünkü başsız Müslümanları her yerde kolayca ezebiliyorlar.
Her ülkenin zalimi olabilir, onlara hukukla yaptığının hesabı sorulur. Zalimleri dışında İsrail, Rusya, Ermenistan, Azerbaycan ile kardeş olacağız.
Sevgiyi yöneten Allah'tır. Allah Kendisi sevilirse insanları da sevdirir. Allah Kendisini sevmeyeni kimseye sevdirmez.
Duayı uzun olması şart gibi düşünmemeli. Dua kısa, candan ve özlü olmalıdır. Kuran'da gördüğümüz dualar hep kısa. Duayı güne yaymak gerek.
Türkiye'yi Suriye ve Irak zihniyetine getirip sonra da kendilerince ezmek istiyorlar. Buna ilimle irfanla hiçbir zaman müsaade etmeyeceğiz.
Mümin kendi için yaşamaz, sevdikleri için yaşar. Bu yüzden mümin her zaman delikanlıdır.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışında kaliteli bir hayat cehennem özelliği gibi görülür. Bu zihniyetle bilim, sanat, teknoloji gelişemez. Neşe, güzellik, iyilik, saadet, dostluk, kalite, sanat, gerçek İslam'ın yaşanmasıyla hakim olacaktır. Bu güzel günlere az kaldı inşaAllah.
Bir insanın gerçek yüzünü görememek, sürekli taktik yapan bir insanla bağlantı kurmaya çalışmak çok acı ve zordur. Samimi insan pek olmuyor. İnsanların çoğu hayatı boyunca kendi olmadan yaşıyor. İnsanların gerçek yüzünü göremeden onlarla yaşamak korkunç. İnsanlar birbirlerinin samimi yüzünü göremedikleri için birbirinden uzak duruyorlar, yolda birbirlerine selam dahi vermiyorlar.
İngiliz derin devletinin en çok kullandığı maşalardan biri kadın ajanlardır. Kadınları kullanarak bir çok insanı yönlendirirler.
Terör, anarşi ve Ortadoğu'daki tüm çatışmaların gerçek anlamda bitmesi Mehdiyet, yani Kuran ahlakının hakimiyetiyle mümkündür.
Şeyh Ahmet Yasin Hocamız tüm kardeşlerimizin sevgiyle, güvenle bağlanacağı derin, samimi, tevazulu, çok mühim bir ahir zaman alimidir.
Mehmet Şevket Eygi Hocamız çok kıymetli, asil, kaliteli, gerçek bir beyefendi ve çok temiz bir Müslümandır. Allah hayırlı uzun ömür versin.
Bir Hristiyan Allah'ı Bir'liyorsa, Peygamberimiz (sav)'i kabul ediyorsa, İncil'i samimi olarak değerlendiriyorsa cennete gitmeyi umabilir.
2021’ler gibi Hz. Mehdi'nin kim olduğu açıkça belli olmaya başlayacaktır.
Ruhunu, derinliğini, zekasını kullanmayan kadın güzel olsa da etkileyici olmaz. Her akıllı kadın cazibeli olur.
Allah'ın delisi olan, Allah'a aşık olan imanlı bir insanın her günü bayram gibi olur.
Darwinist eğitimde kainatın tesadüfen yaratıldığı iddia edilir, bu Allah’ın alenen inkar edilmesidir. Darwinist materyalist eğitim ensest gibi ahlaksızlıkların da artmasına neden oluyor. Darwinist materyalist eğitimin hemen durdurulması gerekiyor.
Kadın Allah’ın tecellisidir, mübarek, muhterem bir varlıktır, Allah’ın ruhunu taşır, onun ahiretini, sağlığını, cennetini düşünmek gerekir. Bir erkek kadının haysiyetini, şerefini, namusunu, mutluluğunu sevincini düşünürse Allah o erkeği kadına sevdirir, yoksa olmaz.
Erkekler diledikleri gibi giyiniyorlar ama kadınlara her şeyi yasaklıyorlar, bu oyuna hep birlikte son verelim.
Müslümanların mutlaka bir başının yani İslam aleminin liderinin olması gerekiyor, yaşanan bütün belaların bir nedeni de budur.
Ağaçlara çivi çakmak, zarar vermek Türkiye çapında, kanunlarla yasak hale getirilmeli.
Velayet sisteminde Müslüman kendi için yaşamaz, paylaşır. Hz. Ebubekir bunu en iyi uygulayandı. Bazı insanlar bunda zorlanıyorlar. Velayet sistemi Allah'ın nimet olarak verdiğini Allah'a geri vermektir.
Aşk bütün kainatı kaplayan ruhtur, Allah ruhta sadece saf sevgiyi hakim kılmıştır. Allah olmadan aşk olmaz, Allah ile beraber aşk yaşanır. Bazı insanların hatası aşkı Allah'tan ayrı düşünmeleridir. Aşk imanla birlikte insana sunulan derin bir haz, derin bir güzelliktir.
İngiliz derin devleti tarih boyunca elden ele geçmiştir onun karşısında da Mehdiyet yapılanması olmuştur. Mehdiyet hep aleni açıktır. Mehdiyet her zaman iyilikten, güzellikten yanadır. Deccaliyet ise kötülüğü, merhametsizliği temsil eder, ikisinin sürekli mücadelesi olur.
Kimileri Müslümanların güzel giyinmemesi, sanatın hayatlarında olmaması, kalitesiz, sıradan görünümlü olması gerektiğini düşünerek yanılıyor

Adnan Oktar Diyor Ki... 2 Eylül 2017> Daha Fazla

Kürtleri ırklarından dolayı kendilerince aşağı görenler akılsız ve kahpedir. Kürt kardeşlerimiz böyle ahlaksızları hiç ciddiye almasınlar. Kürtlerin çoğu seyyiddir. Hepsi delikanlıdır, güzel ahlaklıdır, vefakar ve onurludur. Onlar bizim annelerimiz, bacılarımız, kardeşlerimiz, başımızın tacıdırlar.
Allah hayvanları sevmemiz için hepsini ayrı güzel, şeker ve sevimli yaratıyor.
Müslümana dünya da güzeldir ölüm de güzeldir.
Bazıları sevgiyi lüks bir şey olarak görüyorlar. Oysa kainatın varlık amacı sevgidir.
Her yerde kediler ve sokak hayvanları için yemek mekanları olmalı. Düzenli temizliği yapıldıktan sonra bu mekanlar kimseyi rahatsız etmez.
İnsan her nimette "Teşekkür ederim Allah'ım" demeli. Teşekkür ettiğini gören başkaları da bu güzel ahlaktan örnek alır.
Engelli kardeşlerimizin her şeyinden devlet ve millet sorumlu olmalı. Aileleri değil biz hep birlikte o kardeşlerimize sahip çıkıp bakacağız.
Faydalı kitabı bulup faydalı olanı okumak önemlidir. Kitabın faydalı olduğunun delili okuyan insana akıl, neşe, kalite kazandırmasıdır.
İzmir insanının neşesi, hür düşüncesi, kalenderliği çok güzel. Kuran Müslümanlığını benimseyen çok güzel insanlar maşaAllah.
Sanatın, bilimin, kalitenin, güzelliğin en üst seviyesi Türkiye'de olsa kimse Avrupa'ya gitmek istemez. Herkes Türkiye'ye gelir.
Terörün kökeni Darwinizmdir. Terörü tam bitirebilmek için Darwinizm'in geçersizliği, iman hakikatleri ve Kuran mucizelerinin anlatılması gerek.
Laiklik her inanç sahibinin dilediği gibi yaşamasının garantisidir ve Kuran'da laikliğin en güzel, en mükemmel hali vardır.
Münafıklar ve küfür kendilerini bağımsız zannederler. Oysa her sözleri, her tavırları, her planları kaderde belirlenmiştir.
Alaycılık sadece alay edeni küçük düşürür ve onun mantıksızlığını, hasedini ortaya koyar. Alaycı sözler sadece sahibinin canını yakar.
Arakan'da Afganistan'da Libya'da her yerde Müslümanlar eziliyorlar. Adeta Müslümanların ezilmediği yer yok gibi. Bazıları da bencilce sadece kendini düşünüyor, ben kendimi kurtarayım diyor. Kuran ruhunu almış Mehdiyet ruhunu yaşayanlar ise tüm dünyayı kurtarmak ister.
Televizyonda, sosyal medyada saatlerce boş konuşmaların ve tartışmaların içine dalıp vakti böyle geçirmek mümine yakışmaz. Sosyal medyada içi boş tartışmalar sadece insanların sinirlerini bozmaya yarıyor, bunaltıyor. İnsanın kendini böyle bir belanın içine düşürmemesi lazım.
Alaycılığın temelinde kıskançlık vardır. Kıskanan kişi kıskandığı insanın sahip olduğu güzelliklere kavuşamamanın acısıyla alayı silah olarak kullanır.
Tayyip Hocam'ın Arakan'a sahip çıkan konuşmaları çok güzel. Hamiyet duygusu böyle güçlü bir Cumhurbaşkanımız olması nimettir.

Adnan Oktar Diyor Ki... 1 Eylül 2017> Daha Fazla

Öyle bir din oluşturmuşlar ki tamamen kadın karşıtlığı ve özgürlüklerin ortadan kaldırılması üzerine kurulu. Kuran'da böyle bir din yok.
İyilerin neşeli, zinde ve güçlü olması önemlidir. O zaman kötülüğe karşı mücadeleleri çok etkili olur.
Tutkunun oluşabilmesi için Allah sevgisi ve Allah korkusu olması gerekir. İnsan karşısındakinin şerefini onurunu kendisininkinden daha üstün görerek koruyorsa ve bir mücevher gibi ona özen gösteriyorsa o zaman tutku gelişir. Et kemik peşinde olan ise tutkuyu yaşayamaz.
Din samimiyet, sevgi, dürüstlük, iyi niyet, tevazu, temizlik ister. Tüm bu güzel vasıflar gençlerimizde mevcut, nur gibi Müslümanlar.
Şehit cenazelerinin cenaze marşıyla değil tekbirlerle kaldırılmasını yıllardır söylüyorum, uygulanmaya başlanması çok güzel.
Bayram namazı Müslümanların coşkusu, birliği, azmini dünyaya göstermek için muazzam bir nimettir.
Disiplin çoğu zaman insanın neşesini ortadan kaldırır. Allah'a teslim olup vicdanınla an be an Allah'n ilhamına uymak en doğrusudur.
Peygamberlere ve veli insanlara delilik suçlaması tarih boyunca hep yapılmıştır. Deccaliyet kendisine engel gördüğü kişiyi delilikle suçlar.
Gelenekçi ortodoks anlayışta kadın yarım bir varlık olarak görülür. Kadına buçuk denir. Kuran İslamında ise kadın değerlidir, özeldir.
Cennetin dünyaya benzer yönleri vardır, ancak görüş daha keskindir. Cennetin temel güzelliklerinden biri bu dünyada gösterdiğimiz güzel ahlakın anlatılması hatırlatılmasıdır.
Samimiyet Allah'ın insanlara verdiği bir ruh ferahlığı, bir nurdur. Allah insanlara sürekli doğruyu vahyeder, ona tam uymak samimiyettir. Samimi demek Allah'ın kalbe ilham ettiğine tamamen uyan insan demektir.
Rohingya Müslümanları çok acımasızca eziliyor. Sırf onların çektikleri dahi İslam aleminin gafletten uyanması için yeterli olmalı.
Atatürk gençleri gelenekçi ortodoks sistemin dehşetinden kurtarmakla çok büyük bir hizmet yaptı. Ülkemizi bu zehirden korudu.
Türkiye, İran, Pakistan, Suudi Arabistan ittifak eder Rusya'yı da yanlarına alırlarsa bölge ve dünya barışı hızla oluşur. Hemen birleşelim.
İnsanların ortak isteğinin sevgi olduğu anlaşılıyor. Kimse ortaya çıkıp gürül gürül sevgiyi anlatmıyor. Hayat geçim gayesi içinde sevgi boğulup gitmiş, şimdi insanlar yana yana sevgiyi arıyor. Allah önce sevginin kıymetini insanlara gösterip sevgiye aç hale getirdi, artık bundan sonra bu sevgi talebi yerine gelecek, Mehdiyetle sevgiye doyacağız inşaAllah.
İngiliz derin devleti bölgede petrol elde etmek istediği için Arakanlı Müslümanların sürgün edilmesini istiyor. İstedikleri petrolse alsınlar, Müslümanları rahat bıraksınlar. Müslümanları acımasızca toplu katlediyorlar. Müslümanın canına zerre kadar değer vermiyorlar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 30 Ağustos 2017> Daha Fazla

Estetiği, sanatı, kaliteyi, kardeş olmayı, hayvanları bitkileri sevmeyi, dostluğu yaşamayı isteyenlerin sayısı çok. Sevgisizler ise bir avuç. Sevginin özlemi içinde olan gençler bir avuç nefret dolu insana değer vermesinler. Yakında dünyaya iyilerin istediği güzellik hakim olacak.
Allah'ı çok seversen Allah da seni çok sever. Allah'a çok güvenirsen Allah da sana güvenir.
Allah'ın üstün ahlakı kadınlarda çok yoğun tecelli eder. Merhamet, şefkat, insancıllık, sabır, vefa, temizlik, incelik kadınlarda yoğundur.
Allah sonsuz akıllıdır, her şeyin amacı olduğu gibi kainatın da amacı vardır, bu amacı Allah bize dinle bildirir.
İman, din, İslam, Kuran, Allah'ı sevmek hayatı çok kaliteli, renkli ve güzel yapar. Aksi halde sıkıntı dışında bir şey olmaz.
Allah'tan en çok istediğim Kuran'ı doğru anlamak ve doğru yaşamak, Allah'ı en derin aşkla sevmek ve en derin imanla iman etmek.
Tayyip Hocam Erbakan Hocamızın yetiştirdiği, mazlum bir insan, şu anda İngiliz derin devletiyle mücadele ediyor, kendisine destek olmak gerekir.
Gelenekçi İslam’a ve Darwinizme göre kadınlar yarım görülüyor. Kompleksli insanlar, homoseksüeller kadınlara akıl almaz baskı uyguluyorlar. Kadınlara uygulanan baskı belasını süratle kaldıracağız, bu oyunu durduracağız. Bu konuda kadınlar da birbirlerine yardım etsinler.
Depremlerin artması ahir zamanda olduğumuzun delillerindendir.
İstenenlerin gerçekleşmemesinde hayır vardır, Müslümanın her konuya her zaman hayır yönüyle Allah'a güvenerek, hoş ve güzel bakması gerekir.
Hastalıklar Allah'a teslim olmayı, Allah'a yakınlaşmayı sağlar.
Her insana hastalık zaman zaman isabet eder ve insanlar hastalıklarla imtihan olurlar. Şifayı da, hastalığı da yaratan Allah'tır.
Hz. Mehdi son derece neşeli, candan bir insan olacaktır.
İslam, bütün Kuran ayetlerinin uygulanmasıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 29 Ağustos 2017> Daha Fazla

Gerçek aşk, Allah'ı çok sevmek ve her şeyin Allah'ın tecellisi olduğunu bilerek sevmekle yaşanır.
Yalan söylemek çok küçük düşürücü ve aşağılayıcı bir durumdur. Akıllı bir insan yalan söyleyenin durumunu mimiklerinden çok net görür.
Allah'ın izniyle dünyayı kadınlar için cennette çevireceğiz.
Dünya kıyamete doğru gidiyor. Son defa İslam ahlakı dünyaya hakim olacak. O zaman İslam aleminin başında olan şahıs Hz. Mehdi olacak.
Kadının beğenilmesi suç haline getirildiğinde insanlardaki güzel olma ve güzelliği arama duygusu ortadan kalkar, fıtrat bozulur.
Kısa kısa iman hakikatleri ve Kuran mucizelerini anlatmak insanların samimi imanına vesile olur.
Okullarda ve iş yerlerinde spor mecburi olmalı ama mutlaka doğru spor konusunda da halkın bilgilendirilmesi gerekir.
Tayyip Hocam halkla iç içedir, tevazuludur. Böyle candan bir insana sevgisizlikle yaklaşmak vicdani bir tutum değildir.
Cennette, dünyadaki arkadaşlarımızın sabrını, güzel ahlakını bildiğimiz için onları çok daha fazla seveceğiz inşaAllah.
Şehirlerde sokaklara bol bol meyve ağaçları dikilsin. Her yerde limon, elma, armut, kiraz ağaçları olsun. Her yer meyve bahçesi haline gelsin. Her yerin bağlık bahçelik olduğu bir Türkiye turistler için de çok etkileyici olur. Ayrıca ağaçların meyveleri de tüm halka dağıtılır.
Müzik haram değildir. Kuran'da böyle bir hüküm yoktur. Gülmek, müzik, ipek, altın, dans, heykel haram diyenler Kuran'daki dini anlatmıyor.
Kuran Müslümanlığında sanat, bilim, kalite, müzik, neşe ve her türlü güzellik var. Kuran Müslümanlığı dalga dalga hakim oluyor.

Adnan Oktar Diyor Ki... 28 Ağustos 2017> Daha Fazla

Kadının sevdiğine düşkün olması ruhundaki kalitenin ve güzelliğin bir yansımasıdır. Kadın egoist olmaz, kendini değil sevdiğini düşünür.
Arakan'daki zulmü tüm ilgili makamlara duyuralım, kimse sessiz kalmasın, dünyayı ayağa kaldıralım. Kardeşlerimize sahip çıkalım.
Allah'ı çok sevmek, hiç unutmamak, tekrar tekrar Allah'la derin bağlantıya ruhumuzu açmak ülfeti tamamen ortadan kaldırır.
Laiklik ferahlıktır, huzurdur, dinin özünde olan bir nimettir. Kuran'daki "sizin dininiz size benim dinim bana" hükmü laikliğin tarifidir.
Murat Yıldırım ve eşinin Hacca gitmesi bir güzelliktir. Bu nedenle kendisine sevgisiz yorumlarda bulunanlara hiç değer vermesinler.
Bir insan zordayken senin yanındaysa, senin haysiyetini, şerefini, namusunu kendi haysiyeti gibi görüyorsa, senin iyiliğine en az kendi iyiliği kadar gayret ediyorsa, senin neşeni, sevincini, huzurunu düşünüyorsa o insan sadıktır. Bencil insan ise asla sadık olamaz.
İnsanların bir kısmı iman ettiklerini söylüyorlar ama Allah'tan korkmuyorlar. Allah korkusu hakim olsa asla şiddet ve savaş olmaz.
Sevginin sözle dile getirilmesi güzel bir ibadettir.
Mutluluğun formülü Allah'ı çok sevmek, Allah'tan çok korkmak, Allah'a derin imanla bağlanmak, Allah'a kendini teslim etmektir.
Müslümanlar birleşmeli deyince şaşırıyorlar, asıl şaşırılması gereken Müslümanların arasında sınırlar, teller, engeller olmasıdır.
Münafık şeytani bir mantıkla Müslümanın tek bir cümlesini alıp onu Müslüman aleyhine kullanır. Her defasında yeni bir iftirayla ortaya çıkar. Peygamberimiz döneminde de Peygamberimize söz söyleyemeyen münafıklar Müslümanlara saldırarak, iftirada bulunarak zarar vermeye çalışıyorlardı.
Münafık menfaatini kaybedeceğini ya da yeteri kadar çıkar elde edemeyeceğini düşündüğünde Müslümanların yanından ayrılır. Münafığın tavrı genelde çıkar çizgisine göredir. Hepsinin bir çıkar çizgisi vardır.
Şeytan negatif zeka yüküdür, her insana o kişinin zayıflığına göre uygulama yapar. Beyne gizlice hitap etme gücü vardır, şeytan bilgiyi verir ama mümin buna direnir, yapmaz. Ama iradesi zayıf biriyse şeytanın verdiği bilgiye teslim olur.
Sevginin oluşması için Allah çok hassas bir denge ve akıl ölçüsü, özel bir ruh yapılanması meydana getirmiş. İnsan eti kemiği sevemez. İnsanın sevgiyi yaşaması için özel bir ruhi eğitimden geçmesi lazım. Bunun için de mutlaka acılar, korkular, hastalıklar, nefsin istemediği şeylerle karşılaşması gerekiyor. O zaman insan kendini geliştirebiliyor. Karşılaştığı her zorluk insanın gerçek sevgiyi öğrenmesini sağlıyor. Acıyı ve çileyi gören sevmeyi anlıyor. Hz. Musa'yı, Hz. Yusuf'u, Peygamberimiz'i niye bu kadar seviyoruz, ahlakları muhteşem olduğu için.
Cennetin en güzel zevklerinden biri dünyada gösterdiğimiz güzel ahlakı hatırlamak olacaktır. Güzel ahlak örneklerinin her biri şeref duyulacak güzel hatıralardır.
Dürüst, samimi olan ve vicdanına göre yaşayan insanın korkacağı bir şey olmaz. Yalnızca Allah'tan korkar.

Adnan Oktar Diyor Ki... 26 Ağustos 2017> Daha Fazla

Gerçek aşk, Allah'ı çok sevmek ve her şeyin Allah'ın tecellisi olduğunu bilerek sevmekle yaşanır.
Temizliği sevmek cennet özlemidir. Sokakların pırıl pırıl olması, çok sık aralıklarla çöp kutuları bulunması gerekir.
Sevgi olmayan yerde bayram sevinci olmaz. Önce sevgi olması lazım ki bayramın sevinci, coşkusu olsun.
Darwinizm her şey milyonlarca kör tesadüf eseri oldu diyor. Bu bilim değil, pagan dinidir. Tesadüf diyen bilim olmaz.
Kuran'ı titizlikle hayata geçirmek gerekir. Müslümanlar Kuran'a çok sıkı sarılırsa hayatlarının tamamına bereket gelir.
Toprak çok büyük bir nimettir. Bir karış toprak olsa mutlaka bir şey ekilmesi, mutlaka değerlendirilmesi gerekir.
İnsan dürüst olduğunda neşeli ve sağlıklı olabilir. Dürüst olmayan insanın hem beden hem akıl sağlığı bozulur.
Allah İslam Birliğini, Müslümanların kardeşliğini isteyenlerin duasına bir an önce icabet etsin inşaAllah.
İnsan kendisine değer vermeyince karşısıdankine saygı duymayınca Allah sevgisi ve Allah korkusu olmayınca dünyanın dengesi kalmıyor.
İnsanlar birbirinden korkuyor, kimse kimseye selam vermiyor, güven duyamıyor, bu sevgisizliği ilimle irfanla ortadan kaldıracağız inşaAllah.
Deccaliyet hava, su gibi ihtiyaç olan sevgiyi insanların elinden aldı. Bu nimeti söke söke deccaliyetten geri alacağız, sevgi hakim olacak.
Ekonomik refah, sosyal adalet, İslam aleminin birleşmesi ve dünya barışının sağlanması Mehdiyet dışında teknik olarak mümkün değildir.
Bilgisayar oyunları çocukların zekasının gelişmesi açısından faydalı ama mutlaka çocukların hareketli olmalarını sağlamak gerekir.
Köy güzelliği çok mühimdir. Devletin "köycülük" politikası olması lazım. Turistik köy değil gerçek köy hayatını herkesin yaşaması gerekir.
Duygusallık akıllı olmayı tamamen ortadan kaldırır. Cinayetlerin ve intiharların sebebinin neredeyse tamamına yakını duygusallıktan olur. Duygusallık şeytanın bir oyunudur. Kuran'a sıkı sıkıya sarılıp dosdoğru yolda ilerlemek gerekir. Kuran'dan uzaklaşınca insan savrulur gider.
Atatürk kalitesi, asaleti, Kuran Müslümanlığını savunmasıyla modern, aydın İslamın nasıl yaşanacağını dünyaya gösterdi.
İnsanlar Batı'nın kalitesine, insana değer verilmesine, sanatına, temizliğine özeniyor. İslam ülkelerinde olması gereken bu güzelliklerin hepsi Batı'da var. Şeytan, Kuran'dan uzaklaştırarak Ortadoğu halklarını bir karanlığın içinde boğdu. O karanlığı biz kaldırıyoruz.
Sinagog da Havra da Kilise de Allah'ın evidir. Müslüman Allah'ın mescidlerini korumakla yükümlüdür.
İmam Mehdi ve Seyyidina İsa Mesih zahir olmadan dünyada özlediğimiz huzur, güven, rahatlık tam olmayacaktır.
Gerçek mutluluk başkalarını mutlu etmektir. İnsanın kendisi için yaşaması çok küçük düşürücüdür. İnsan Allah için ve sevdikleri için yaşar.
Tüm derin devletler İngiliz derin devletine bağlıdır. Derin devlet yapılanması Firavun döneminden beri var olan bir yapıdır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 25 Ağustos 2017> Daha Fazla

İngiliz derin devletinin sistemi Rumilik, homoseksüellik ve Darwinizm üzerine bina edilmiş durumda. Her yerde bu modeli savunuyorlar. İngiliz derin devleti nerede ikiyüzlü, aşağılık, karaktersiz tip varsa uşak olarak kullanmak için onları çevresine topluyor.
Tahammül ile sabır aynı şey değildir. Sabır ibadettir.
Evlenirken imanlı, Allah'tan korkan, Allah'ı seven, namusuna haysiyetine titiz, samimi, dürüst, kendi için yaşamayan insanı seçmek gerekir.
Başarı Allah'ın rızasını kazanmaktır. Dünyada Allah'ın rızasını kazanmak dışında bir başarı yoktur.
Orman yangınlarına karşı en etkili tedbir ağaçlar arasında güvenlik şeritleri oluşturulmasıdır. Yangın oluşsa bile bu şekilde hızla yayılması engellenir.
Beklemek dünyaya mahsustur. Cennette beklemek yoktur, hayal hızı vardır. Hayal edip istediğin şey o anda olur.
Önümüzdeki yıllarda büyük olaylar olacak ve insanlar Kuran ahlakının uygulanmasından, Mehdiyetten başka çözüm olmadığını görecekler.
Kuran her şeyin şifasıdır. Kuran sosyal hayat için de beden için de akıl sağlığı için de şifadır.
Tayyip Hocam'ın en sevdiğim yönü delikanlı olması, hiç yılmaması. Millete tepeden bakmaya, satılmışlığa karşı mücadele veriyor, bunlar hayati konular. Kendilerini entel, züppe görenler Tayyip Hocam'ı beğenmiyor olabilirler. Biz milletçe onun samimiyetini, iyi niyetini ve Anadolu ahlakını seviyoruz.
Doğada vahşi hayat olduğunu göstermek için sürekli hayvanların birbirlerini boğazlamasını gösteriyorlar. Oysa hayvanlarda şefkat, yavrularını sahiplenme, akıllı taktikler ve inşalar gibi birbirinden güzel özellikler var. Belgesellerde mutlaka bunların gösterilmesi gerek.
Herkesin başına polis dikmek, insanları denetlemek mümkün değil ama insanların vicdanını açmak mümkün. Bu da Kuran ahlakının yayılmasıyla olur.
Rus diplomatlarının öldürülmesi İngiliz derin devletinin bir faaliyetidir. Diplomat cinayetlerini sıradan bir olay olarak görmemek lazım.
İdam teröre çözüm değildir. Terörün ideolojisi yani gerçek beyni ortadan kaldırılmadan sürekli yeni liderler ve militanlar türer.
Zengin olana otomatik hürmet ve saygı, fakir olana ise otomatik değersiz tavır gösterilmesi çok büyük bir vicdan çöküntüsüdür.
Ölüm üzülecek bir olay değildir. Yas tutulması Kuran'a göre olmaz. Ölüm Allah'a kavuşmaktır, mümin için sevinçtir.
Milletimiz çok dindardır. Bizim milletimizin yüksek vicdanı vardır. Din de yüksek vicdan, samimiyet ve sevgidir.
İmtihanın sırrı insanın kendisini tanımasıdır. Dünyada cesur muyuz, güzel ahlaklı mıyız onu görüyoruz.
Aşkı takdir eden, aşkı anlayan yoksa aşk kalmaz. İnsanın dünyadaki varlığının amacı sevgidir, Allah aşkıdır.
İran, Suudi Arabistan, Pakistan, Türkiye bir araya gelse İslam aleminin karşısındaki tüm fitneler etkisiz hale gelir. Şii, Vahabi, Sünni hemen birleşelim. Kaybedecek vakit yok. Bir avuç kin dolu ahmak yüzünden milyonlarca Müslüman şehit ediliyor. İngiliz derin devletinin oyununu bozalım. Şiiler, Vahabiler, Sünniler biraraya gelelim. Kardeş olarak birbirimizi kucaklayalım.
Tayyip Hocam İngiliz derin devletinin farkına vardığı için İslam aleminin birliği için gayret ediyor. İngiliz derin devletinin İslam alemini parçalamak için oluşturduğu İngiliz Şiiliği ve İngiliz Sünniliği'ne karşı çok dikkatli olmak gerekir.
Bir mümin, bir kafirin veya münafığın ruh halini sonsuza kadar bilemez. Bu, müminin hiç bilmediği bir boyut ve hayat şeklidir.
Hz. Hızır kıyamete kadar görevli olacaktır. Hz. Mehdi ve İsa Mesih devrinde de görevde olacaktır.
Meleklerin Hz. Adem'e secde etmesi, namaz gibi ibadet anlamında değil saygı ve sevgi gösterme anlamındadır.
Tarım ve hayvancılıkta atılım yapalım. Türkiye tarımda dünya lideri olsun.
İran ile Suudi Arabistan hiç uzatmadan dost olsunlar. İkisi de tertemiz Müslüman. İran, Suudi Arabistan, Türkiye birleşse İslam alemi kurtulur.

Adnan Oktar Diyor Ki... 24 Ağustos 2017> Daha Fazla

Allah'ın aklı her yeri sarmış durumda. Biz sadece samimi ve dürüst olmakla yükümlüyüz. Allah'ın dilediği dışında bir şey olmaz
Her yer de sevgiyi artıralım, herkesin sevgiye ihtiyacı var. İnsan gittiği her yerde sevgi, güler yüzle karşılaşmalı.
Aşık olduğunun Allah'ın tecellisi olduğunu biliyorsan bu sonu olmayan müthiş derin bir duygudur. Aşkta kendisi için yaşamaz insan, Allah'ın yardımıdır aşk, Allah'ı sevmektir, bu yüzden aşık olmak büyük bir güzelliktir.
Gençlerin girdiği sınavların genel kültürlerinin artması açısından faydası büyük. Sınavlara yarış mantığıyla değil kültür birikimi olarak bakılmalı.
Her şeye muhalif olmak güzel değildir. Aksilik sevgisizlikten kaynaklanır.
Kıyamete en yakın dönemde tüm güzellikler ortadan kalkacak, cinayetler, kavgalar, nefret iyice tırmanacak.
Dünyadaki en büyük eksiklik ve bela sevgisizlik. Bu yüzden bizim programımızın en büyük amacı da sevgi.
Köy hayatını çok severim. Köyde yaşamak çok çok güzel bir nimettir.
Atatürk gelmiş geçmiş en şık, en nezih, en kaliteli Osmanlı delikanlısıydı.
Kız arkadaşlarımın sevgisi, derinliği, saygıları, kaliteleri, nezaketleri, temizlikleri dünyada örneği az görülen nitelikte. Bu, Allah'ın lütfu.
Allah'ın izniyle 5-10 yıl içinde Hz. Mehdi'yi de İsa Mesih'i de göreceğiz. Hadislerin işareti açık olarak bu yönde.
Kadın hak edilmesi gereken nazenin bir güzelliktir. Onu hak etmenin yollarını arayacaksın, bir sanat eserine yaklaşır gibi yaklaşacaksın.
Nefis her zaman sadece kendi çıkarını ister. İnsan sevdikleri için yaşamayı öğrendiğinde kaliteli olur. Mümin Allah için ve müminler için yaşar.
Ölüm uykudan uyanmaktır. Şu anda bir nevi rüya içindeyiz, öldüğümüzde uyanacağız. İnşaAllah Allah cennet nasip eder.
Atatürk dindar bir delikanlıydı, haklı olarak bağnazlığa karşıydı. Kuran Müslümanlığını savunan bir insandı.
Allah zamandan münezzehtir. Zaman insan için geçerli olan bir kavramdır. Önce ve sonra insan için geçerlidir. Allah Katı’nda önce sonra yoktur.
Selahaddin Eyyubi Müslümanları tek bir bayrak altında birleştiren kahraman bir yiğittir. Kürttür. Güzel bir sevgi anlayışı geliştirmiştir.
Evrim, ilahı, tesadüf olan putperest bir inançtır.
Arkeolojik bulgular 12 bin yıl önce mason mabedi olduğunu gösteriyor. Bu da evrimcilerin tarihin evrimi iddiasını tamamen çürütüyor.
İnsanlar Kuran'ı öğrenseler, dini Kuran'daki gibi yaşasalar İslam'ın çok kolay olduğunu görür ve seve seve dindar olurlar.
Bir yanda gelenekçi ortodoks sistem diğerinde Darwinizm insanları kıskaca alıp karanlık bir sistem içinde boğuyor, dinden uzaklaştırıyorlar.
Dini yaşadığında yüzlerce baskıdan, gereksiz kurallardan ve zincirlerden kurtulursun. Din alabildiğine özgürlük sağlar.
İran karşıtlığı doğru değil. Yanlış politikalar ve zihniyet uyarıp düzeltilir. Bunun için İran karşıtlığı yapıp İran yok olsun denilmez.
İngiliz derin devleti gelenekçi ortodoks din anlayışını İslam alemine hakim edip tek tek ülkeleri yıkıyor. Afganistan'ı, Libya'yı, Suriye'yi, Irak'ı, Yemen'i gelenekçi ortodoks İngiliz Müslümanlığını hakim ederek mahvettiler. Şimdi de Türkiye'yi yıkmak istiyorlar. Buna karşı tek çözüm Kuran Müslümanlığıdır.
Gelenekçi ortodoks sistem bilim ve sanatın gelişmesinin önündeki engeldir. Bu sistemde bilime hoş gözle bakılmaz, sanat ise yasaktır.
Acılar, çileler, zorluklar, eşitsizlikler imtihanın şartıdır. Bunlar olmazsa imtihan olmaz, hayat dümdüz olur, o zaman mana ve aşk oluşmaz.
Kıskançlık karşındaki kişiyi korumak amaçlıysa doğrudur. Karşındakinin vicdanına güvenmeyip potansiyel suçlu muamelesi yapmak ahlaksızlıktır.

Adnan Oktar Diyor Ki... 23 Ağustos 2017> Daha Fazla

Burası cennet kursu. Cennet aşkını, cennet tutkusunu, cennet nezaketini, cennetin her türlü güzel ahlakını dünyada öğreniyoruz.
İslam Birliği'ni oluşturacak olan sevgidir. Sevgi öğrenildiğinde tüm İslam alemi hızla bir araya gelir. Sevgi olmadan birlik olmaz.
İhsan etmek çok güzel bir ahlaktır. Asıl ihsan sahibi Allah'tır. Her ihsan eden Allah'ın ihsan ettiğini verir.
Allah Kendisi'nin sevilmesini istiyor ve bu sevginin oluşması için de insanlara çeşitli sıkıntılar veriyor. Bu, Ledüni bir ilimdir.
Allah'ın verdiği nimetlerle hayatta olup yaşadığı halde Allah'ı sevmemek, Allah'ı anmamak, Allah'tan uzak durmak çok büyük nankörlüktür.
Allah Kendisi'ni unutan, Kendisi'ni sevmeyi ikinci plana atan bir dünyaya huzur vermez.
Arap nefreti doğru değil, milletimizin örfüne de inancına da uygun değil. İman eden bir insan ırka göre değerlendirme yapmaz.
Bağnaz sistemde cehennem ehlinin %90'ının kadınlar olduğuna inanıldığı için kadına bakış açısı en baştan çok yanlış oluyor.
Zaman geçmişe göre çok hızlandı, bu ahir zaman alametlerinden biri. İnsanların zaman algısı da değişti.
Allah'ı çok seversek, biricik Aşkımız Allah'ı çok anarsak, O'na çok yakın olursak Allah bize hep doğru yolu gösterir.
Peygamberimiz (sav)'in sünneti Kuran'dı.
Vicdanıyla değil mantığıyla hareket eden mutlaka yenilir, mutlaka mağlup olur. Vicdanıyla hareket eden mağlup gibi görünür ama galip olmuştur.
Barzani sevdiğimiz, değer verdiğimiz bir insan. Referandum işine girmesin. Burada bir oyun var, kendisini devirmek için planlanan bir oyun bu. PKK'ya karşı gördükleri en büyük engellerden biri Barzani. Barzani'yi ezmek istedikleri için referandum işine sokuyorlar. Çok dikkatli olsun. Barzani barışçıl, akılcı politikasını devam ettirsin. Referandum gibi riskli işlere hiç girmesin.
Ak Parti'nin öncelikli konusu kadınların özgürlüğü, sanat ve kalite olmalı. Kadın haklarının ve sanatın en yüksek noktaya çıkarılması hayati.
Parayı yığıp biriktirmek, hayır için harcamamak bereketsizlik getirir. Para Allah yolunda harcandıkça bereketlenir.
Dünyanın tüm ömrü sonsuz kısa zaman içinde yaşanmış ve bitmiştir. Kader sonsuz uzun zamanın sonsuz kısa zaman içinde bitmiş olmasıdır.
Sanatçıların neredeyse hiçbirinin adı bile duyulmuyor. Türkiye'yi renklendiren, güzelleştiren tüm sanatçıların hep gündem olması şart.
Cehennemin varlığı cennetin kıymetini daha iyi anlamamız için gerekiyor.
Normal açık şuurlu olan bir insan mutlaka iman eder. İman eden de cennet ehli olur inşaAllah.
Münafık çok haysiyetsizdir, gaddar, nefret dolu, lağımda yaşayan şişmiş domuz gibidir. Lağım onu nereye sürüklerse oraya gider.
Münafık kendi pis bedeni dışında kimseyi sevmez ama insanları kullanmak için onları seviyormuş gibi gösterir.
Münafığın dini dinsizlik dinidir, kendi pis mantığına göre sürekli dini yorumlar ve kendi menfaatine göre şekillendirdiği dini yaşar.
Münafıkların ana özelliği Kuran'ı kendilerine göre yorumlayıp yeni bir din ortaya çıkarmaktır. Münafık her gittiği yerde yeni bir din çıkarır.
Münafık konuştuğunda dinden imandan bahseder ama hayatında din yoktur. Camiye gider kapanır, homoseksüellerin arasında bambaşka olur.
İngiliz derin devleti Müslümanları ezmek için var gücüyle gelenekçi ortodoks şiiliğini ve gelenekçi ortodoks sünniliğini destekliyor.
Ne diyorsak o konu Türkiye’de gündem oluyor. İngiliz derin devletini deşifre ettik, sayısız aydın ve yazarımız konuyu gündeme taşıdı.

Adnan Oktar Diyor Ki... 21 Ağustos 2017> Daha Fazla

Gençlerin ve insanların özlediği özgürlük, huzur ve kalite Mehdiyet devrinde kusursuz olacak inşaAllah.
Anadolu insanının tırnağı etmeyenler kendilerince bu güzel insanları hor görüyorlar. Anadolu insanın feraseti, ruhu mükemmeldir.
Allah’ı seven, tevekkül eden çok huzurlu olur. Allah'ı sevmek insanın her anına huzur verir.
Ben kazandığımı hemen Allah için harcarım, malı asla yığıp biriktirmem.
Sayın Kemal Kılıçdaroğu dindar, nezih bir insan. CHP'nin de insanlarımızı dindarlığa teşvik etmesi, her kesime sahip çıkması daha güzel olur.
Atatürk dindar, olgun, aydın, aslan bir Cumhuriyet delikanlısı ve Osmanlı paşasıdır. Halkımız Atatürk'ü iyi tanıyor ve candan seviyor.
Dünyadaki tüm nimetler müminler içindir, ahirette ise yalnızca müminlerindir. Müslüman tüm güzelliklere sahip olur.
Bir insanın imanı ne kadar güçlüyse o kadar güzel ve etkileyici olur.
Bağnaz zihniyet yüzünden birçok insan dinden uzak duruyor.
Sokak müzisyenleri o şehrin güzelliğidir, mutlaka teşvik edilmeli, takdir edilmeli ve korunmalılar.
Peygamberimiz (sav) terörün ve anarşinin bitmesinin yolunun Mehdiyet olduğunu söylemiştir. Hz. Mehdi zahir oluncaya kadar bir fitne biter, diğeri başlar.
Başarının tek sırrı Allah'a sığınmak, Allah'a güvenmek, Allah'a teslim olmaktır.
Cennetten zevk almamızın sırrı dünyada aldığımız eğitimdedir. Bu eğitimle ve imtihanla kendimizi tanıyor, yüksek ruha sahip oluyoruz.
İslam Kuran'a göre yaşandığında Müslümanlar arasında bir ayrılık kalmaz. Din Peygamberimiz (sav) zamanında olduğu gibi uygulandığında bir olunur.
İnsan kaygı duyduğu herhangi bir konuyu bir kaç yıl sonra hatırlamıyor bile. Kaygıya hep gelecekten bakmak gerekir. Çok samimi kendini Allah'a bırakırsan, kendini tamamen Allah'a teslim eder ve keskin bir dikkatle Allah'a bağlanırsan kaygı hiç kalmaz.
İmtihan çileyle olduğu zaman imtihandır. İnsanın ruhunun kalitesi zorluk ve çilede ortaya çıkar. Dünyada çile çekeceğiz ki Allah'a deli aşkımız tam ortaya çıksın. Eğer çile yoksa sevgi ve aşk oluşmaz.
Acılar, ızdıraplar, hastalıklar olmazsa imtihan olmaz. O zaman güzelliğin de sevginin de hayatın da anlamı kalmaz.
Hz. Mehdi'nin çıkış alametlerinin tamamı aynı zamanda İsa Mesih'in çıkış alametleridir. Hz. Mehdi ile İsa Mesih aynı dönemde gelecekler. Hz. Mehdi'nin çıkış alametlerinin tamamı gerçekleştiği için İsa Mesih'in de dünyada olduğunu düşünüyoruz.
Allah'ın Peygamberlere verdiği mucizelerin hiçbiri aklın ihtiyarını kaldıracak şekilde olmaz. O zaman imtihan ortamı biter.
İsa Mesih'in rahatça faaliyet yapması için gerekli zemini hazırlayacak olan Hz. Mehdi'dir.
Hiçbir şey Allah'tan bağımsız değildir. Her konuşmayı Allah yaratır, her konuşmayı Allah duyurur.
İran ve Türkiye'nin ittifakı önemlidir. Hem askeri hem ekonomik alanda iki ülke mutlaka ittifak etmeli.

Adnan Oktar Diyor Ki... 20 Ağustos 2017> Daha Fazla

Benim de arkadaşlarımın da tek beklentisi Allah'ın rızasını kazanmaktır. Mümin Allah'ın rızasının en çoğu için yaşar. Benim arkadaşlarımın bulunduğu ortamda herkes birbirine dost, herkes birbirine tevazulu, sevecen ve merhametlidir.
Ahir zamanın en önemli alametlerinden biri depremlerin artmasıdır. 1980'lerden itibaren depremlerde görülmemiş bir artış oldu.
İngiliz derin devleti Trump'ı devirmek için oyun oynamaya çalışıyor, bunun için Trump'ı Türkiye, İran, Rusya, Pakistan, Çin desteklesin.
Korkuları yenmenin en güzel yolu Allah'a tam teslim olmak ve gaflet içinde olanlardan hiç olumsuz etkilenmemektir.
Peygamberimiz Hz. Mehdi devrinde tıp teknolojisinin çok gelişeceğini ve bir çok hastalığa tedavi bulunacağını haber vermiştir.
İnsanların ümidini kestiği sırada Hz. Mehdi zahir olacaktır. Bu, Peygamberimizin haber verdiği bir bilgidir.
Menzil camiası bir çok insanın imanına vesile olmuş kıymetli bir camiadır, temiz güzel Müslümanlardır.
Okullarda nezaketin, görgünün, efendiliğin, güzelliğin, sevginin ve özgürlüğün hakim olduğu, sohbet ortamında neşe içinde dersler yapılmalı.
Allah devletimize, milletimize zeval vermesin, evvelAllah ordumuz inayet altındadır, büyük olaylardan geçerek İslam Birliği'ne kavuşacağız.
Allah'ı çok seviyorum, Allah sevmem için çok güzel tecelliler yaratıyor. Sevgi kainattaki en zevkli nimettir. Sevgiye sahip olan mutlu olur.
Zorluğu acı olarak görmemek lazım. Allah'a tevekkülle zorlukların nimet yönünü görmek önemlidir. Zorluklar insanın ruhunu güzelleştirir.
Her şeyi Allah yaratır. Ben kadere bağlanmış, ona göre hareket eden, Allah beni nereye götürürse teslimiyetle oraya giden bir insanım.
Dünyadaki en güzel insan Allah'ı en çok seven insandır.
Allah sonlu sevgi istemez. Sevgi sonsuzluğa açılan bir kapıdır, ucu bucağı yoktur. Nefis bir güzelliktir.
Öfke kontrolsüzlüktür. Kendi aklını kontrol edememek ciddi bir zaaftır. Müslüman mutlaka akıllı hareket eder.
Mehdi sevgi öğretmenidir. Mehdi'nin en önemli vasıflarından biri kanı durdurmasıdır, yani savaşları tamamen bitirmesidir.
Azerbaycan bizim canımız, kalbimiz, parçamızdır. Çok değer verdiğimiz tertemiz mübarek insanların yaşadığı kardeş ülkemizdir. Azerbaycan'da da her ülkede olduğu gibi kötülük isteyen zalimler var. Bunlar Azerbaycan'a zarar vermek istiyor. Allah onları mağlup etsin. Azerbaycan'ın yeri benim için ayrıdır. Azerbaycan'ın huzur ve barış içinde yaşamasını istiyoruz. Azeri kardeşlerimizi katleden Ermeniler'den bu zalimliğin mutlaka hukuki hesabı sorulmalı. Ancak Ermenilerin hepsine birden nefret doğru olmaz. Zalimlere karşı olacağız, mazlumların ise hepsini koruyacağız. Suç işlememiş sivil masum insanlara nefret duymak Müslüman'a yakışmaz. İyiler ittifak edecek, dost olacak. Azerbaycan ve Türkiye iki devlet bir millet olarak inşaAllah tarihte güzel bir şan bırakacaklar.
Aşk insana gençlik, dinçlik, neşe ve sevinç verir. Münafık sevgisiz olduğu için çok iğrenç ve itici şekilde çöker. Mümin ise hep dinçtir.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışı gittiği her yere felaket götürür. Tek kurtuluş Kuran Müslümanlığıdır.
A9 Kanalının tek amacı Allah'ı sevmek, Allah'ın yarattıklarını sevmek, insanları, hayvanları, bitkileri sevmek, sevgi, sevgi, sevgidir.
Allah'ın her yerde olduğunu bilen Allah'ın her yerimizi kuşattığını bilen "Ya Rabbi beni koru kolla" diyen kişi hiçbir şeyden korkmaz inşaAllah.
Dünya geneline hakim olan bir fakirlik ve ekonomik kriz politikası var. Bunun ortadan kalkması ve zenginlik Mehdiyet devrinde olacak.
Türkiye, Rusya ve İran askeri ittifak yaparsa bölgede huzur ve güvenlik açısından çok güzel bir adım atılmış olur.
Gelenekçi ortodoks sistemde bilim gelişmez çünkü bu sistem düşünmemek ve hurafeler üzerine kuruludur. Kuran ise düşünmeyi emreder.
Allah her şeyi sevgi için yaratır. Allah sevmeyi ve sevilmeyi sever. İmtihanın tüm amacı da sevgidir.
Küfür münafığı çok aşağılık görür. Alçak ve hain olduğunu bilir ama menfaati için bir süre kullanmak ister, sonra yapayalnız bırakır.
Münafık küfre gittiğinde ahlaksızlığının mutlaka karşılığını alır, çok alçak ve pislik bir mahluk olduğu için uyuz köpek gibi dışlanır.
Her ülkede zalim de var, güzel insan da var. Allah her ülkenin zalimini etkisiz hale getirsin, iyi olanını güçlü kılsın, galip etsin. Ermenistan'ın da İsrail'in de Azerbaycan'ın da Rusya'nın da iyisi de var zalimi de var. Allah zalimleri mağlup, iyileri galip etsin.
Allah her şeyi ledüni bir ilimle, hikmetle ve hayırla yaratıyor. Acıların, sıkıntıların olmasının da bir çok hayrı ve hikmeti var.
Allah'ın varlığının apaçık delillerini gördükleri halde insanları kör tesadüflerin ürünü olduklarına inandırmaya çalışmak çok büyük vebal.

Adnan Oktar Diyor Ki... 19 Ağustos 2017> Daha Fazla

Gençlerin neredeyse tamamının güzellik, sanat, kalite, sevgi ve barış özlemi içinde olması Mehdiyetin dalga dalga yayıldığının ispatı.
İlk yardım dersleri hayati bir konudur. Okullarda ve iş yerlerinde mutlaka herkese mecburi ilk yardım dersi verilmeli.
Gelenekçi ortodoks sistemde kadınlar aleyhine yüzlerce ifade var. Darwinist sistem de kadını hayvanla insan arası yarı mahluk olarak görüyor, bunlar birleştiğinde kadına karşı bakış açısı çok anormal oluyor ve müthiş bir kadın nefreti gelişiyor.
Benim için aşk karşımdaki insanı her şeyiyle korumak, onuruna zarar gelmemesi için aşırı özen göstermek, onun hep mutluluğunu istemektir.
Gelenekçi ortodoks İslam anlayışı sanatı ve bilimi öldürüyor, kadınları baskı altına alıyor, her şeyi nötr hale getirip ruhu mahvediyor.
Bir kadında beni en çok etkileyen şeyler akıl, tutku, temizlik, ruhundaki deli heyecan, Allah sevgisi ve Allah korkusudur.
Sabır tahammül değildir. Sabır, güzel olan tavırda istikrarlı olmaktır.
İnsanın nefsinde tartışmaya ve didişmeye eğilim vardır. Sevgi olmazsa bu eğilim güçlenir. Sevgi olduğunda tartışmanın zemini ortadan kalkar.
Beyne gelen elektriğin yorumlanmasına dünya diyoruz. Biz sadece beynimizin elektriği nasıl yorumladığını biliyoruz, bununla muhatap oluyoruz.
Şeyh Nazım Sultanımızın emaneti olan evlatlarını ve tüm Şeyh Efendileri canımız gibi seviyoruz. Allah nurlarını, bereketlerini artırsın.
Cesaret, yardımseverlik, yiğitlik, sabır, cömertlik burada kazandığımız, sonsuza kadar cennette övünüp hazzını alacağımız güzelliklerdir.
Dünyada öğrendiğimiz sadakati, sevgi derinliğini, vefayı, akılcılığı, mahirliği cennette sonsuza kadar kullanacağız inşaAllah.
Deccaliyet insanları bir yandan Darwinizmle diğer yandan gelenekçi ortodoks sistemle kuşatmış durumda, sevgiyi ellerinden alıyor.
Hiçbir mucize aklın ihtiyarını kaldıracak şekilde olmaz, insanların makul göreceği şekilde olur.
Dindar Musevilerin inandığı ve Tevrat'ta anlatılan Siyonizm, Allah'ı sevenlerin, Allah dostlarının dünyaya hakim olmasıdır. Dinsiz Siyonizm anlayışı ise tek bir ırkın hakimiyetini öngörür ve ırk temelli bu yanlış anlayış bir çok haksızlığa sebep olur.
Münafıklar kendilerini sürekli meşgul ve önemli işler yapıyormuş gibi gösterirler oysa hayatları bomboştur. Mikrop gelip mikrop giden boş kütüklerdir.
Münafık yularını şeytana kaptırmış domuz gibi suda oradan oraya sürüklenen bir ahmaktır. Ahmaklığına rağmen kendini çok matah zanneder.
Münafık küfrü Müslümanların üzerine saldırtmak için uğraşan bir yandan da Müslümanların imkanlarından faydanlanmak isteyen dengesiz bir tiptir.
Peygamberimiz (sav) ahir zamanda depremlerin artacağını söylüyor gerçekten de Hicri 1400 (1979)'den itibaren depremlerde büyük artış var.

Adnan Oktar Diyor Ki... 18 Ağustos 2017> Daha Fazla

İnsan aklıyla her şeyi, kendisini de çevresini de güzelleştirebilir. Bunun için önce Allah'ı çok sevmesi ve Allah'a çok güvenmesi lazım.
Dünyanın güzelleşmesi, kadınların özgür olması için var gücümüzle gayret edeceğiz. Şeytanın dünyayı mutsuz etmek için oynadığı oyunu bozacağız.
Bir insan egoist değilse çok güzel dost ve arkadaş olur. İnsanın daima sevdikleri için yaşaması gerekir. Bencillik çok küçük düşürücüdür. Bencilliğin önüne ancak Kuran ahlakıyla geçilebilir. İnsanların nefsinde bencilliğe eğilim vardır, bu eğilimi Kuran ahlakı ortadan kaldırır. Bir insanın kendi nefsini düşünerek yaşaması aslında büyük bir suç ve ahlaksızlıktır. Sevdiği için yaşamayan insan ruh kalitesi elde edemez.
Önyargı cahillerin, kompleksli insanların hastalığıdır. Ezik insanların güçlü insanlara karşı kullandığı bir zavallılık silahıdır.
Rahat yaşamanın yolu bizi her an Yaratan Güç olan Allah'la iç içe olmamız, O'na tam teslim olmamızdır. Allah'tan uzak yaşarsan Allah dünyanı belaya çevirir. Allah'a dost olursan Allah en güzel hayatı yaşatır.
Var olan bir şey bir daha asla yok olmaz. Rüya da dahil var olan her şey sonsuza kadar vardır.
Ne güzel Allah var. Ne güzel Sonsuz Akıl. Ne güzel bizden samimiyet istiyor, en kolay kurtuluş yolunu gösteriyor. İnsanlar imanı iyi kavrasalar sevinçten deliye dönerler. İnsanların çoğu nasıl bir nimet içinde olduklarının farkında değiller.
Kadınlar Darwinizme göre de gelenekçi ortodoks sisteme göre de yarım insan olarak görülüyor. Bu felaketi Kuran ahlakıyla düzelteceğiz.
İnsanların sevdiği insan sayısı çok az olduğu için benim coşkulu, samimi, imandan kaynaklanan sevgimi anlamakta zorlanıyorlar. Ben samimi olan herkesi çok severim. İnanan, samimi olan her Müslümanı sevmek farzdır, aksi bir Müslüman için doğru olmaz.
1400 yıl içinde kader hep Peygamberimiz (sav)'in anlattığı gibi gelişti, bundan sonrası da öyle gelişecek. Bu acıların sonunda güzel günler var.
Türkiye'nin geleceğinde tek bir kader var. İslam Birliği olacak, Hz. Mehdi çıkacak, Deccal ilmen tepelenecek, sevgi kardeşlik hakim olacak.
Allah sevdiği kuluna aşkını iyice görmesi için zorluklar verir. Çünkü aşkın derecesi zorluklar, sıkıntılar, hastalıklarla artıp derinleşir.
Hayatımı anlatan kelime Allah aşkıdır. En çok Allah sevgisine değer veririm.
Rumi, Darwinist ve İngiliz derin devletinin desteklediği kişilerin faaliyetlerini dikkatli izlemek lazım.
Yazarlarımız başta olmak üzere birçok kişi İngiliz derin devletine cephe aldılar ve sürekli gündeme getiriyorlar. Türkiye'de İngiliz derin devleti gündeme geldikçe İngiliz derin devletinin elemanları da Türkiye'yi kendince yatıştırmak için çırpınıyorlar.
Gençlerimiz çok merhametli ve vicdanlılar, kimsesiz çocuklar gibi çoğu insanın farkına varamadığı sorunları gündeme getiriyorlar.
Aşk ve tutku bir çiçek gibidir, korumak zordur. Sabır, müşfiklik, şiddetli Allah korkusu ve Allah sevgisi, koruyup-kollama duygusu gerektirir.
Romantiklik makul düşünmeyi, affediciliği, şefkati ortadan kaldırır, insanı egoistliğe götürür. Sevgi ve romantiklik bir arada olmaz.
Münafıklar ceset gibidir, müslümanlar ceset gibi olan münafıkları görmekten tiksinirler.
Münafık erkekler ve kadınlar akıl hastasıdırlar ama bunu fark etmezler, Müslümanları da kendilerince kandıracaklarını düşünürler.
Ben tarikat şeyhi değilim, bir Müslümanım, samimi bir insanım. Hedefim İslam'ın ve Kuran'ın asıl amacı olan sevgidir.
İnsan acz içinde yaratılmıştır, kusursuz değlidir, her insan imtihan olur bu yüzden insanlarda eksiklikler vardır.
Suriyeli kardeşlerimize karşı öfkeli üslup doğru olmaz. "Suriyeliler ülkelerine dönsün, savaşsın" diyenler ne söylediklerinin farkında değil, o mazlumları felaketin içine atmaktan bahsediyorlar.
İngiliz derin devleti kadınları kendince insan yerine koymaz, hakim olan Darwinist görüş nedeniyle kadınları aşağı görür.
Hanımların korunup kollanması için elimizden gelenin en iyisini yapmaya çalışalım, gençlerimizi de bu konuda şevklendirelim. Hanımları koruyup kollamak yiğitliktir, onların sağlığını, sıhhatini, imanını korumayı teşvik etmek gerekir, buna da çözüm Mehdiyettir.
Dünyanın her yerinde kadınlara baskı var, ailesi, babası, annesi ayrı baskı yapıyor, bu çok acı, bunun düzeleceği dönem Mehdiyet dönemidir.
Hükümetimiz yaşlıların bakımını daha iyileştirebilir ama gençler gönüllü olarak vakıf ve dernekler vasıtasıyla yaşlılara destek verebilirler. Gücü yettiği halde yaşlı bir insanı bakımevine koymak doğru olmaz. Yaşlıların tanıdıklarıyla, sevdikleriyle bir arada yaşaması güzel olur.
Darwinist eğitimle Allah inancı ortadan kaldırılıyor gelenekçi sistemle de estetik, sanat ve güzellikler yok ediliyor, bu durumu Mehdiyet çözer.
700 milyon fosil sadece Yaratılış'ı ispat eder, Darwinizm'i ispat eden tek bir fosil yoktur.
Darwinizm batıl bir pagan dinidir, şeytanın insanlarla alay etmesinin dinidir, Darwinizm'in geçerliliğine dair hiçbir bilimsel delil yoktur.
Yazarlarımız İslam alemini kana bulayan, Türkiye'nin en büyük düşmanı olan İngiliz derin devleti konusunu gündeme getirmekten çekinmesinler.

Adnan Oktar Diyor Ki... 17 Ağustos 2017> Daha Fazla

Şeyh Mehmet Efendi Peygamberimiz (sav)'in soyundan gelen çok güvenilir, asil, dürüst, nurlu, mübarek bir insan, Allah ömrüne bereket katsın.
Kuran'da modern İslam anlayışı yani sahabe İslam'ı vardır, ben de Peygamberimiz (sav) dönemindeki saf ve temiz anlayışla İslam'ı yaşıyorum.
Müslüman geleceğe dair endişe taşımaz, Allah'a tevekkül eder.
Kadın güzelliği ve özgürlüğü homoseksüelliği darmadağın eder, kadın güzelliğinin olduğu yerde homoseksüelliğin yaşayacak alanı kalmaz.
Allah gerçekten dine hizmet eden kişilere gençlik ve sağlık vermiştir. Hz. Musa, Hz. İbrahim ileri yaşlarına rağmen çok genç ve dinçtiler.
Felsefe, tarih, arkeoloji, fizik, kimya bilimdir ama Darwinizm tesadüfe dayalı putperest, pagan bir inançtır, bilimle ilgisi yoktur.
Proteinin tesadüfen meydana gelmesi mümkün değil, dantel gibi işlenmiş bir yapı, bir protein başka bir proteinin varlığı ile oluşabiliyor. “Proteinin tesadüfen oluşamadığı” gerçeği evrimi yerle bir ediyor.
Kadın güzelliğinin ve kadını sevmenin suç haline getirilmesi fıtrat bozulmasına sebep oluyor. Kadın bakımlı ve alımlı güzeldir.
Tevrat'a göre de Kuran'a ve hadislere göre de barışın ve dostluğun yeryüzüne hakim olmasının tek yolu Mehdiyettir.
Müslümanlar ümmettir, ümmetin bireyleri birbirine benzer. Hepsi Kuran'a uyduğu için huyu, tavrı, tepkisi, güzellik anlayışı birbirine benzer.
Karşımdaki insanın mutlu olması benim çok hoşuma gider. Bu yüzden son sözü söylemek diye bir iddiam yoktur, karşımdakinin mutlu olması mühimdir.
Çocukken bile sevginin, dostluğun, kardeşliğin peşindeydim. Kimsenin yorulmasını, üzülmesini, rahatsız olmasını istemezdim.
Allah samimi olanı mutlaka galip kılar. Allah iyileri kötülerle imtihan eder ama kötülük yapan mutlaka karşılığını bulur. Allah adildir.
Aleviler konusunda bazı kesimlerde ciddi bir cehalet var. Aleviler bağnazlığa karşı, çok temiz, sevgi dolu, nezih, baştacı insanlardır.
Hayatımız dediğimiz bu ekranı bize gösteren ve bu görüntünün kaderini hazırlayan tek güç Allah'tır.
Evlilikte insan ahiret eşini seçmiş olur, günlük işlerini yaptırmak ya da ihtiyaçlarını gidermek için evlenilmez. Evlilik de bir ibadettir.
Biyoloji, paleontoloji, fizik, kimya, arkeoloji bilimdir ama her şeye tesadüf diyen evrim putperest bir dindir, deccaliyetin dayatmasıdır.
Evrimin tek bir bilimsel delili yok. Bilimsel delili olmayan teoriyi kabul etmeye mecbur kalmak, boyun eğmek bir Müslümana yakışmaz. Müslüman, kainat tesadüfen var oldu diyen ideolojiyi kabul ediyorum demez. Bilimsel olmayan bir teoriyi kabule mecbur kalmak utanç vericidir.
Bir ülkenin kalitesi arttıkça çalışma saatleri de azalır. Türkiye'nin kalitesi artınca bu da düzelecek inşaAllah.
Dünyaya İslam'ın doğru yol izini, Mehdiyetin, Kuran'ın sevgi, barış, kardeşlik izini bırakacağız. Tüm dünyanın neşeli olmasını istiyoruz.
Cennette insanın çok sayıda bedeni olacak. Tek ruh ama çok bedeni olacak, nasıl iki kolumuza da aynı ruh hakimse tek ruh hepsine hakim olacak.
Kıskançlık bu dünyada verilen öfke, nefret gibi negatif hislerden biridir. Cennette kıskançlık da tamamen kalkacaktır.
Yeşile sevgi cennete özlemin bir tecellisidir. Allah bize yeşili içgüdü olara sevdirmiş.
Çok büyük olaylar olacak, bu büyük olaylardan hiçbir kardeşimiz sarsılmasın, endişe etmesin. Sonu çok hayırlı olacak inşaAllah.
İsa Mesih Allah'ın kuludur. Çok tevazulu, güzel ahlaklı, güzel yüzlü, keskin bakışlı, samimi bir mümindir.
Muskadan beklenti içinde olmak Müslümanlıkta yoktur. Nazar da yoktur. Ama pis bakış insanı rahatsız eder, o bakıştan yüz çevirmek gerek.
Rabbim Seni deli gibi seviyorum, Sana aşığım, bana güzel tecellilerine ulaşmayı nasip et, vereceğin her hayra muhtacım diyene sevgi nasip olur.
Kıyametin yakın olduğu aynı zamanda bilimsel bir gerçektir. Kıyamet dünyaya çarpan dev bir göktaşı vesilesiyle olacak. Bediüzzaman hadisler ve ayetlerden aldığı bilgiyle 2120'de Allah'ın izniyle kıyametin kopacağını söylüyor. Doğrusunu Allah bilir.
Mümin için en hayati konu Allah'a sevgili olmaktır. Bu güzelliği elde eden mümin her şeyi elde etmiş demektir.
17 Ağustos depreminde hayatını kaybeden kardeşlerimiz şehit konumundadır. Allah tüm sevenlerine hayırlı uzun ömür nasip etsin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 16 Ağustos 2017> Daha Fazla

Yaşamın tek sırrı Allah'a aşık olmaktır.
Kadınlar çok keskin ve ince düşünürler, erkeklere göre daha olgundurlar. Bir çok insan kadının ruhunun kalitesini fark edemiyor.
Allah aşkıyla yaşadığım için bana her gün güzeldir, her gün bayramdır.
Dünyada bu kadar acı varken, Deccal insanları mahvederken benim kendi rahatımı düşünmem olmaz. Her dakikamı Allah için geçiriyorum.
Allah tüm dünyayı Mehdiyete doğru yönlendiriyor. Tüm yaşananları yaratan Allah. İnsanlar Hz. Mehdi olayları hazırlıyor zannediyorlar, bu doğru değil. Hz. Mehdi, Allah'ın yarattığı olaylar silsilesinin sonucunda karşımıza çıkacak ve hakimiyete vesile olacak insandır. Mehdiyetin ana hedefleri sevgisizliğin ve adaletsizliğin ortadan kalkmasıdır. Tüm insanların arayıp istediği Mehdiyettir.
Peygamberimiz (sav) birçok hadiste Hz. Mehdi'nin çıkış yeri olarak İstanbul'u bildirmiştir. Kutsal emanetler neredeyse Hz. Mehdi de oradadır.
Çok insanın beni desteklemesinden değil, hakkı anlatmaktan sorumluyum.
Mehdi gelmeyecek seslerinin artması, hutbelerde Mehdi gelmeyecek denilmesi Mehdi'nin önemli çıkış alametlerinden biridir.
Bilim ve sanat Hz. Mehdi devrinde en yüksek seviyeye çıkacak.
İnsan sevdiğini mutlu gördüğünde mutlu olur. Sevdiğini mutlu görmenin zevki ayrı bir şeydir, insana çok derin haz verir.
Ekonomik refah, sosyal adalet, İslam aleminin birleşmesi ve dünya barışının sağlanması Mehdiyet dışında teknik olarak mümkün değildir.
Gece gündüz cehennemden korkan bir insanım. Asla Mehdilik gibi bir iddiam olmaz. Böyle bir iddia Kuran'a da uygun olmaz.
Ateist veya dine inanmayan birisi öğrenmek amacıyla din hakkında istediği soruyu sorabilir. Neden bunu soruyorsun denilmez.
Sevginin, kalitenin, sanatın, merhametin ön planda olduğu bir eğitim politikası olmalıdır. Hükümetimiz de bunu sağlamak için gayret ediyor.
Bediüzzaman'ın söylediği 9 düşman taifesi deccaliyetin 9 ayrı koludur.
Mehdiyet dışında dünyadaki zulmün bitmesi hiçbir açıdan mümkün değil.
Tayyip Hocam mütevazı, mazlum, Allah’ı seven, dürüst ve çalışkan bir insan.
Cehalet aslında ruhun bir bozukluğudur. Allah’ı tanımayan, Allah’ı sevmeyen, Allah’tan korkmayan insanların ruhlarındaki boşluktur.
Asıl bilgi sahibi olan Allah’tır, hepimiz Allah’tan ilmimizi artırmasını istiyoruz.
Sigara insanın cildini bozar, damarlarını hasta eder. Sigaranın zararlarının, insandan götürdüğü güzelliklerin kapsamlı anlatılması lazım.
Türkiye'de tarımın, ziraat ve hayvancılığın çok teşvik edilmesi gerekiyor, çiftçilik çok zevkli ve çok güzel bir hayat şekli.
Cennet lisanında her kelime özeldir, bu dünyada kullanılmayan kelimeler vardır cennette. Cennette bir insanın konuşması çok hoşa gidecektir, cennet lisanı apayrı bir zevktir, cennetteki kelimeleri duymak insana büyük zevk verir.
Allah'ın varlığının delillerinin, Kuran mucizelerinin ve Darwinizmin geçersizliğinin düzenli olarak televizyonlarda anlatılması gerekir.
Hayvan barınaklarının çok temiz tutulması, hayvanlara özenle bakılması, hayvanların rahat etmesinin sağlanması çok önemlidir.
Dünya barışının sağlanması için tek bir akılda birleşmek gerekir. O da Mehdiyettir. Mehdiyet sanat, güzellik, sevgi, kardeşlik, akıl demektir.
Kıskançlık karşısındaki kişiye güvenmemek anlamındaysa çok çirkindir. Kıskançlık sadece sevdiğini korumak, kollamak anlamında olabilir.
Allah Yasin Suresi'nin 21. ayetinde, İslam'ı tebliğ ederken hiçbir ücret istemeyenlere uyun diye bildirmiştir.
Mehdi gelmeyecek feryatlarının bu kadar artması da Mehdi'nin çıkış alametlerinden biridir. Mehdiyetin tüm alametlerinin doğru olduğunu gördükleri için bu kadar panik yaşıyorlar. Bu kadar çok kişinin İslam dünyasının dört bir yanında Mehdi gelmeyecek demesi büyük bir kıyamet alametidir ve Peygamberimizin mucizesidir.
Kuran'ın dışında kaynaklara uyulduğu için Müslümanlar birbirini tekfir ediyor. Sadece Kuran'a uymuş olsalar hepsi birbirini hak kabul eder.
İslam'ı fıkıh ve hadis kitaplarından öğrenen ve Kuran'ı okumamış, anlamamış bazı kardeşlerimiz Kuran Müslümanlığını görünce çok şaşırıyorlar. Kuran Müslümanlığını anlamayan kardeşlerimize şefkatle yaklaşmak lazım. İlk başta Kuran'ın yeterliliğini kabul etmekten çekiniyor olabilirler. Çünkü şirk dininin zorluğu, karışıklığı Kuran'da yoktur. Kuran'daki İslam kolaydır. İslam'ın kolay olması şirk dinine alışmış olanları şaşırtır.
Suriyeli kardeşlerimize her durumda şefkat ve anlayışla yaklaşmak lazım. Ağır imtihandan geçip ülkemize geldiler, hep yardımcı olmak gerek.
Milletimiz Kuran Müslümanlığının gerçek İslam olduğunu gördü ve dalga dalga bu güzellik yayılıyor inşaAllah.

Adnan Oktar Diyor Ki... 15 Ağustos 2017> Daha Fazla

Parayı yığıp biriktirmek doğru değildir. Hayır yolunda sürekli harcamak bereket getirir.
Hiç kuşku olmadan tam anlamıyla Allah'a güvenmek, Allah'ı çok sevmek ve Allah'a kendini tam bırakmak samimiyettir.
"Ya Rabbi Sen benim her şeyimsin, Seni canımdan çok seviyorum, bana yol göster" diye dua edene Allah mutlaka yol gösterir.
Evrim tesadüfleri put edinmiş bir pagan dinidir. Pagan dininin bilimin temeli olduğunu iddia etmek çok büyük bir cehalettir.
Benim hayatımda din her yerdedir. Dinle hayat içiçedir. Dinin olmadığı yer felaket demektir. Müzik, dans, eğlence olan her yerde din vardır. Eğlenmek, güzel yaşamak istiyorsan din olmamalı demek çok yanlış bir mantıktır. Dinin sarmadığı hiçbir an yoktur. Din her yere hakimdir.
Kendilerini çok akıllı zanneden münafık ahmaklar, İslam'ın muzaffer olduğunu mutlaka görecekler ve bu onlara büyük iç acısı olacak.
Kuran'ı baştan sona Allah'ı severek okuyan kişinin yolu mutlaka açılır.
Hz. Mehdi sevgiyi öğreten bir maneviyat insanıdır. Bizler Mehdi talebesi olarak bu güzel çalışmanın öncülüğünü yapıyoruz.
İsrail'in zalimine desteğimiz olmaz, ama Peygamber soyu olan bir halkı, mazlumu ayırt etmeden düşman edinmeyi de doğru bulmam. Bu bakış açımız her ülke için geçerli. Zalim olanı Allah o zulmü içinde boğsun ama mazlumlara el uzanmasına asla razı olmayız.
Allah ile kalbini sürekli bağlantıda tutan insan sürekli mutludur. Manzara, ev, araba, güzellik hep Allah'la birlikte mutluluk verir.
Ben tüm kız arkadaşlarımı çok derin ve coşkulu bir sevgiyle seviyorum. Coşkulu sevgi o insanın ruhunun zenginliğini ve derinliğini gösterir.
Münafık nereye giderse gitsin cehennem onu takip eder, içinin acısı, sıkıntısı, huzursuzluğu hiç bitmez.
Münafık küfre gittiğinde nimete kavuşacağını zanneder, oysa Allah'ın verdiği tüm imkanlar onun belasının artması içindir. (Tevbe Suresi, 55: Şu halde onların malları ve çocukları seni imrendirmesin; Allah bunlarla ancak onları dünya hayatında azaplandırmak ve canlarının inkar içindeyken zorlukla çıkmasını ister.)
Münafık İslam'a ve ibadetlere kin doludur, ancak safi Müslümanların desteğini almak için kendi ahlaksızlığını ve pisliğini örtbas edebilmek için Kuran ayetleriyle konuşur ve kendisini Müslüman gibi göstermeye çalışır.
Toplumun bazı kesimleri ne olduğunu bilmese veya savunmasa dahi slogan şeklinde bazı üsluplara moda gibi uyuyor ve cahilce katılıyor. Kendi üslubu, fikri, cümlesi olmadan üretilmiş sloganları, kalıpları moda halinde kullanmayı kimse kendisine yakıştırmamalı. İnsanın müstakil aklı olması güzel olandır. "Hangi kafayı yaşıyorsun" "Ne içiyorsa biz de içelim" "sıkıntı yok" gibi 5-10 kalıp dışında cümle kuramamak bir insan için çok küçük düşürücüdür. Bu hale gelmeyi hiç bir akıllı insan kendisine yakıştırmamalı.
Allah yüzlerce ayetle Müslümanların velayet sisteminde birbirini koruyup kollamasını farz kılmıştır. Münafık bu sistemi yıkmaya çalışır. Münafık müminleri değil küfrü veli edinir. Müminleri terk edip küfrün yanında onlarla birlikte yaşamak Allah'ın istediğini terk etmektir. Münafık tüm bunları yaparken ise kendi ahmak aklıyla Kuran ayetlerini kullanır. Kuran'la Kuran'a karşı mücadele edene Allah büyük bela verir.
Dünya hayatının eğlencesini tercih edip Müslümanları ve Müslümanlarla birlikte Allah için gayret etmeyi terk etmek kesin olarak haramdır. (Kehf Suresi, 28: Sen de sabah akşam O'nun rızasını isteyerek Rablerine dua edenlerle birlikte sabret. Dünya hayatının (aldatıcı) süsünü isteyerek gözlerini onlardan kaydırma. Kalbini Bizi zikretmekten gaflete düşürdüğümüz, kendi 'istek ve tutkularına (hevasına)' uyan ve işinde aşırılığa gidene itaat etme.)
Münafıklar kendi kafalarına göre Kuran'dan ayrı bir Müslüman modeli geliştiriyorlar. Bu modelin özünde tek başına, yalnız yaşamak var. Allah Kuran'da pek çok ayetle Müslümanların birlik olması gerektiğini, ayrılıp dağılmanın ise haram olduğunu açıkça bildirmiştir. Müslümanların dağınık olması gerektiğini söylemek Kuran'a göre haramdır. Ama İngiliz derin devletinin istediği Müslümanların parçalanmasıdır. Bu yüzden münafıklar da İngiliz derin devletinin istediği Müslümanlık anlayışının rol modeli olmayı üstlenir ve akılsızca ayrılmayı savunur.
Siyasetçilerin birbirlerini eleştirirken net olarak delillenmemiş konuları gündeme getirmemeleri, sakin bir üslubu tercih etmeleri doğru olur.
Tayyip Hocam'ın imani, Kurani nasihatte bulunması, kendisini de dahil ederek bu üslubu kullanması çok çok güzel oluyor.
İsrail'de kullanılan mayın ve patlayıcı tespit sistemini Türkiye’nin de mutlaka kullanması lazım. Bu teknolojiyi İsrail'den alalım.

Adnan Oktar Diyor Ki... 12 Ağustos 2017> Daha Fazla

Gülmek çok güzel bir nimettir. Çok gülen çok ağlar düşüncesi yanlış, batıl bir inançtır.
Kedilere nankör demek doğru değildir. Nankörlük bilinç isteyen bir durumdur. Hayvan bilinçli değildir. İnsan ise bilinçli nankörlük yapar.
Münafık ruhu çıkmış, kokuşmuş, ceseti kalmış bir mahluktur. O kokuşmuş bedeninin kıskanılacağını sanacak kadar da ahmaktır. Münafığın kokuşmuş bedeni leş gibidir. Leşin kıskanılacağını sanması münafığın en büyük ahmaklıklarından biridir.
Kadını kadın yapan sanatçı ruhtur. Kadın bakışını, yürüyüşünü, sesini, duruşunu sanatçı ruhuyla güzelleştirdiğinde çok etkileyici olur.
Bir insan merhametli, şefkatliyse içinde imanın deli coşkusu varsa mert olmayı seviyorsa bencillikten nefret ediyorsa benim ruh ikizimdir.
Münafık kendini çok akıllı zanneder halbuki ahmakça kendi pisliğinin içine yuvarlanmıştır. Münafığın kaderi perişanlık, acı ve ızdıraptır. Hz. Musa dönemi münafığı olan Samiri de korku içinde yaşamış sürekli takip edildiğinden şüphe ederek huzursuzluk ve acı içinde ölmüştür.
Münafığın yaşadığı şehre, bölgeye, saatlere göre farklı din anlayışı vardır. Münafık bazen topluluk şeklinde yaşamak ister bazen tek olmak ister. Kendi menfaatine nasıl uyuyorsa dine o şekilde yorum getirir. Münafıkta şeytani bir esneklik vardır, dini kendi kafasına göre şekillendirir.
Münafıktan kurtulmak mümine sevinç vesilesidir. Mümin kirden, pislikten kurtulduğu için Allah'a hamd eder.
Bazı kardeşlerimiz komünizmin sosyal adalet yönünü düşünerek sahipleniyorlar ancak komünizmde sosyal adalet baskıyla, zorla, diktatörlükle oluşturulmaya çalışılır ve aile, din, namus kavramları yoktur. Bu yönleriyle komünizm hiçbir insanın isteyeceği bir model değildir. Sosyal adalet, savaşların bitmesi, barışın hakim olması ve kardeşlik isteyen herkes Mehdiyeti savunmalıdır. Çünkü Mehdiyet tüm bunları kamil anlamda gerçekleştirir. Komünizm proletarya diktatörlüğüyle insanlara dehşeti yaşatırken Mehdiyet sevgiyle sosyal adaleti hakim kılar.
İç sesi dinlemek demek vicdanını dinlemek demektir. Vicdanını dinleyen kurtuluşa kavuşur.
Muhabbeti, selamlaşmayı, sosyal adaleti, sanatı, kaliteyi, sevgiyi isteyen herkesin bu talebi bir nevi duadır. Hz. Mehdi'nin çıkışı dualara icabettir.
Mehdiyeti göz ardı edip Müslümanları kendince oyalamaya çalışanlar İslam aleminin yaşadığı acıların vebalini de üstleniyorlar.
İngiliz derin devletini her yönden deşifre ettiğimiz için her alanda köşeye sıkıştılar, panikle çırpınıyorlar.
Sonsuz kısa zamanın sonsuz uzun zamanı içine alması kaderin tarifidir. Bu, Allah'ın bir sanatıdır.
Allah, deccaliyetin beynine vurulacak ilmi darbeleri fosiller olarak kayaların arasına gizlemiş. Her fosil "Beni Allah yarattı" diyor.
Binlerce kişiyle konuşuyoruz, hepsi sevgi, mutluluk, kadın hakları istiyor. Bu talepleri Mehdiyet devrinde tam gerçekleşecek inşaAllah.
Ben yalnızca Allah'tan korkarım. Doğru bildiğim her konuyu rahat rahat anlatırım.
Şeytanın temel vasfı kibir ve inatçılıktır. Kendi enaniyetini her şeyden önemli görür. Küfür ehlinde de aynı kibir vardır. Küfür cehenneme gittiği halde pişmanlık duymaz, enaniyetini korumayı mesele olarak görür. Bu ahlaksızlığın en ileri hali münafıkta görülür.
Zulümden sevgisizlikten yakınan herkes, sevgiyi savunan herkes Mehdiyet talebesidir.
Kadınlara karşı üst perdeden, kendini onlardan üstün gören bir üslubu kullanmak kimseye yakışmaz. Müslüman tevazulu olur.
Kadını yarım varlık olarak gören, insan yerine koymayan bir ülkeye Allah bereket vermez. İslam aleminin büyük kısmı bu yüzden eziliyor.
Kuran'da olmayan onlarca şart koyarak kadınları namazdan ve İslam'dan uzaklaştırıyorlar.
İnsan bazen rüyasında hayatına dair işaretler görebilir ancak bunu bir vahiy gibi kabul etmesi asla doğru olmaz.
Kıyamet koptuğunda kabirler de dahil her yer dümdüz olacak, Ay Güneş ve Dünya birbirine girip tek parça yüzey haline gelecek.
Bediüzzaman Said Nursi yaz ayında kış gibi büyük bir olay olacağını bunun da Mehdiyetin alametlerinden biri olduğunu söylüyor. Şeyh Nazım Hazretleri de yıllar önce yaptığı bir konuşmasında İstanbul'da şiddetli dolu yağacağını, bunun ahir zaman alameti olduğunu anlatıyor.
İman hakikatlerini, Kuran mucizelerini, Darwinizm'in geçersizliğini anlatarak dinsiz materyalist felsefeyi tamamen etkisiz hale getirebiliriz.
Şehitlerimizin makamı cennet, onların makamıyla onur duyuyoruz. Allah ailelerine uzun ve hayırlı ömür versin.

Adnan Oktar Diyor Ki... 11 Ağustos 2017> Daha Fazla

Sevgiyi, barışı, savaşların bitmesini, sosyal adaletin hakim olmasını isteyen herkes Mehdiyet talebesidir, Mehdiyet için dua ediyordur.
Allah adına yalan uydurup Kuran'da olmayan haramlar ortaya koyanlar İslam aleminin içten çökmesine sebep oluyorlar.
Aynı görüşte olmadığın insana saygı duymamak görgüsüzlük ve ahlak çöküntüsüdür. İnsanların hepsi aynı düşüncede olmak zorunda değildir.
Bir kadın Allah'ı seviyor Allah'tan korkuyorsa, dürüstse, kendisi gibi davranıyorsa, vicdanlıysa insan mutlaka o kadının etkisi altında kalır.
Münafık zehir saçan akrep, yılan gibidir. Bunları zararsız hale getirmek, zehirini akıtmasını engellemek gerekir. Bu da akılcı anlatımla olur. Münafığı zararsız hale getirmenin yolu ahlaksızlığını, kahpeliğini ve oyunlarını deşifre ederek onu kıpırdayamayacak hale getirmekle olur.
Aşk, Allah sevgisinin en yüksek halidir. Allah'ın yarattıklarını sevmek, Allah'ın tecellisini onlarda görmek ve onları tutkuyla sevmek aşktır.
Sevginin öğretmeni Hz. Mehdi zahir olduğunda nefret yok olacaktır.
Sanat sevgidir. Güzellik, sanat ve sevgi iç içedir. Bir bütündür. Sevgiyi teşvik eden her şey sanatı da teşvik eder.
Sevgi tüm meseleleri çözer. Sevgiyle yaklaşıldığında her konu çözüme kavuşur.
Sevginin, tutkunun, güzelliğin, estetiğin, sanatın hakim olduğu bir Türkiye'de herkes mutlu olur.
En güzel özgürlük dinle olur. Din insanı sokak baskısından, mahalle baskısından, çevre baskısından ve toplumun katı kurallarınından kurtarır. İnsanlar toplumun gereksiz kurallarından müthiş sıkılıyor. Din bu ağır zincirleri kırar, kaldırır. Din insanı kuşlar gibi özgür yaşatır.
İnsan ruh ve manaya göre yaşar, ruh ve mana yoksa yaşamın anlamı olmaz. Bu anlamı kazandıran ise dindir. Din hayatın her anına hakimdir.
Denize plastik atmak, denizi kirletmek müthiş bir acımasızlık. Sevgiyi, merhameti, insaniyeti bilen bunu yapmaz.
Hitler'i iktidara getiren de Almanya'yı mahveden de İngiliz derin devletidir.
İslam alemini mahveden münafıklar ve müşriklerdir. Bunları da İngiliz derin devleti yönlendirmektedir. Münafıkların ve müşriklerin atakları Müslümanların güçlenmesine, dirayetine, şevkine vesile olur.
İngiliz derin devletinin savunduğu Rumilik felsefesi Anadolu Mevleviliği değildir. İçinde homoseksüellik ve Darwinizm olan bir felsefedir.
Sokak sanatçıları sokakların süsüdür. Onları teşvik etmek gerekirken sanatlarına engel olmak çok büyük ayıp olur.
Bir insan Allah'tan bağını koparıp kendi kendini idare etmeye başlarsa kendiyle bir türlü baş edemez. Beyni onu oradan oraya savurur. Allah'a bağlanan bir beyin ise hiç sarsılmadan dümdüz yoluna devam eder.
Harun Yahya Etkiler | Basında Harun Yahya | Sunumlar | Ses kasetleri | İnteraktif CD'ler | Konferans setleri | Radyo programı / Piyesler | Broşürler| Site Hakkında | HarunYahya.net | Ana sayfanız yapın | Sık kullanılanlara ekle | RSS Servisi
Bu sitede yayınlanan tüm materyaller, siteyi referans göstermek koşuluyla telif hakkı ödemeksizin kopyalanabilir ve çoğaltılabilir
© Sitemizde ve diğer tüm Harun Yahya eserlerinde yer alan Sayın Adnan Oktar’a ait şahsi fotoğrafların bütün yayın hakları Global Yayıncılık Ltd.Şti’ne aittir. Kısmen de olsa izinsiz kullanılamaz ve yayınlanamaz.
© 1994 Harun Yahya. www.harunyahya.org
page_top